Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Spiknutí proti oslavenci! Štěpánkův nejcennější dárek od Zlaty Spiknutí proti oslavenci! Štěpánkův nejcennější dárek od Zlaty Krásné jubileum oslavil herec Petr Štěpánek, a to rovnou na natáčení! Narozeninovou party pro něj… číst článek
Jana Štěpánková (83) nezvládla pohřeb Gabriely Vránové (†78): Kolaps u rakve kamarádky! Jana Štěpánková (83) nezvládla pohřeb Gabriely Vránové (†78): Kolaps u rakve kamarádky! Bylo toho na ni moc! S Gabrielou Vránovou (†78), představitelkou Aničky Čihákové z Chalupářů, která… číst článek
Štěpánková na pohřbu Vránové (†78): KOLAPS! Musela rychle pryč! Štěpánková na pohřbu Vránové (†78): KOLAPS! Musela rychle pryč! Nemohla to vydýchat! S Gabrielou Vránovou (†78) alias Aničkou Čihákovou z Chalupářů, která minulý… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio