Už od mládí se Ladislav Gerendáš věnoval hudbě a jako trumpetista působil v několika kapelách hrajících zejména tradiční jazz. Jeho životní příležitost přišla počátkem 70. let 20. století, kdy začínal hrát v Banjo Bandu Ivana Mládka, kde se proslavil i jako komik ve scénkách, výstupech a mezihrách.
Po několika letech v Banjo Band se Ladislav Gerendáš od skupiny odpoutal a odešel svůj muzikantský a herecký talent rozvíjet do pražského Studia Ypsilon, kde začal hrát v roce 1981. V polovině 80. let se však opět vrátil na hudební scénu a založil si svou vlastní kapelu. Do Ypsilonky se vrátil o několik let později.
Co se týče herecké kariéry, Ladislav Gerendáš rozhodně nezahálel a střihl si pár rolí ve známých pohádkách, filmech, ale i seriálech, které se každoročně objevují na našich televizních obrazovkách. Vidět ho můžeme v pohádkách Tři veteráni (1983), S čerty nejsou žerty (1985) nebo Lotrando a Zubejda (1997).
Za seriálů, v nichž se Ladislav Gerendáš objevil, jsou to např. Hospoda, Ulice, Zdivočelá země nebo Špačkovi v síti času. Svůj hlas propůjčil do filmů Asterix a Galové (1967), Asterix a Kleopatra (1968) či do seriálu Byl jednou jeden vynálzce (1994).
Být jen hudebníkem a hercem ale Ladislavu Gerendášovi nestačilo. Rozhodl se pomáhat Asociaci sdružení na ochranu a rozvoj kulturních dědictví v ČR a bojovat za záchranu zdevastovaných lázeňských objektů v Kyselce u Karlových Varů. Mimo jiné v roce 2010 propůjčil svou tvář a jméno politickému uskupení Karlovarské občanské alternativy (KOA) v komunálních volbách.
Rodinný život Ladislava Gerendáše je tak trochu záhadou. Nikdy se neoženil, i když se k tomu schylovalo. Poprvé v roce 1971, kdy si to dotyčná rozmyslela, a podruhé o čtrnáct let později, kdy si to pro změnu rozmyslel on.