Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Opuštěná Vondráčková promluvila o Plekancovi: Je nonstop protivný! Prozradila, co jí štve… Opuštěná Vondráčková promluvila o Plekancovi: Je nonstop protivný! Prozradila, co jí štve… Zpěvačka Lucie Vondráčková jako hokejová manželka nevede úplně jednoduchý život. Kvůli Tomášovi Plekancovi… číst článek
Problémy v ráji? Je nonstop protivný, řekla Vondráčková o Plekancovi Problémy v ráji? Je nonstop protivný, řekla Vondráčková o Plekancovi Problémy v ráji? Zpěvačka Lucie Plekancová Vondráčková se rozpovídala o životě s hokejistou Tomášem… číst článek
Vondráčková přistižena! Tajné rande a líbačka nad Vltavou Vondráčková přistižena! Tajné rande a líbačka nad Vltavou Tak na tohle by se měl Tomáš Plekanec (35) raději dívat se zavřenýma očima. Jeho manželka Lucie Vondráčková… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk