Imrich Bugár

Datum narození: 14.4.1955
Místo narození: Ohrady u Dunajské Stredy
Váha: 115 kg
Výška: 195 cm
Profese: atlet, diskař a amatérský tanečník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Diskařská legenda, atlet Imrich Bugár pro ČSSR získal řadu medailí, i zlatých. Sportovec je rozený bojovník. Předvedl to i ve StarDance ČT, kde se umístil na pomyslném třetím místě.

Slovák maďarské národnosti Imrich Bugár (jeho maďarská varianta jména zní Bugár Imre), byl nepřekonatelným československým diskařem. V roce 1980 přivezl stříbro z OH v Moskvě, pak začal úspěšně útočit na post nejvyšší – zlato přivezl z Mistrovství Evropy v atletice (1982) a z Mistrovství světa v atletice (1983). V hodu diskem překonal šestkrát československý rekord a celkem patnáctkrát se stal v této disciplíně mistrem republiky. Byl šestkrát zvolen nejlepším československým atletem roku (1980–1985). Samozřejmě v mužské kategorii. Jeho osobními rekordy jsou: 71,26 metrů v hodu diskem z roku 1985 a 15,46 m (1986) v hodu koulí.

IMRICH BUGÁR – MEDVĚD VE STARDANCE

Diskař Imrich Bugár, až se to podle původního hodnocení poroty StarDance z roku 2013 nezdálo, nebyl jedním z prvních vypadnuvších. Se svou krásnou a talentovanou partnerkou, tanečnicí Jitkou Šorfovou, zaujali svými – tedy hlavně Imrichovými neotřelými kreacemi –, a to natolik, že se probojovali až do semifinále. Skončili na krásném třetím místě.

Diváky ve StarDance ČT favorizovaný bývalý sportovec, obr s vizáží roztomilého medvěda Imrich Bugár, si podle ahaonline ve svém životě splnil dva velké sny – po 15 letech snažení se mu narodila dcera Olinka a s manželkou koupil dům v pražské Libuši. Kousek od lesa a se zahrádkou. Místo, které si vysnil. Realitní makléř tuto nemovitost ohodnotil na 6 500 000 korun. Jak jsou na tom další hvězdy StarDance si předčtěte zde.

Imrich Bugár absolvoval maďarskou základní školu. V Bratislavě se vyučil elektromontérem a naučil se slovensky. V roce 1974 zamířil do Dukly Praha, oddílu, jemuž nakonec zůstal celoživotně věrný. Jako atlet pražské Dukly absolvoval Imrich Bugár celkem 457 závodů. V době své aktivní dráhy vystudoval v Praze dálkově gymnázium a poté také FTVS UK.

Sportovní kariéru ukončil slavnostně a za účasti sponzorů 17. 9. 1995, po skončení svého posledního závodu - závěrečného kola atletické extraligy v Praze Na Julisce, kde výkonem 55,44 m obsadil krásné druhé místo. Pár dní nato mu tehdejší prezident Mezinárodního olympijského výboru Juan Antonio Samaranch udělil Olympijský řád, který zároveň s Imrichem Bugárem převzala i Dana Zátopková.

V roce 2006 se Imrich Bugár neúspěšně pokusil kandidovat do Senátu na Jablonecku - jako nestraník za ČSSD.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI ZDE