Celeste Buckingham

Datum narození: 3.5.1995
Místo narození: Curych, Švýcarsko
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Celeste Buckingham, talentovaná Slovenka studující v americkém Nashvillu, začala dobývat svět už v osmnácti.

Celeste Rizvana Buckingham, známá jako Celeste Buckingham, studovala Belmontskou univerzitu v americkém Nashville ve státě Tennessee. Narodila se ve švýcarském Curychu ve švýcarsko-americké rodině. Do tří let žila na Aljašce, potom se jeji rodina přestěhovala na Slovensko, kde vyrůstala a začala svoji hudební karieru.

CELESTE BUCKINGHAM MEZI NAHÁČI

Písničky začala Celeste Buckingham psát písničky ve dvanácti letech. Úspěšný singl Blue Guitar je jedna z jejich prvních písní. Debutové album Don´t Look Back obsahuje rané hity jako Nobody Knows a její velký hit Run Run Run, který se stal jedním nejhranějších v radiích na Slovensku, ale i u nás. Často se hraje i v radiích na celém světě.

Druhé album Where I belong, obsahující hit I was wrong, vydala Celeste Buckingham se slovenským raperem Majkem Spiritem. Dále má na svém kontě rockovy singl Never Be You, duet Gone s mladší sestrou a skladatelkou Carmen Buckingham a úspěšný popový hit Crushin´ My Fairytale.

Když bylo Celeste Buckingham patnáct, matka ji přihlásila do druhé série soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se dostala do finále.

O CELESTE BUCKINGHAM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 byla nominována na cenu MTV EMA. V roce 2013 získala tři ocenění, dvě ceny radií za nejhranější skladbu a za nejlepší popovou ženskou umělkyni roku a tři prestižní ceny, které byly předány v TV přenosu. V roce 2014 byla porotkyní X Faktoru spolu s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Oto Klempířem.

Celeste Buckingham chodila se zpěvákem Matějem Vávrou. Posléze její srdce získal DJ Bruno Malík.

 

Články o celebritě

Celeste Buckingham má nového přítele: S kým zpěvačka randí? Celeste Buckingham má nového přítele: S kým zpěvačka randí? Slovenská zpěvačka Celeste Buckingham (21) se konečně opět zamilovala a prožívá šťastné období. Kdo… číst článek
Průšvihy na cenách OTO: Setkání milenek boháče Kollára, Pauhofová v teniskách a dámy s obojky Průšvihy na cenách OTO: Setkání milenek boháče Kollára, Pauhofová v teniskách a dámy s obojky Rozparky až k nebesům, obojky kolem krku a odhalená záda vyzdobená tetováním. Takové šaty byly k… číst článek
Felix se vykašlal na Dádu! Loni vzal Slováček na ples manželku, letos milenku Felix se vykašlal na Dádu! Loni vzal Slováček na ples manželku, letos milenku Pro mnohé je vrcholem sezóny Ples v Opeře, ovšem ani Česko-Slovenský ples se nemusí cítit jako chudší… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Petr Janda
Petr Janda
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová