Milan Kolář

Milan Kolář

Datum narození: 27.8.1953
Místo narození: Jihlava
Profese: politik, pedagog, organizátor
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Náměstek primátora Jihlavy Milan Kolář se stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby v říjnu 2016. Milan Kolář se celý život věnuje kultuře a v Jihlavě je to poznat. Zároveň učí na střední škole.

Jihlavský rodák v 70. letech vystudoval v Praze Vysokou školu ekonomickou. Ještě jako student organizoval v Jihlavě koncerty, hlavně v klubu Kafemlejnek. V roce 1974 sem přivezl písničkáře Jaroslava Hutku, tehdejšímu režimu nepohodlného umělce. Milan Kolář také založil folkový festival Prázdniny v Telči.

Po roce 1989 Milan Kolář podnikal, pak ale začal učit. Studenty jihlavské vyšší odborné školy sociální seznamuje s počítačovou grafikou.

Do komunální poltiky se dostal v roce 2002 za Stranu zelených. Čtyři roky byl městským zastupitelem a mandát získal opět v roce 2010, už jako nezávislý. Náměstkem primátora byl Milan Kolář zvolen v roce 2014, připadla mu kultura a školství. Milan Kolář v Jihlavě obnovuje zapomenuté tradice, jednou z nich je havířský průvod. Pokoušel se dostat také do zastupitelstva kraje Vysočina i do Sněmovny, zvolen však nebyl.

V senátních volbách v říjnu 2016 se Milan Kolář v Jihlavě stal jako nestraník za TOP 09 soupeřem svého kolegy z radnice, primátora města Rudofa Chloupka z ČSSD. Mandát se rozhodl obhajovat senátor ODS Miloš Vystrčil.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

Milan Kolář se netají tím, že je rád za velkou rodinu. Je ženatý a má tři syny - Matěje, Ondřeje a Vojtu, chlubí se také třemi vnoučaty.