Terezie Kovalová

Datum narození: 10.9.1989
Místo narození: Ostrava
Profese: violloncetistka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Atraktivní violoncellistka Terezie Kovalová patří k alternativní hudební scéně, stejně jako jedna z jejích nejlepších kamarádek, hudebnice Vladivojna La Chia. I ta jí vždy podrží v těžkých životních situacích, třeba po rozchodu se zpěvákem a textařem Tomášem Klusem.

Talentovaná blondýnka Terezie Kovalová se musela srovnat s faktem, že jí přítele Tomáše Kluse přebrala kamarádka z kapely Tamara Kubová. "Řekla bych, že jsem vložila svou důvěru tam, kam jsem neměla. Bylo to pro mě těžké období, protože zároveň probíhal rozchod partnerský s ním a přátelský i pracovní s ní. Bylo to psychicky náročné, tehdy mě to hodně zabolelo a jsem ráda, že se s nimi nepotkávám," řekla hudebnice v rozhovoru v Blesku pro ženy.

TEREZIE KOVALOVÁ – KOPAČKY OD TOMÁŠE KLUSE

Kariéra Terezie Kovalové začala již v jedenácti letech, kdy už hrála v orchestru; od třinácti let pak s filharmonií. Vystudovala konzervatoř, kde její profesor správně poznal, že její cestou bude alternativní hudba a pomáhal jí v tom. V šestnácti letech se seznámila s Vladivojnou La Chiou, což bylo pro Terezinu kariéru inspirací. „Díky ní se mi zalíbila možnost hrát si tak, jak chci já sama,“ přiznala violoncellistka. Proslavila se též ve  dvojici s kolegou Adamem Piafem, zejména projektem Calm Season.

V roce 2011 vystupovala při zahájení Pražského jara se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře dirigovaným Jiřím Bělohlávkem. Vystupuje v projektech Vladivojna La Chia, Forma/Erotikon a Notes from Prague, spolupracovala se skupinami Southpaw, Sunflower Caravan, River Jordan.

Tereza Kovalová má ráda psy, zvlášť toho svého.  Je milovnicí komiksů, fantasy, a dokonce vlastní i postavičku Yody v životní velikosti. To by od křehké krasavice očekával málokdo; ostatně stejně jako to, že má na těle hned několik tetování, v kabelce nosí spolu se šminkami, koblihy a kalafunu na smyčec. To nedávno prozradila médiím. Pochází z Ostravy, z níž však přesídlila do Prahy. Pražanda z ní však prý není. „Myslím, že nikdy nebudu. Praha je nádherné město a já si strašně užívám, jaké je tu počasí. Nevíte, jaké to je, dva měsíce nevidět přes smog slunce. A tak si tady užívám i takové počasí, jaké je dneska,“ zasmála se Terezie při pohledu ven, kde zrovna zuřila sněhová vánice.