Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými góly na MS 2016 v Rusku. Jeho manželkou se roku 2011 stala zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998 až 2002 a při výluce v sezoně 2012/2013. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL coby 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Se seniorskou reprezentací Tomáš Plekanec získal mj. stříbro a bronz na MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/2006. Útočník v zámoří platil za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů. Na MS 2016 v Rusku, kde byl též kapitánem týmu, zabodoval svými góly.

O TOMÁŠI PLEKANCOVI ČTĚTE ZDE>>

V červnu roku 2011 se za Tomáše Plekance provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec,v roce 2015 syn Adam. V srpnu 2018 hokejista oznámil, že se jejich vztah rozpadl. Hokejista přiznal novou známost, a to s tenistkou Lucií Šafářovou.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

 

Články o celebritě

Plekanec slavil s RODINOU! Usmíření s Vondráčkovou? Plekanec slavil s RODINOU! Usmíření s Vondráčkovou? To bylo slávy. Hokejový forvard Tomáš Plekanec (35) se dočkal před zápasem Montrealu se St. Louis… číst článek
Plekancova noc v NHL, ta nej ale chyběla: Oslava »tisícovky« bez Šafářové! Plekancova noc v NHL, ta nej ale chyběla: Oslava »tisícovky« bez Šafářové! Tleskala mu vyprodaná hala v Montrealu, na led za ním přišli synové Adam s Matyášem a hokejista Tomáš… číst článek
Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová: KRIZE Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová: KRIZE Po sedmi letech je u konce manželství Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové. Pohledný hokejista velmi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Karolína Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Emmanuel Dapidran Pacquiao
Emmanuel Dapidran Pacquiao
zobrazit profil Jan Šindelář
Jan Šindelář
zobrazit profil Roman Čechmánek
Roman Čechmánek