O svém vzdělání Jana Nagyová nikdy o něm nechtěla mluvit. Vysokou školu si udělala až v letech 2006 až 2011 na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, přičemž její diplomka byla podle odborníků mírně řečno odbytá a částečně opsaná.
JANA NEČASOVÁ S CHOTĚM NA RECEPCI U RUSŮ
Díky politice a svému ženskému charismatu a cílevědomosti Jana Nečasová, tehdy ještě Nagyová, udělala rychlou kariéru. V 80. a začátkem 90. let 20. století ještě pracovala jako obyčejná mzdová účetní ve strojírnách Chodos, později jako vedoucí odbytu porcelánky Leander a jako vedoucí obchodního oddělení skláren West Bohemia Glass–Kerpo.
Stala se vysoukou státní úřednicí a členkou ODS. S šéfem strany a tehdejší předsedou vlády Petrem Nečasem měla poměr a de facto kvůli tomu se v roce 2013 jeho kabinet položil. Policie totiž začala Janu Nagyovou stíhat kvůli tomu, že nařídila vojenské rozvědce, aby sledovala milencovu tehdejší manželku Pavlu. Dokonce si kvůli tomu pár týdnů v létě 2013 pobyla ve vazbě. V listopadu ji pak ODS ze svých řad vyloučila.
Že má Jana Nagyová s Petrem Nečasem poměr se ve sněmovních kuloárech šeptalo už v dobách, kdy byla jeho poslaneckou asistentkou. Od září 2006 do srpna 2009 mu dělala ředitelku odboru kanceláře ministra, když Petr Nečas šéfoval rezort práce a sociálních věcí ve vládě Mirka Topolánka.
Po jejím pádu Jana Nagyová působila v roce 2010 jako poradkyně ministra obrany Martina Bartáka (do úřednické vlády nominovaného za ODS; jí místo zajistil Petr Nečas). A na vrchol se dostala v červnu 2010, kdy byl Petr Nečas jmenován premiérem a udělal Janu Nagyovou vrchní ředitelkou kabinetu předsedy vlády (zároveň si podržela funkci jeho poslanecké asistentky).
Petra Nečase si Jana Nagyová doslova omotala kolem prstu. Muž s pověstí čistého a poctivého politika musel čelit opakované kritice za nepřiměřeně vysoké odměny, které své asistentce nechal vyplatit (jeden příklad za všechny: k základnímu platu 33 500 korun dostala na jaře 2011 osobní ohodnocení 49 600 korun a ještě mimořádnou odměnu 190 000 korun).
Janu Nagyovou si Petr Nečas vzal poté, co ji v létě 2013 propustili z vazby. Zadržena byla v noci na čtvrtek 13. června 2013. Propustili ji 19. července. Svatba se konala v září téhož roku.
Z prvního manželství má Jana Nečasová dvě dcery.
Odvolací soud Janě Nečasové 1. března 2019 uložil za zneužití Vojenského zpravodajství tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy. Verdikt je pravomocný. V lednu 2020 jí Miloš Zeman udělil milost.
Zpravodajci Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek dostali podmínky v délce 2,5 let, dvou let a 20 měsíců a zákazy činnosti ve zpravodajských službách a bezpečnostních sborech na osm, sedm a šest let.
Do senátních voleb 2022 vyslalo hnutí ANO 2011 Janu Nečasovou vybojovat post v horní komoře za obvod č. 52 - Jihlava. V druhém kole ji porazil Miloš Vystrčil.
Pražský městský 9. ledna 2023 nepravomocně zprostil obžaloby Janu Nečasovou a bývalého premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, která se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách. Státní zástupce Jaroslav Šaroch podal proti rozsudku odvolání. Případ Vrchní soud v Praze vrátil soudu prvního stupně, který opět vynesl osvobozující verdikt.
V kauze takzvaných trafik pro tehdejší poslance ODS soud Janě Nečasové v červnu 2023 uložil dvouletý podmíněný trest a má zaplatit 300 tisíc korun.