Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

5 chlapů za večer: Dáda se mstí nevěrnému Felixovi 5 chlapů za večer: Dáda se mstí nevěrnému Felixovi Ta se ale nezdá! Dáda Patrasová (61) se po dlouhé době vypravila do společnosti a hned narazila na… číst článek
Emoce po vyřazení! Voráček se zastal Pastrňáka, Plekanec mluvil o konci Emoce po vyřazení! Voráček se zastal Pastrňáka, Plekanec mluvil o konci Do nejlepší čtyřky se zase nevešli. Čeští hokejisté odjížděli na mistrovství světa s velkými očekáváními,… číst článek
Proč Voráček s Pastrňákem neváleli? Bez svých Kanaďanů to nedokážou Proč Voráček s Pastrňákem neváleli? Bez svých Kanaďanů to nedokážou Vypadalo to, že v noci na čtvrtek Češi vypustili ruským hokejistům nádrž. Začali skvěle, nenechali… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Jiří  Novotný
Jiří Novotný
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Leopold König
Leopold König
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel