Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Muzikál Krysař se vrací: Za 3 miliony! Muzikál Krysař se vrací: Za 3 miliony! Jeden z nejúspěšnějších českých muzikálů se od pátku opět bude hrát v pražském Kalichu. Krysař Daniela… číst článek
Dan Landa kašle na premiéru Krysaře, radši jede do Íránu Dan Landa kašle na premiéru Krysaře, radši jede do Íránu Vykašlal se na vlastní muzikál! Dan Landa (48) nepřijde na obnovenou premiéru Krysaře, místo toho… číst článek
Kubera už trénuje na prezidenta? Ve filmu Trojana si zahrál Edvarda Beneše Kubera už trénuje na prezidenta? Ve filmu Trojana si zahrál Edvarda Beneše Má za sebou už roli principála v Prodané nevěstě v Krušnohorském divadle v Teplicích, teď si ale… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Jakub Ludvík
Jakub Ludvík
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Andrea Třeštiková
Andrea Třeštiková
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Blanka Matragi
Blanka Matragi
zobrazit profil Tereza Hrzánová
Tereza Hrzánová
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka
zobrazit profil Libuše Vojtková
Libuše Vojtková