Tomáš Plekanec

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Kladno
Váha: 89 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Plekanec se proslavil mimo jiné svými goly na MS v hokeji 2016. Jeho manželkou je zpěvačka Lucie Vondráčková.

Tomáš Plekanec začínal s hokejem na Kladně, v jehož dresu hrál Extraligu v letech 1998-2002 a při výluce v sezoně 2012/13. V roce 2001 vybojoval zlato na MS juniorů. V týmu byli také hráči, jako Rostislav Klesla, Radim Vrbata, či Martin Erat. Ve stejném roce byl vybrán v draftu NHL jako 71. v pořadí.

TOMÁŠ PLEKANEC ŘÁDIL 

Tomáš Plekanec získal se seniorskou reprezentací 1x stříbro a 2x bronz z MS. Účastnil se i ZOH 2010 ve Vancouveru a ZOH 2014 v Soči, kde byl kapitánem národního týmu.

Tomáš Plekanec nejdříve pendloval mezi farmou AHL a prvním týmem Montreal Canadiens. Do NHL se definitivně probil v ročníku 2005/06. Plekanec v zámoří platí za jednoho z nejuniverzálnějších hráčů soutěže. Pověst poctivého dříče mu však pošramotilo simulování během zápasů.

V červnu roku 2011 se za něj provdala herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Obřad proběhl v kapli svaté Kláry v pražské Troji. O rok později přišel na svět jejich syn Matyáš Plekanec.

V roce 2013 domluvil Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková s režisérem Zdeňkem Troškou několikavteřinové „angažmá“ hokejistů Jakuba Kováře, Ondřeje Pavelce, Jakuba Voráčka, Jiřího Tlustého a Radka Smoleňáka v komedii Babovřesky 2.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Vondráčková překvapila svým mobilem: Má tam fotky svých nahých chlapů! Vondráčková překvapila svým mobilem: Má tam fotky svých nahých chlapů! Bez svých chlapů nedá Lucie Vondráčková (37) ani ránu. Nosí je všude s sebou. Jejich nahé fotky si… číst článek
Lucka Vondráčková nečekaně o miminku! Lucka Vondráčková nečekaně o miminku! Matyáš, Adam a dost! Dva synové jsou prý pro zpěvačku až až. Hokejista Tomáš Plekanec se tak dalšího… číst článek
Lucka Vondráčková zpátky v Česku: Prozradila, co jí Tomáš nikdy nedopřeje! Lucka Vondráčková zpátky v Česku: Prozradila, co jí Tomáš nikdy nedopřeje! Ani letos Lucie Vondráčková (37) neodbyla letní dovolenou v Čechách, s jediným rozdílem, že tentokrát… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Niki Lauda
Niki Lauda
zobrazit profil Leopold König
Leopold König
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita