Radek John

Datum narození: 6.12.1954
Profese: publicista, spisovatel a scenárista, politik
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Tak dlouho odhaloval nekalosti politiků, až se stal jedním z nich. Radek John je známý spisovatel, scénárista a novinář. Byl mnoho let redaktorem časopisu Mladý svět. Stal se publicistickým šéfredaktorem televize. Napsal několik knih a filmových scénářů. Stal se i lídrem politické strany Věci Veřejné. Po více než dvaceti letech se rozvedl s herečkou Zlatou Adamovskou.

Radek John je synem imunologa a profesora Ctirada Johna. Jeho matka a redaktorka Božena Johnová zemřela v roce 1992. Vystudoval scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Třináct let psal pro Mladý svět. Kromě cestopisných reportáží ze Srí Lanky a Tchaj-wanu publikoval články o narkomanech nebo prostitutkách. Podobným fenoménům se věnuje i ve svých knihách, z nichž nejvýznamnější je Memento přeložené do deseti jazyků.

V roce 1993 z redakce odešel a stal se spoluautorem publicistického pořadu Na vlastní oči, který odhaloval různé politické a finanční kauzy. V televizi Nova působil do roku 2009. Deset let byl jako šéfredaktor zodpovědný za relace Snídaně s Novou nebo Občanské judo. Radek John několikrát získal diváckou cenu TýTý.

Napsal scénáře k filmům Sněženky a machři, Proč? nebo Tankový prapor. Pak odešel do politiky. Stal se lídrem do té doby neznámé strany Věci Veřejné (VV). V programu zaručoval boj proti korupci nebo vyhubení dinosaurů. Alespoň těch politických. Se stranou se dostal v roce 2010 do parlamentu i do vlády premiéra Petra Nečase. Krátkou dobu byl John i ministrem vnitra. Po kauzách jeho spolustraníků Víta Bárty, Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky se ze strany oddělila platforma Lidem.

Ještě předtím byl Radek John předsedou společnosti Ora Print, jejíž spoluzakladatel byl i kontroverzní lobbista Janoušek. Společnost byla několikrát podezírána z finančních podvodů.

Zlata Adamovská se s ním rozvedla v roce 2010. Napovrch vyplynula totiž zpráva, že má nemanželskou dceru Terezu s podnikatelkou Janou Kadlecovou. Nevěrný manželce měl být i s novinářkou Pavlínou Wolfovou. S Adamovskou má dceru Barbaru a syna Petra.

 

Články o celebritě

Radek John k nepoznání: Vážná nemoc? Radek John k nepoznání: Vážná nemoc? Zhubl několik kilo a zbavil se tak buclatých tvářiček! Mladá přítelkyně s ním dělá divy. I když on… číst článek
Radek John hodnotil krásu žen, sám ale děsil ztrhaným obličejem Radek John hodnotil krásu žen, sám ale děsil ztrhaným obličejem Hodnotil dámské křivky, ostatní ale zaujal spíše jeho vlastní zjev. Od doby, co se Radek John (62)… číst článek
Nový život Škrlové! Údajná oběť brněnské smetánky má v sobě… Nový život Škrlové! Údajná oběť brněnské smetánky má v sobě… Je to už deset let, co vyplula na povrch kauza Kuřim. Jednou z ústředních postav v případu byla Barbora… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál