Michal Nesvadba

Datum narození: 3.11.1957
Místo narození: Praha
Profese: herec, mim
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mim a herec Michal Nesvadba, muž mnoha tváří, úsměvů i úšklebků, se svým Mr. Tapemanem, který z barevné izolepy vytvoří takřka cokoli, prorazil i v Japonsku.

Po konzervatoři studoval herec Michal Nesvadba pantomimu a choreografii. Praxi získal v představení Kouzelný cirkus multimediálního pražského divadla Laterna Magika. Objevil se také ve filmu Anna, sestra Jany, Panelstory aneb Jak se rodí sídliště nebo v thrilleru Filipa Renče Válka barev.

MICHAL NESVADBA - KLAUN PŘIZNAL ÚZKOSTI

V roce 1979 založil Michal Nesvadba spolu s bavičem a spisovatelem Václavem Upírem Krejčím a herečkou a zpěvačkou Světlanou Nálepkovou skupinu Mimtrio. Na vlně televizní popularity se vezli přes deset let.

S bratrem Martinem pak Michal Nesvadba vedl vlastní taneční ateliér Ánfas. Napsal a zrežíroval balet Billiard a pro děti vybruslil lední show Princezna Zmrzlina. Představení Mr. Tapeman, s nímž prorazil i v zahraničí, předvedl poprvé v roce 1997. Pak se stal hlavním vychovatelem v televizní Kouzelné školce.

O MICHALU NESVADBOVI ČTĚTE ZDE>>

Kolegyně Světlana Nálepková si ho vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Jejich manželství skončilo společně s rozpadem Mimtria, tedy roku 1990. Druhé ANO Michalu Nesvadbovi řekla tanečnice Andrea Nesvadbová, rozená Hodáňová, v pražském kostele Scare Cœur v létě 2008. Společně vychovávají syna Michala.

 

Články o celebritě

Nedůstojné poslední rozloučení s Lubou Skořepovou (†93): Rakev ležela na chodbě! Nedůstojné poslední rozloučení s Lubou Skořepovou (†93): Rakev ležela na chodbě! Od roku 1948 byla Luba Skořepová (†93) členkou Národního divadla. Hrála do poslední chvíle, než ji… číst článek
Vášnivá Pepina Nesvadbová: S přítelem se neubránili něžnostem  Vášnivá Pepina Nesvadbová: S přítelem se neubránili něžnostem Pepina Nesvadbová (27) se po dlouhé době opět ukázala se svým přítelem. Oba jsou zamilovaní. Na večírku,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Michal Nesvadba slaví 59! Ťukněte si s celebritou! Herec Michal Nesvadba slaví 59! Je to muž mnoha tváří, úsměvů i úšklebků. Mim a herec Michal Nesvadba baví… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová