Terezie Kovalová

Datum narození: 10.9.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: violloncetistka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Atraktivní violoncellistka Terezie Kovalová patří k alternativní hudební scéně, stejně jako jedna z jejích nejlepších kamarádek, hudebnice Vladivojna La Chia. I ta jí vždy podrží v těžkých životních situacích, třeba po rozchodu se zpěvákem a textařem Tomášem Klusem.

Talentovaná blondýnka Terezie Kovalová se musela srovnat s faktem, že jí přítele Tomáše Kluse přebrala kamarádka z kapely Tamara Kubová. "Řekla bych, že jsem vložila svou důvěru tam, kam jsem neměla. Bylo to pro mě těžké období, protože zároveň probíhal rozchod partnerský s ním a přátelský i pracovní s ní. Bylo to psychicky náročné, tehdy mě to hodně zabolelo a jsem ráda, že se s nimi nepotkávám," řekla hudebnice v rozhovoru v Blesku pro ženy.

TEREZIE KOVALOVÁ – KOPAČKY OD TOMÁŠE KLUSE

Kariéra Terezie Kovalové začala již v jedenácti letech, kdy už hrála v orchestru; od třinácti let pak s filharmonií. Vystudovala konzervatoř, kde její profesor správně poznal, že její cestou bude alternativní hudba a pomáhal jí v tom. V šestnácti letech se seznámila s Vladivojnou La Chiou, což bylo pro Terezinu kariéru inspirací. „Díky ní se mi zalíbila možnost hrát si tak, jak chci já sama,“ přiznala violoncellistka. Proslavila se též ve  dvojici s kolegou Adamem Piafem, zejména projektem Calm Season.

V roce 2011 vystupovala při zahájení Pražského jara se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře dirigovaným Jiřím Bělohlávkem. Vystupuje v projektech Vladivojna La Chia, Forma/Erotikon a Notes from Prague, spolupracovala se skupinami Southpaw, Sunflower Caravan, River Jordan.

Tereza Kovalová má ráda psy, zvlášť toho svého.  Je milovnicí komiksů, fantasy, a dokonce vlastní i postavičku Yody v životní velikosti. To by od křehké krasavice očekával málokdo; ostatně stejně jako to, že má na těle hned několik tetování, v kabelce nosí spolu se šminkami, koblihy a kalafunu na smyčec. To nedávno prozradila médiím. Pochází z Ostravy, z níž však přesídlila do Prahy. Pražanda z ní však prý není. „Myslím, že nikdy nebudu. Praha je nádherné město a já si strašně užívám, jaké je tu počasí. Nevíte, jaké to je, dva měsíce nevidět přes smog slunce. A tak si tady užívám i takové počasí, jaké je dneska,“ zasmála se Terezie při pohledu ven, kde zrovna zuřila sněhová vánice.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech