Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

Janek Ledecký si mne ruce: Iago letí do Asie! Janek Ledecký si mne ruce: Iago letí do Asie! Velkou radost prožívá Janek Ledecký (55). O jeho muzikál Iago je zájem nejen doma, ale i ve světě.… číst článek
Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Cena pro mrtvou Špinarovou i Pavlíka: Heidi se rozplakala na pódiu! Gott bez Ivany zářil Na pražském Žofíně v úterý večer probíhala velká sláva. Předávaly se ceny Legendy Nočního proudu.… číst článek
Do kostmi chrastící Jitky Boho se pustili porotci Tváře: Nožičky jako hůlčičky! Do kostmi chrastící Jitky Boho se pustili porotci Tváře: Nožičky jako hůlčičky! Svými stravovacími triky zásobuje snad celý internet. Místo obdivu si to teď ale zpívající modelka… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta