Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Smutné přiznání Lucky Vondráčkové! Plekanec se za ni stydí? Smutné přiznání Lucky Vondráčkové! Plekanec se za ni stydí? Osudovým mužem a otcem synů Lucky Vondráčkové (38) je hokejista Tomáš Plekanec (35). Herečka a zpěvačka… číst článek
Pastrňák chce být jako Plekanec a spol. Jak roste v lídra a proč neříká ne? Pastrňák chce být jako Plekanec a spol. Jak roste v lídra a proč neříká ne? Nic nového v hokejovém světě. Se zlatem se mazlí Švédové, kteří stejně jako loni finále šampionátu… číst článek
Plekanec touží v NHL po návratu: Montreal je můj domov, probírali jsme to Plekanec touží v NHL po návratu: Montreal je můj domov, probírali jsme to Zkušený hokejový útočník Tomáš Plekanec potvrdil kanadským médiím svoji touhu vrátit se po krátkém… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Miroslav Rypl
Miroslav Rypl
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek