Poté, co byl její dědeček František Hašek, zakladatel Bankovního domu Hašek, v roce 1942 popraven nacisty, žila Eliška Hašková u babičky na Šumavě. Její otec v roce 1948 odjel do USA. Osmiletá Eliška, její tříletý bratr a jejich matka uprchli rok poté pěšky přes šumavské lesy.
Po rozchodu rodičů byla Eliška Hašková umístěna k otci, kde se o ni později opět starala babička, jíž se podařilo emigrovat do Washingtonu.
Eliška Hašková nejprve studovala internátní školu a po zakončení středoškolského vzdělání absolvovala obor diplomacie na fakultě School of Foreign Service Georgetownské univerzity.
V letech 1963 až 1981 působila v Bílém domě. Byla tam asistentkou hlav Spojených států, jejich poradkyní a ředitelku Kanceláře prezidentských zpráv. Posléze do roku 1990 Eliška Hašková Coolidge pracovala na Ministerstvu zahraničí USA.
Po pády totality se Eliška Hašková Coolidge v 90. letech 20. století vrátila do České republiky. Ve vlasti založila Coolidge Consulting Services a začala přednášet umění a management společenského chování a obchodní a diplomatický protokol. Byla lektorkou řady mezinárodních konferencí.
V roce 2003 Eliška Hašková Coolidge, autorka knihy Pět amerických prezidentů, česká babička a já, obdržela od Senátu titul Významná česká žena ve světě. Roku 2017 dostala od prezidenta republiky Miloše Zemana Medaili Za zásluhy I. stupně.
O ELIŠCE HAŠKOVÉ COOLIDGE ČTĚTE ZDE>>
V roce 1977 se provdala za významného amerického investičního bankéře Nicholase Jeffersona Coolidge, jemuž dva roky nato porodila dceru Alexandru. Manželství Elišky Haškové Coolidge vydrželo dvacet let. V roce 2005 poznala svého současného přítele, Američana Josepha Barbu.