Celeste Buckingham

Datum narození: 3.5.1995
Místo narození: Curych, Švýcarsko
Výška: 162 cm
Profese: Zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Celeste Buckingham, talentovaná Slovenka studující v americkém Nashvillu, začala dobývat svět už v osmnácti.

Celeste Rizvana Buckingham, známá spíše jako Celeste Buckingham je studentka Belmontské univerzity v americkém Nashville ve státě Tennessee. Narodila se ve švýcarském Curychu ve švýcarsko-americké rodině. Do tří let žila na Aljašce, potom se jeji rodina přestěhovala na Slovensko, kde vyrůstala a začala svoji hudební karieru.

Celeste Buckingham začala psát písničky ve dvanácti letech. Úspěšný singl Blue Guitar je jedna z jejich prvních písní. Debutové album Don´t Look Back obsahuje rané hity jako Nobody Knows a její velký hit Run Run Run, který se stal jedním nejhranějších v radiích na Slovensku, ale i u nás. Často se hraje i v radiích na celém světě.

Druhé album Where I belong, obsahující hit I was wrong, vydala Celeste Buckingham se slovenským raperem Majkem Spiritem. Dále má na svém kontě rockovy singl Never Be You, duet Gone s mladší sestrou a skladatelkou Carmen Buckingham a úspěšný popový hit Crushin´ My Fairytale.

Když bylo Celeste Buckingham patnáct, matka ji přihlásila do druhé série soutěže Československá Superstar, kde se dostala do finále.

V roce 2012 byla nominována na cenu MTV EMA. V roce 2013 získala tři ocenění, dvě ceny radií za nejhranější skladbu a za nejlepší popovou ženskou umělkyni roku a tři prestižní ceny, které byly předány v TV přenosu. V roce 2014 se stala porotkyní X Faktoru, kde bude spolu s Ondřejem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Oto Klempířem.

 

Články o celebritě

Milenka Slováčka předvedla hluboký dekolt! Felix praskající knoflíčky na pupku Milenka Slováčka předvedla hluboký dekolt! Felix praskající knoflíčky na pupku Milenka Felixe Slováčka (73) Lucie Gelemová (33) byla poprvé za dobu, co muzikanta doprovází do společnosti,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Sisa Sklovská slaví 51! Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Sisa Sklovská slaví 51! 51. narozeniny dnes slaví zpěvačka Sisa Sklovská. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek
Boj o nejlepší Slovenku: Na vítězství si myslela Sisa Sklovská, Buckingham i exmanželka drogového dealera! Boj o nejlepší Slovenku: Na vítězství si myslela Sisa Sklovská, Buckingham i exmanželka drogového dealera! Ve Slovenském národním divadle se udělovaly ceny slovenským ženám, které si za své umělecké, kulturní,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová