Roku 1949 emigroval do Rakouska a o dva roky později do Kanady. Byl velkou záštitou pro další emigranty, jimž pomáhal nejen prostřednictvím instalatérské firmy, již se mu podařilo založit. V Česku se jeho jméno začalo skloňovat ve všech pádech v říjnu 2016, a to v souvislosti s Řádem Tomáše Garrigua Masaryka. Prezident Miloš Zeman podle slov tehdejšího ministra Daniela Hermana (KDÚ-ČSL) udělení ocenění jeho strýci Jiřímu Bradymu podmínil tím, že se jako šéf resortu kultury nesejde s dalajlámou.
AFÉRA KOLEM ŘÁDU PRO JIŘÍHO BRADYHO
Jiří Brady, který se stal velkým bojovníkem za lidská práva, šířil svědectví o hrůzách holocaustu. Vycházel mj. ze svých bohatých zkušeností. Jako dítě ze židovské rodiny se s vyhlazováním nežádoucích etnik setkal na vlastní kůži.
Nejprve byla gestapem zadržena jeho matka Markéta a deportována do Ravensbrücku. Krátce nato i otec Karel, který zahynul v červenci 1942 v Osvětimi. Jiří Brady a jeho o tři roky mladší sestra Hana žili poté krátkou dobu u tety a strýce (katolíci). Jejich deportace do Terezína se uskutečnila v květnu 1942. Na podzimu 1944 je nacisté rozdělili a odvezli do Osvětimi. Hana ještě téhož roku zemřela v plynové komoře. Jiří Brady byl převezen do pobočného tábora Gliwice. V lednu 1945 se mu podařilo během pochodu smrti uprchnout a v květnu se dostal k příbuzným v Novém Městě. Až od nich se dozvěděl, že jeho rodiče jsou po smrti.
VŠE O JIŘÍM BRADYM NAJDETE ZDE
Český emigrant Jiří Brady se stal držitelem ocenění: Order of Ontario (2008) a Záslužný řád Spolkové republiky Německo (Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland, 2013).
V Kanadě se Jiří Brady oženil a měl čtyři děti – tři syny a dceru.
Jiří Brady zemřel 12. ledna 2019. Bylo mu 90 let.