Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Slibovala, že jí přijde dát poslední sbohem. Kytičku ke katafalku své kamarády, kartářky Jany Skálové… číst článek
Česká Baba Vanga umírala v bolestech! Do poslední chvíle vykládala karty Česká Baba Vanga umírala v bolestech! Do poslední chvíle vykládala karty Kartářka slavných Jana Skálová (†69) předpověděla smrt Ivety Bartošové (†48) a své řemeslo milovala… číst článek
Kartářka slavných Skálová (†69): Vykládala karty a umírala v bolestech Kartářka slavných Skálová (†69): Vykládala karty a umírala v bolestech Poslední dny života měla kartářka slavných Jana Skálová (†69), která se učila u Heleny Růžičkové… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Yoko Ono
Yoko Ono
zobrazit profil Karolína Plíšková
Karolína Plíšková