Fotka není dostupná

Ivan Franěk

Datum narození: 17.6.1964
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ivan Franěk je původně sportovec, nakonec si ale vybral herectví. Žije střídavě v Čechách, Francii a Itálii. Je partnerem české herečky Báry Fišerové.

Ivan Franěk je českým hercem. V mládí původně přemýšlel o sportovní kariéře. Ve svých 14 letech se dokonce dostal do širšího výběru české fotbalové reprezentace.  Ve svých 15 letech se ale rozhodl napodobit svého bratra Petra, který hrál amatérské divadlo, a rozhodl se stát hercem. Také se vyučil se strojním zámečníkem v Plzeňské Škodovce a vystudoval večerní průmyslovku.

V roce 1989 absolvoval Ivan Franěk na loutkoherecké fakultě DAMU. V průběhu studií se seznámil s francouzskou stážistkou, se kterou posléze na rok odjel do Francie. Po svém návratu pracoval jako herec a výtvarník v loutkovém divadle Jeana-Pierra Lescota. Zde pracoval téměř 10 let. Od roku 1996 pracuje spolu s francouzskou televizí a od roku 2000 se objevuje v celovečerních filmech.
V roce 2001 nastal zlom v jeho kariéře, dostal totiž hlavní roli ve filmu Ve větru hořím. Tento film měl mezinárodní úspěch. Ivan Franěk se díky němu začal objevovat v řadě francouzský a italských filmů.

U nás jsme ho mohli vidět ve filmu Vodka lemon z roku 2003, Tajnosti (2007), T.M.A, My jsme věřili, nebo Záhadný ostrov.

V soukromém životě je rozvedený a dlouhodobě žije v Itálii. Se svou bývalou ženou má dvě děti. Holčičku Ninu a chlapce Charlieho. Ivan Franěk má ještě jednu dceru a to s italskou zubní lékařkou. V roce 2010 se při natáčení filmu T.M.A seznámil s herečkou Bárou Fišerovou. Od té doby je Bára Fišerová označována za jeho přítelkyni.

 

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson