Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Úspěšná česká herečka Zlata Adamovská se kromě hraní ve filmech a seriálech věnuje dabingu a divadlu. Z manželství s publicistou Radkem Johnem má dvě děti. V poslední době je nejvíce známá díky roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem se v jejích dvaceti letech stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice ztvárnila jednu ze tří princezen.  Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

V současné době se Zlata Adamovská udržuje v povědomí diváků svou rolí v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje poměrně výraznou postavu - doktorku Bělu Páleníkovou.

Nevěnuje se jen herectví, svůj hlas například již ve více než dvaceti filmech propůjčila herečce Meryl Streep.

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Manželství s Johnem se ale rozpadlo v roce 2010. Jejím dalším přítelem se stal herec Petr Štěpánek, kolega ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzala si ho 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Štěpánek odtajnil detaily manželství s Adamovskou! Štěpánek odtajnil detaily manželství s Adamovskou! Kdo o všem rozhoduje a organizuje tomu druhému život? To prozradil Petr Štěpánek (68) o soužití se… číst článek
Tofi dostal sodu od Zemana: Kvůli Gottovi! Tofi dostal sodu od Zemana: Kvůli Gottovi! Nekončící potlesk vestoje provázel čtvrteční premiéru muzikálu Čas růží z hitů Karla Gotta (77) v… číst článek
Čas růží, čas lásky: Které slavné páry dorazily na premiéru muzikálu? Čas růží, čas lásky: Které slavné páry dorazily na premiéru muzikálu? Na premiéru očekávaného muzikálu Čas růží, který se skládá z hitů Karla Gotta, nedorazil jenom prezident… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey

Nejnovější profily celebrit