Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Naštvaná Ledecká: Bude závodit za Jamajku? Naštvaná Ledecká: Bude závodit za Jamajku? Doma se rozhádali, a tak po nich sáhli jinde. Zařadí se Ester Ledecká (23) mezi sportovce, kteří… číst článek
Boj o prachy! Janek přiostřil: Ester může jezdit za jinou zem! Boj o prachy! Janek přiostřil: Ester může jezdit za jinou zem! Tohle je regulérní válka. Ester Ledecká (23) bojuje s lyžařským svazem o nové reprezentační smlouvě.… číst článek
Válka trvá 17 let! Ester by nemusela jezdit za Česko, naznačil Ledecký Válka trvá 17 let! Ester by nemusela jezdit za Česko, naznačil Ledecký Kauza kolem reprezentační smlouvy Ester Ledecké pokračuje dál. Na setkání s novináři, které uspořádala… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Michal Pavlíček
Michal Pavlíček
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl