Na cestu k vrcholu vyrazil Briatore v Milanu, kam se přestěhoval koncem sedmdesátých let. Seznámil se s Lucianem Benettonem, zakladatelem světoznámé módní značky. Expandovali spolu do Spojených států, kde vzniklo během deseti let na osm stovek Benettonových obchodů. Časem klesl počet těchto poboček na čtvrtinu.
S přelomem osmdesátých a devadesátých let přišel i další zlom v Briatoreho kariéře. Nastoupil na pozici manažera závodního týmu Benetton ve Formuli 1. Talent vycítil v roce 1991 v Michaelu Schumacherovi, ze kterého se později stal nejlepší jezdec historie závodů. V roce 1995 mohl díky němu Briatore potěžkat i Pohár konstruktérů.
Podobný radar měl i na další rychlíky, například na Fernanda Alonsa, Marka Webbera nebo Nelsona Piqueta ml. Stáj Benetton koupil mezitím Renault. Alonso se stal v letech 2005 a 2006 mistrem Formule 1. Svůj tým přivezl i ke dvěma triumfům v Poháru konstruktérů.
Zářivé úspěchy přerušila až aféra Crashgate, kdy měl Piquet na příkaz svého nadřízeného havarovat v závodě a dopomoct tak Alonsovi k vítězství. Briatore kvůli tomu rezignoval na funkci šéfa týmu. Nakonec mu automobilová federace FIA zakázala i jakékoliv působení ve Formuli.
Zdroj příjmů mu ovšem nevyhasl. Briatore na Sardinii otevřel noční klub pro boháče, vlastní restaurace i hotely a stále se zabývá také módou. Podíl má mimo jiné i v úspěšné italské farmaceutické společnosti Pierrel. Chvíli spoluvlastnil anglický fotbalový tým Queens Park Rangers.
S manželkou Elisabettou Gregoraciovou má syna Falca. Dítě má i s krásnou Heidi Klumovou, k dceři Leni se ale nehlásí. Mezi jeho další bývalé úlovky patřila i britská modelka Naomi Campbellová, italská manekýna Adriana Volpeová nebo česká kráska Alena Šeredová, nynější manželka italského fotbalového brankáře Gianluigiho Buffona.