Jan Hájek

Datum narození: 15.9.1978
Místo narození: Česká Třebová
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Divadelní herec, držitel Ceny Thálie v kategorii Talent roku Jan Hájek, se už zabydlel i před kamerou. S bratry Hádkovými si zahrál v dramatu Kobry a užovky, které ovládlo České lvy 2016.

Jan Hájek začal hrát amatérské divadlo už na gymnáziu. Na Jiráskově Hronově se seznámil s režisérem Sergejem Fedotovem, který mu umožnil asistovat na svých zkouškách Mistra a Markétky v hradeckém Klicperově divadle, kde se mu naskytla příležitost záskoku v této hře. V roce 2001 začal studovat herectví na JAMU v Brně. Studium po čtyřech semestrech opustil; působil v Divadle Polárka. Například v hrách Macbeth, Let přes oceán a Klub sebevrahů. V Polárce zaujal režiséra Juraje Deáka, který ho obsadil do titulní role ve své inscenaci Hamleta v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Jan Hájek zde v roce 2002 získal stálé angažmá a ztělesnil role v řadě her (Caligula, Hadrián z Římsů, Žebrácká opera, Královna Margot, Mein Kampf Sladký život, Zločin a trest). 

JAN HÁJEK NEZKROTIL ZLÉ ŽENY

V roce 2006 získal Cenu Thálie v kategorii Talent roku. Tím se mu otevřela cesta do Národního divadla v Praze (Mimořádné události, Sluha dvou pánů, Revizor, Babička, Don Juan, Zkrocení zlé ženy). Pozván byl i k hostování v Činoherním klubu či Divadle na zábradlí. Přesto ale nedal vale své domovské scéně, ostravskému Národnímu divadlu moravskoslezskému.

Jan Hájek se před kamerou poprvé objevil v roce 2008 v seriálu Kriminálka Anděl. A další role na sebe nenechaly dlouho čekat, jak seriálové (Proč bychom se netopili, Škoda lásky, Nevinné lži, České století, Vraždy v kruhu), tak filmové. V režii Vojtěcha Kotka si zahrál v komedii Padesátky. Zde se na place potkal se slavnými kolegy, jako jsou Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vilma Cibulková,Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser. Zahrál si i v březnu 2016 několika Českými lvy oceněném dramatu Jana Prušinovkého Kobry a užovky po boku hlavních hrdinů v podání bratrů Matěje Hádka a Kryštofa Hádka.