Celeste Buckingham

Datum narození: 3.5.1995
Místo narození: Curych, Švýcarsko
Výška: 162 cm
Profese: Zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Celeste Buckingham, talentovaná Slovenka studující v americkém Nashvillu, začala dobývat svět už v osmnácti.

Celeste Rizvana Buckingham, známá spíše jako Celeste Buckingham je studentka Belmontské univerzity v americkém Nashville ve státě Tennessee. Narodila se ve švýcarském Curychu ve švýcarsko-americké rodině. Do tří let žila na Aljašce, potom se jeji rodina přestěhovala na Slovensko, kde vyrůstala a začala svoji hudební karieru.

Celeste Buckingham začala psát písničky ve dvanácti letech. Úspěšný singl Blue Guitar je jedna z jejich prvních písní. Debutové album Don´t Look Back obsahuje rané hity jako Nobody Knows a její velký hit Run Run Run, který se stal jedním nejhranějších v radiích na Slovensku, ale i u nás. Často se hraje i v radiích na celém světě.

Druhé album Where I belong, obsahující hit I was wrong, vydala Celeste Buckingham se slovenským raperem Majkem Spiritem. Dále má na svém kontě rockovy singl Never Be You, duet Gone s mladší sestrou a skladatelkou Carmen Buckingham a úspěšný popový hit Crushin´ My Fairytale.

Když bylo Celeste Buckingham patnáct, matka ji přihlásila do druhé série soutěže Československá Superstar, kde se dostala do finále.

V roce 2012 byla nominována na cenu MTV EMA. V roce 2013 získala tři ocenění, dvě ceny radií za nejhranější skladbu a za nejlepší popovou ženskou umělkyni roku a tři prestižní ceny, které byly předány v TV přenosu. V roce 2014 se stala porotkyní X Faktoru, kde bude spolu s Ondřejem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Oto Klempířem.

 

Články o celebritě

Drama na Plese v Opeře: Rvačka přímo na červeném koberci! Drama na Plese v Opeře: Rvačka přímo na červeném koberci! Ples v Opeře bývá jednou z nejprestižnějších akcí společenské sezony. Neplatí to jen u nás, ale i… číst článek
Zpěvačka Celeste Buckingham promluvila o rozchodu s přítelem: Co se stalo? Zpěvačka Celeste Buckingham promluvila o rozchodu s přítelem: Co se stalo? Zpěvačka Celeste Buckingham (21) se minulý týden rozešla se svým přítelem Matějem Vávrou (25). Co… číst článek
Milenka Slováčka předvedla hluboký dekolt! Felix praskající knoflíčky na pupku Milenka Slováčka předvedla hluboký dekolt! Felix praskající knoflíčky na pupku Milenka Felixe Slováčka (73) Lucie Gelemová (33) byla poprvé za dobu, co muzikanta doprovází do společnosti,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma