Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Exmilenci Vondráčková a Dlouhý zase spolu! Co je spojilo? Exmilenci Vondráčková a Dlouhý zase spolu! Co je spojilo? Stará láska nerezaví! Důkazem toho jsou i Lucie Vondráčková (37) a Michal Dlouhý (48). Přestože mají… číst článek
Utrpení Lucie Vondráčkové: Kvůli Plekancovi to nevzdala! Utrpení Lucie Vondráčkové: Kvůli Plekancovi to nevzdala! Lucie Vondráčková je hrdou maminkou dvou synů, která má s hokejistou Tomášem Plekancem. Jenže mateřství… číst článek
Lucka Vondráčková to za mořem nemá lehké: Potupa v Kanadě! Lucka Vondráčková to za mořem nemá lehké: Potupa v Kanadě! Nejprve se zdálo, že Lucie Vondráčková (37) se v Kanadě své herecké a pěvecké kariéře nebude věnovat… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Conor McGregor
Conor McGregor
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Gabriela  Jílková
Gabriela Jílková
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong