Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec,v roce 2015 syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Věštkyně Jolanda o Jágrově Kopřivové: Velký špatný, Jardo! Nečti to! Věštkyně Jolanda o Jágrově Kopřivové: Velký špatný, Jardo! Nečti to! Jaromír Jágr (46) a Veronika Kopřivová (27) tvoří zamilovaný pár již tři roky, a tak by všechny zajímalo,… číst článek
Plekance už nechte být, energii věnujte spíš Kvapilově naverbování Plekance už nechte být, energii věnujte spíš Kvapilově naverbování Tomáš Plekanec minimálně třikrát oznámil, že reprezentace je pro něj voda pod mostem. Uplavala. Bylo… číst článek
Mezi Plekancem a Šafářovou je to vážné: Už seznámili svoje rodiče! Mezi Plekancem a Šafářovou je to vážné: Už seznámili svoje rodiče! První zápas Tomáše Plekance (36) v Brně? Ideální příležitost pro »Plekyho« a jeho přítelkyni, tenistku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Martin Adamský
Martin Adamský
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek