Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Masakr ve Zlaté kapličce: Boušková si zlomila nohu! Masakr ve Zlaté kapličce: Boušková si zlomila nohu! Se zdravotními problémy herců se roztrhl pytel. Národní divadlo mění program jako na obrtlíku. Jana… číst článek
Janžurová prozradila, proč musí pořád hrát. Dva herci z Národního se zranili! Janžurová prozradila, proč musí pořád hrát. Dva herci z Národního se zranili! Herečka Iva Janžurová (75) odehraje okolo dvaceti představení za měsíc! Před koncem roku toho bylo… číst článek
Simona Postlerová se rozloučila s manželem (†62), který podlehl rakovině: Sešla se herecká elita! Simona Postlerová se rozloučila s manželem (†62), který podlehl rakovině: Sešla se herecká elita! V kostele sv. Ludmily na pražském náměstí Míru se herečka Simona Postlerová (51) rozloučila s manželem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Jan Bursa
Jan Bursa
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková