Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Mirjam a Dan Landa se líbali na jevišti: Krize ve vztahu zažehnána? Mirjam a Dan Landa se líbali na jevišti: Krize ve vztahu zažehnána? První premiéra kultovního muzikálu Krysař se v Divadle Kalich vydařila. Spokojena byla nejen režisérka… číst článek
Muzikál Krysař se vrací: Za 3 miliony! Muzikál Krysař se vrací: Za 3 miliony! Jeden z nejúspěšnějších českých muzikálů se od pátku opět bude hrát v pražském Kalichu. Krysař Daniela… číst článek
Dan Landa kašle na premiéru Krysaře, radši jede do Íránu Dan Landa kašle na premiéru Krysaře, radši jede do Íránu Vykašlal se na vlastní muzikál! Dan Landa (48) nepřijde na obnovenou premiéru Krysaře, místo toho… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Blanka Kulínská
Blanka Kulínská
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Antonie Zacpalová
Antonie Zacpalová
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
zobrazit profil Marcela Karleszová
Marcela Karleszová
zobrazit profil Yoko Ono
Yoko Ono
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Sabrina Harris
Sabrina Harris