Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

Tvoje tvář má známý hlas: Konec pro Pazderkovou! Tvoje tvář má známý hlas: Konec pro Pazderkovou! Show Tvoje tvář má známý hlas už nebude, co bývala! Iva Pazderková (37) v ní skončila jako porotkyně… číst článek
Pazderková zmizí z poroty a v neděli už Tvář nepoběží! Nova představila radikální změny Pazderková zmizí z poroty a v neděli už Tvář nepoběží! Nova představila radikální změny Čtvrtá řada show Tvoje tvář má známý hlas odstartuje hned první zářijový víkend. Na diváky čeká hned… číst článek
Janek Ledecký slaví 55! Bojí se rakoviny, proto tělo trápí hladem Janek Ledecký slaví 55! Bojí se rakoviny, proto tělo trápí hladem Podepsal snad smlouvu s ďáblem? Při pohledu na pevné tělo Janka Ledeckého se nechce věřit, že dnes… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Vítězslav Vávra
Vítězslav Vávra
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký