Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Zlata Adamovská o exmanželu Johnovi: Ustřihla jsem to jako špagát! Zlata Adamovská o exmanželu Johnovi: Ustřihla jsem to jako špagát! Na konci roku 2009 a na začátku roku 2010 se provalilo, že má Radek John (62), tehdy ženatý se Zlatou… číst článek
Zlata Adamovská o plastických operacích: Nenechám si ořezávat prsa a zadek! Zlata Adamovská o plastických operacích: Nenechám si ořezávat prsa a zadek! Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Zlata Adamovská (58) vypadá skvěle. Herečka se zkrátka skoro… číst článek
Radek John k nepoznání: Vážná nemoc? Radek John k nepoznání: Vážná nemoc? Zhubl několik kilo a zbavil se tak buclatých tvářiček! Mladá přítelkyně s ním dělá divy. I když on… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson