Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Boušková (62): Místo Ordinace vozík! Boušková (62): Místo Ordinace vozík! Zlomila si na lyžích nohu a nemůže hrát. Jana Boušková (62) využila kontrolu u lékaře, aby na skok… číst článek
Masakr ve Zlaté kapličce: Boušková si zlomila nohu! Masakr ve Zlaté kapličce: Boušková si zlomila nohu! Se zdravotními problémy herců se roztrhl pytel. Národní divadlo mění program jako na obrtlíku. Jana… číst článek
Janžurová prozradila, proč musí pořád hrát. Dva herci z Národního se zranili! Janžurová prozradila, proč musí pořád hrát. Dva herci z Národního se zranili! Herečka Iva Janžurová (75) odehraje okolo dvaceti představení za měsíc! Před koncem roku toho bylo… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Půček Marek
Půček Marek
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Martin Černý
Martin Černý
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová