Jan Hájek

Datum narození: 15.9.1978
Místo narození: Česká Třebová
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Divadelní herec, držitel Ceny Thálie v kategorii Talent roku Jan Hájek, se už zabydlel i před kamerou. S bratry Hádkovými si zahrál v dramatu Kobry a užovky, které ovládlo České lvy 2016.

Jan Hájek začal hrát amatérské divadlo už na gymnáziu. Na Jiráskově Hronově se seznámil s režisérem Sergejem Fedotovem, který mu umožnil asistovat na svých zkouškách Mistra a Markétky v hradeckém Klicperově divadle, kde se mu naskytla příležitost záskoku v této hře. V roce 2001 začal studovat herectví na JAMU v Brně. Studium po čtyřech semestrech opustil; působil v Divadle Polárka. Například v hrách Macbeth, Let přes oceán a Klub sebevrahů. V Polárce zaujal režiséra Juraje Deáka, který ho obsadil do titulní role ve své inscenaci Hamleta v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Jan Hájek zde v roce 2002 získal stálé angažmá a ztělesnil role v řadě her (Caligula, Hadrián z Římsů, Žebrácká opera, Královna Margot, Mein Kampf Sladký život, Zločin a trest). 

JAN HÁJEK NEZKROTIL ZLÉ ŽENY

V roce 2006 získal Cenu Thálie v kategorii Talent roku. Tím se mu otevřela cesta do Národního divadla v Praze (Mimořádné události, Sluha dvou pánů, Revizor, Babička, Don Juan, Zkrocení zlé ženy). Pozván byl i k hostování v Činoherním klubu či Divadle na zábradlí. Přesto ale nedal vale své domovské scéně, ostravskému Národnímu divadlu moravskoslezskému.

Jan Hájek se před kamerou poprvé objevil v roce 2008 v seriálu Kriminálka Anděl. A další role na sebe nenechaly dlouho čekat, jak seriálové (Proč bychom se netopili, Škoda lásky, Nevinné lži, České století, Vraždy v kruhu), tak filmové. V režii Vojtěcha Kotka si zahrál v komedii Padesátky. Zde se na place potkal se slavnými kolegy, jako jsou Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vilma Cibulková,Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser. Zahrál si i v březnu 2016 několika Českými lvy oceněném dramatu Jana Prušinovkého Kobry a užovky po boku hlavních hrdinů v podání bratrů Matěje Hádka a Kryštofa Hádka.

 

Další Herci

zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala