Celeste Buckingham

Datum narození: 3.5.1995
Místo narození: Curych, Švýcarsko
Výška: 162 cm
Profese: Zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Celeste Buckingham, talentovaná Slovenka studující v americkém Nashvillu, začala dobývat svět už v osmnácti.

Celeste Rizvana Buckingham, známá spíše jako Celeste Buckingham je studentka Belmontské univerzity v americkém Nashville ve státě Tennessee. Narodila se ve švýcarském Curychu ve švýcarsko-americké rodině. Do tří let žila na Aljašce, potom se jeji rodina přestěhovala na Slovensko, kde vyrůstala a začala svoji hudební karieru.

Celeste Buckingham začala psát písničky ve dvanácti letech. Úspěšný singl Blue Guitar je jedna z jejich prvních písní. Debutové album Don´t Look Back obsahuje rané hity jako Nobody Knows a její velký hit Run Run Run, který se stal jedním nejhranějších v radiích na Slovensku, ale i u nás. Často se hraje i v radiích na celém světě.

Druhé album Where I belong, obsahující hit I was wrong, vydala Celeste Buckingham se slovenským raperem Majkem Spiritem. Dále má na svém kontě rockovy singl Never Be You, duet Gone s mladší sestrou a skladatelkou Carmen Buckingham a úspěšný popový hit Crushin´ My Fairytale.

Když bylo Celeste Buckingham patnáct, matka ji přihlásila do druhé série soutěže Československá Superstar, kde se dostala do finále.

V roce 2012 byla nominována na cenu MTV EMA. V roce 2013 získala tři ocenění, dvě ceny radií za nejhranější skladbu a za nejlepší popovou ženskou umělkyni roku a tři prestižní ceny, které byly předány v TV přenosu. V roce 2014 se stala porotkyní X Faktoru, kde bude spolu s Ondřejem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Oto Klempířem.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Sisa Sklovská slaví 51! Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Sisa Sklovská slaví 51! 51. narozeniny dnes slaví zpěvačka Sisa Sklovská. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek
Boj o nejlepší Slovenku: Na vítězství si myslela Sisa Sklovská, Buckingham i exmanželka drogového dealera! Boj o nejlepší Slovenku: Na vítězství si myslela Sisa Sklovská, Buckingham i exmanželka drogového dealera! Ve Slovenském národním divadle se udělovaly ceny slovenským ženám, které si za své umělecké, kulturní,… číst článek
»Škudla« Celeste Buckingham (20): Život podle kalkulačky! »Škudla« Celeste Buckingham (20): Život podle kalkulačky! Je jí teprve dvacet let, ale jako zpěvačce se jí daří po celém světě. Celeste Buckingham se kromě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová