Do politiky se Jozef Regec neúspěšně pokusil dostat ve volbách 2006, kdy jako bezpartijní kandidoval za KSČM do zastupitelstva Černé Hory. Mandát v zastupitelstvu městyse Černá Hora se mu podařilo získat ve volbách 2010. Téhož roku se jako člen ČSSD stal senátorem za obvod č. 49 – Blansko. Porazil nestraníka za KDU-ČSL Zdeňka Pešu. Po třech letech v horní komoře ČSSD opustil a vstoupil do SPOZ. Jako důvod odchodu ze sociální demokracie uvedl nemožnost prosazovat své myšlenky, vyřazení ze stínové vlády a nejasné poměry ve vedení strany. Ve SPOZ vydržel rok. Do voleb 2016, kde je jeho cílem obhájit senátorské křeslo v obvodu č. 49 - Blansko, šel opět jako nestraník, tentokrát za Stranu soukromníků České republiky.
V silniční cyklistice Jozef Regec reprezentoval nejprve Československo a posléze i Českou republiku. V roce 1986 vyhrál první etapu Závodu míru v Kyjevě. Skončil sedmý se ztrátou minuty a 57 sekund na vítězného Olafa Ludwiga. Kyjevské etapy, kam většina zemí své zástupce odmítla vyslat, se jely těsně po černobylské havárii, k níž došlo pouhých 100 km od města. Právě radioaktivní spad je podle Jozefa Regece příčinou jeho rakoviny - v roce 2005 mu lékaři odoperovali ledvinu zasaženou nádorem.
Na mistrovství světa v silniční cyklistice v roce 1987 Jozef Regec skončil v amatérském závodě jednotlivců na desátém místě. Na Letních olympijských hrách 1988 v Soulu byl desátý mezi jednotlivci, což je dosud nejlepší výsledek českého nebo slovenského jezdce, a osmý v časovce družstev.
Své bohaté zkušenosti Jozef Regec, absolvent trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, hodlal předávat dalším generacím. Trénoval reprezentaci (1999 až 2004), pak dva roky cyklisty v profesionálním týmu v zahraničí a od roku 2006 výběr českých cyklistů pro mistrovství Evropy a světa. Zastával post viceprezidenta Českého svazu cyklistiky (2010 až 2014).
Rodák ze slovenského Kežmaroku Jozef Regec je ženatý a má čtyři děti.
VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE