Halina Pawlovská, rodným jménem Kloručeková, měla otce původem z Podkarpatské Rusi. Prošla dvěma základními školami a po gymnáziu, v roce 1976, absolvovala scénáristiku a dramaturgii na DAMU. V roce 1988 se dostala do redakce v tehdejší Československé televizi a později přešla na publicistiku a novinařinu. Pracovala v rubrice deníku Metropolitan a v deníku Telegraf. V posledním jmenovaném se roce 1993 stala zástupkyní šéfredaktora. Moderovala cestopisný pořad Zanzibar a společenský týdeník Žito. Díky svým zkušenostem se stala šéfredaktorkou časopisu Story. Tady vydržela celých sedm let, než založila vlastní časopis Šťastný Jim a až do roku 2005 ho vedla. Mezi tím ještě stihla vést časopis Halina a Glanc.
Přes svou rozsáhlou novinářskou činnost je asi známější jako moderátorka velmi úspěšné talk-show Banánové rybičky, která získala i ocenění Týtý – pořad roku, dokonce dvakrát za sebou. Show se vysílala v letech 1999 až 2007. V roce 2010 založila nový projekt Mamba show. Její krátké vtipné průpovídky ve verši, které často používala v rámci pořadů, se staly legendární a pro Halinu Pawlovskou velmi charakteristické.
Ještě širší rozsah působení než na poli moderátorském a novinářském, získala Halina Pawlovská jako spisovatelka. Její scénář Díky za každé nové ráno obdržel v roce 1994 dokonce Českého lva. Kromě několika úspěšných scénářů má na svědomí i téměř dvě desítky knih. Jejím oborem jsou krátké povídky a fejetony ze života. Aby se neřeklo, střihla si i pár drobnějších filmových rolí (například ve filmu Vrať se do hrobu či v seriálu Doktoři z Počátků).
Život Haliny Pawlovské se prudce otočil v roce 2013. Po 37 letech společného života jí zemřel manžel Zdeněk. Během tří měsíců od zjištění nálezu na mozku zemřel přímo doma. Stala se vdovou a zůstaly jí jen jejich dvě děti. Halina o tom napsala svou poslední knihu Pravda o mém muži, kterou se snaží se situací vyrovnat. Ačkoli křtí knihu, směje se a normálně funguje, sama říká, že po nocích stále tráví čas v slzách. Své trápení se ale snaží překonat právě prací.