Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Zdeněk Svěrák: Bitva s Landou o dílo za 15 milionů! Zdeněk Svěrák: Bitva s Landou o dílo za 15 milionů! Ať žijí duchové! je kultovní dílo z pera nedávno zesnulého Jiřího Melíška (†83) a Zdeňka Svěráka… číst článek
Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Zdeněk Svěrák kontra Mirjam Landa: Bitva celebrit na spadnutí! Ve hře je 15 milionů! Cesta do pekel bývá velmi často dlážděna samými dobrými úmysly. Kolem společného díla právě zemřelého… číst článek
Zpěvák Landa a německý ovčák Athos v Afghánistánu: Kdo z nich je skutečný hrdina? Zpěvák Landa a německý ovčák Athos v Afghánistánu: Kdo z nich je skutečný hrdina? Zatímco zpěvák Daniel Landa (47)  tvrdí, že je neopěvovaným hrdinou v boji s islamisty, vlčáka Athose… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Daniel Dangl
Daniel Dangl
zobrazit profil Hanno Brühl
Hanno Brühl
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
zobrazit profil Barbora Mottlová
Barbora Mottlová
zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová
zobrazit profil Dušan Chrástek
Dušan Chrástek
zobrazit profil Tereza Hrzánová
Tereza Hrzánová
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka