Obchodníka nahoru vyšvihly především aktivity v telekomunikačním byznysu. Ovládá firmy Telmex, Telcel a América Móvil. Není přezdíván proni za nic telekomunikačním magnátem. Ani několik generací by nedokázalo tolik peněz utratit.
Carlos Slim Helú se v žebříčku poprvé objevil už v roce 2007, kdy sesadil finančníka Warrena Buffetta . A v roce 2010 už obsadil definitivně první příčku, kde se drží již čtyři roky.
Mexický podnikatel se už do ohromného bohatství narodil. Jeho otec byl libanonský přistěhovalec a obchodník, který se přiženil do jiné velmi movité libanonské rodiny. Carlose jako jednoho ze svých šestí dětí zasvětil do tajemství podnikání. K obratnosti v obchodování mu také pomohlo studium inženýrství na Národní autonomní univerzitě Mexika.
Dalo by se říct, že se jeho vývoj k úspěšnému obchodníkovi vyvíjel podobně jako u Warrena Buffetta. Jako kluk velmi šikovně měnil hokejové kartičky. Sledoval tabulky, výsledky, celkový vývoj hokeje. Kupoval ty bezcenné hráče za minimální peníze, ale s předpokladem, že časem právě z těchto hráčů budou hvězdy a on ty kartičky prodával se značným ziskem. Stejnou politikou se řídí i v byznyse. Skupuje bezcenné společnosti, z nichž se časem stanou mocná impéria.
Velkou prozíravost prokázal když v roce 1997 skoupil tři procenta amerického applu, tehdy zaplatil za akcie jen sedmnáct dolarů. Avšak po návratu Steva Jobse a po vypuštění výborných produktů na trh akcie vystoupali více než o pětinásobek. Carlos ovšem není závislý pouze na telekomunikačním byznysuu. Pod jeho investice spadá tabáková společnost Cigatam, on-line banka a je majitelem několika řetězců restaurací.