Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Cesta do pekel bývá velmi často dlážděna samými dobrými úmysly. Kolem společného díla právě zemřelého… číst článek
Zpěvák Landa a německý ovčák Athos v Afghánistánu: Kdo z nich je skutečný hrdina? Zpěvák Landa a německý ovčák Athos v Afghánistánu: Kdo z nich je skutečný hrdina? Zatímco zpěvák Daniel Landa (47)  tvrdí, že je neopěvovaným hrdinou v boji s islamisty, vlčáka Athose… číst článek
TOP 10 kolapsů vkusu roku 2014! Jak vypadá malá smrt? TOP 10 kolapsů vkusu roku 2014! Jak vypadá malá smrt? Bilance téměř uplynulých dvanácti měsíců zahrnuje úspěchy, ale i prohry. Nejinak tomu je u Módní… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Blanka Matragi
Blanka Matragi
zobrazit profil Pavel Kožíšek
Pavel Kožíšek
zobrazit profil Bohumil Fencl
Bohumil Fencl
zobrazit profil Jakub Ludvík
Jakub Ludvík
zobrazit profil Libuše Vojtková
Libuše Vojtková
zobrazit profil Jan Kolomazník
Jan Kolomazník
zobrazit profil Jan Werich
Jan Werich