Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Vybrali jsme vlastní tým Las Vegas: chceme Hudlera, nebereme Plekance Vybrali jsme vlastní tým Las Vegas: chceme Hudlera, nebereme Plekance Bod nula. Stavíte tým úplně od začátku, vlastně sen. Taková je teď role generálního manažera Las… číst článek
Nedvěd odpovídá Prospalovi: Venco, takže teď máme mlčet? Nedvěd odpovídá Prospalovi: Venco, takže teď máme mlčet? Nebál se promluvit odkrytě o svých dojmech z mistrovství světa, kde národní tým vystrojil chudou… číst článek
Kdo z Čechů bude volný pro Vegas? Plekanec, Jágr a nejspíš i Jaškin Kdo z Čechů bude volný pro Vegas? Plekanec, Jágr a nejspíš i Jaškin V sobotu ve 23:00 SELČ odevzdala třicítka klubů NHL své seznamy chráněných hráčů pro rozšiřovací… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Martin Tůma
Martin Tůma
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal