Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Režisér Jaroslav Soukup plánuje: Příští rok natočím třetí Modravu! Režisér Jaroslav Soukup plánuje: Příští rok natočím třetí Modravu! Zatímco některým seriálům sledovanost klesá, druhé řadě Policie Modrava roste. S každou epizodou… číst článek
Jana Boušková: Rozvod s Vydrou? Jana Boušková: Rozvod s Vydrou? Fanoušci umí občas opravdu poplést, co můžou. Někteří především neumí rozlišovat realitu od seriálu,… číst článek
Jana Boušková poprvé po úrazu nohy: Konečně jsem odhodila berle! Nejvíc si oddechl Vydra! Jana Boušková poprvé po úrazu nohy: Konečně jsem odhodila berle! Nejvíc si oddechl Vydra! Herečka Jana Boušková (62) se na začátku roku těžce zranila na lyžích. Při pádu si zlomila holenní… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Ivo Raška
Ivo Raška
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček