Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Koukněte, jak vypadaly Vánoce známých herců, když byli ještě malí: Poznáte je? Vydra je pořád stejný! Koukněte, jak vypadaly Vánoce známých herců, když byli ještě malí: Poznáte je? Vydra je pořád stejný! To bylo radosti! Žádné mobily ani počítačové hry pod stromečkem, ale houpací kůň nebo panenka. Jak… číst článek
Jana Boušková (63): Zlomenina nohy jí prospěla Jana Boušková (63): Zlomenina nohy jí prospěla Úraz je vždy nepříjemná záležitost, ale herečka Jana Boušková (63) se rozhodla zlomeninu nohy zúročit… číst článek
Zraněná Obermaierová (71): Konec Nyklové v ULICI?! Zraněná Obermaierová (71): Konec Nyklové v ULICI?! Když si zlomila kotník a vzápětí naštípla obratel, měla strach nejen o sebe, ale taky o Vilmu Nyklovou.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Viktor Kožený
Viktor Kožený
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková