Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Úděl vnuka legendárního Lukavského: Alkohol i rvačky! Úděl vnuka legendárního Lukavského: Alkohol i rvačky! To je ale škoda! Herecké geny Radovana Lukavského (+88) přišly nazmar. Divadelní legenda totiž v… číst článek
Před 35 lety tramvaj usmýkala Petra Svojtku (†36), manžela Bouškové a hlas Trávníčka v Popelce! Před 35 lety tramvaj usmýkala Petra Svojtku (†36), manžela Bouškové a hlas Trávníčka v Popelce! Jeho hlasem mluvil Moravák Pavel Trávníček ve Třech oříšcích pro Popelku i princ Velen v Princovi… číst článek
Jana Boušková (62): Rok v slzách kvůli smrti manžela! Jana Boušková (62): Rok v slzách kvůli smrti manžela! Tragédie, která změnila Janě Bouškové celý život, se stala před 35 lety, jeden den po jejích narozeninách.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Vendula Soukeníková
Vendula Soukeníková
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Josef Rychtář
Josef Rychtář