Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Manželka Landy je po operaci! Bolestmi trpěla dlouhé měsíce Manželka Landy je po operaci! Bolestmi trpěla dlouhé měsíce Manželka Daniela Landy (48), režisérka muzikálu Krysař Miriam (48), podstoupila v hořovické nemocnici… číst článek
Manželka Landy Mirjam: Dcera se od nás stěhuje, konečně! Manželka Landy Mirjam: Dcera se od nás stěhuje, konečně! O svém soukromí Mirjam (48) a Dan Landa (48) zásadně nemluví. Producentka ale tentokrát udělala vyjímku.… číst článek
Mirjam a Dan Landa se líbali na jevišti: Krize ve vztahu zažehnána? Mirjam a Dan Landa se líbali na jevišti: Krize ve vztahu zažehnána? První premiéra kultovního muzikálu Krysař se v Divadle Kalich vydařila. Spokojena byla nejen režisérka… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Andrea Nesvadbová
Andrea Nesvadbová
zobrazit profil Jan Saudek
Jan Saudek
zobrazit profil Mirjam Müller Landa
Mirjam Müller Landa
zobrazit profil Barbora Mottlová
Barbora Mottlová
zobrazit profil Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
zobrazit profil Libuše Vojtková
Libuše Vojtková
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová