Bohumil Klepl

Datum narození: 31.3.1958
Místo narození: Moskva, Rusko
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Od mládí chtěl Bohumil Klepl režírovat. Nakonec vystudoval Divadelní fakultu v Praze a stal se hercem. Lesk popularity získal díky režiséru Karlu Smyczkovi, který mu nabídl hlavní roli v seriálu To jsem teda jelen. Bohumil Klepl byl jednou ženatý. Má dvě děti.

V mládí žil dlouhá léta na moskevské ambasádě. Po DAMU nastoupil do Západočeského divadla v Chebu. Několik roků se s manželkou věnoval loutkaření. Za nitky tahal i v dalekém New Yorku. V Mexiku ho uchvátila tamní umělkyně, kvůli které se s ním žena rozvedla.

Po návratu začal Bohumil Klepl účinkovat ve spolku Kašpar pražského divadla Rokoko. Nakonec zakotvil na prknech Divadla na Zábradlí, kde se ukázal v několika inscenacích ruských mistrů Čechova a Gogola. Dva měsíce hrál i ve Francii.

Svůj talent propůjčil Bohumil Klepl několika filmovým snímkům. Po boku Bolka Polívky si zahrál v Pupendu a s Evou Holubovou perlil v Účastnících zájezdu. Role získal i v seriálech Letiště, Velmi křehké vztahy nebo v Dobré čtvrti. Stal se jednou z tváří zábavného pořadu Hádej, kdo jsem. Roli moderátora nezvládl v relaci Bubo bubo,která byla předčasně ukončena pro nezájem diváků.

Stálou partnerku Bohumil Klepl po rozvodu nenašel. Nějakou dobu chodil s o dvacet let mladší herečkou Markétou Coufalovou.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký