Michal Nesvadba

Datum narození: 3.11.1957
Místo narození: Praha
Profese: herec, mim
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mim a herec Michal Nesvadba, muž mnoha tváří, úsměvů i úšklebků, se svým Mr. Tapemanem, který z barevné izolepy vytvoří takřka cokoli, prorazil i v Japonsku.

Po konzervatoři studoval herec Michal Nesvadba pantomimu a choreografii. Praxi získal v představení Kouzelný cirkus multimediálního pražského divadla Laterna Magika. Objevil se také ve filmu Anna, sestra Jany, Panelstory aneb Jak se rodí sídliště nebo v thrilleru Filipa Renče Válka barev.

MICHAL NESVADBA - KLAUN PŘIZNAL ÚZKOSTI

V roce 1979 založil Michal Nesvadba spolu s bavičem a spisovatelem Václavem Upírem Krejčím a herečkou a zpěvačkou Světlanou Nálepkovou skupinu Mimtrio. Na vlně televizní popularity se vezli přes deset let.

S bratrem Martinem pak Michal Nesvadba vedl vlastní taneční ateliér Ánfas. Napsal a zrežíroval balet Billiard a pro děti vybruslil lední show Princezna Zmrzlina. Představení Mr. Tapeman, s nímž prorazil i v zahraničí, předvedl poprvé v roce 1997. Pak se stal hlavním vychovatelem v televizní Kouzelné školce.

O MICHALU NESVADBOVI ČTĚTE ZDE>>

Kolegyně Světlana Nálepková si ho vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Jejich manželství skončilo společně s rozpadem Mimtria, tedy roku 1990. Druhé ANO Michalu Nesvadbovi řekla tanečnice Andrea Nesvadbová, rozená Hodáňová, v pražském kostele Scare Cœur v létě 2008. Společně vychovávají syna Michala.

 

Články o celebritě

Pepina Nesvadbová ukázala syna! Je to kouzelný chlapeček Pepina Nesvadbová ukázala syna! Je to kouzelný chlapeček Dcera Světlany Nálepkové a Michala Nesvadby se na veřejnosti moc často neukazuje. Tentokrát… číst článek
Nálepková řádila na narozeninách Upíra jako černá ruka: S exmanželem Nesvadbou se válela po zemi! Nálepková řádila na narozeninách Upíra jako černá ruka: S exmanželem Nesvadbou se válela po zemi! Světlana Nálepková (55) řádila na šedesátinách Václava Upíra Krejčího se svým bývalým manželem Michalem… číst článek
Michal Nesvadba: Proč ho dcera vyslýchá! Michal Nesvadba: Proč ho dcera vyslýchá! Michal Nesvadba (57) otevřeně přiznává, že dětství své Dcery Josefíny si moc neužil. Se Světlanou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner