Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Úspěšná česká herečka Zlata Adamovská se kromě hraní ve filmech a seriálech věnuje dabingu a divadlu. Z manželství s publicistou Radkem Johnem má dvě děti. V poslední době je nejvíce známá díky roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem se v jejích dvaceti letech stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice ztvárnila jednu ze tří princezen.  Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

V současné době se Zlata Adamovská udržuje v povědomí diváků svou rolí v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje poměrně výraznou postavu - doktorku Bělu Páleníkovou.

Nevěnuje se jen herectví, svůj hlas například již ve více než dvaceti filmech propůjčila herečce Meryl Streep.

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Manželství s Johnem se ale rozpadlo v roce 2010. Jejím dalším přítelem se stal herec Petr Štěpánek, kolega ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzala si ho 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Návrat Štěpánka do Ordinace: Vyhádal si 100 tisíc měsíčně! Návrat Štěpánka do Ordinace: Vyhádal si 100 tisíc měsíčně! Pro sto tisíc dokáže člověk spoustu věcí. Dokonce se i pohádat s vlastní manželkou! To je i případ… číst článek
Hvězdy Ordinace Adamovská a Stránský: V bezvědomí skončili na zemi! Hvězdy Ordinace Adamovská a Stránský: V bezvědomí skončili na zemi! Bezvládná těla ležící na zemi. Tak dopadli při natáčení Ordinace Zlata Adamovská (57) a Martin Stránský… číst článek
Hvězdy Ordinace Adamovská a Stránský: V bezvědomí skončili na zemi! Hvězdy Ordinace Adamovská a Stránský: V bezvědomí skončili na zemi! Bezvládná těla ležící na zemi. Tak dopadli při natáčení Ordinace Zlata Adamovská (57) a Martin Stránský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová