Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Šok pro Svěráka: Pohádkovou Leontýnku bude hrát 60letá Chantal Poullain? Šok pro Svěráka: Pohádkovou Leontýnku bude hrát 60letá Chantal Poullain? Nápad, aby vznikl na motivy jeho filmu Ať žijí duchové! muzikál, se stává pro Zdeňka Svěráka (79)… číst článek
Zdeněk Svěrák: Bitva s Landou o dílo za 15 milionů! Zdeněk Svěrák: Bitva s Landou o dílo za 15 milionů! Ať žijí duchové! je kultovní dílo z pera nedávno zesnulého Jiřího Melíška (†83) a Zdeňka Svěráka… číst článek
Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Cesta do pekel bývá velmi často dlážděna samými dobrými úmysly. Kolem společného díla právě zemřelého… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Jiří Grossman
Jiří Grossman
zobrazit profil Berenika Saudková
Berenika Saudková
zobrazit profil Jakub Klimo
Jakub Klimo
zobrazit profil Theodor Pištěk
Theodor Pištěk
zobrazit profil Bořek Šípek
Bořek Šípek
zobrazit profil Jaz z Oprásků
Jaz z Oprásků