Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

Překvapení na premiéře muzikálu Iago Janka Ledeckého: Dcera Ester přivedla tajemného fešáka! Překvapení na premiéře muzikálu Iago Janka Ledeckého: Dcera Ester přivedla tajemného fešáka! Zpěvák Janek Ledecký se konečně dočkal premiéry svého muzikálu Iago. A jeho rodina ho v tom nenechala.… číst článek
Premiéra dlouho očekávaného muzikálu Iago: Ledeckého dřel Američan z kůže Premiéra dlouho očekávaného muzikálu Iago: Ledeckého dřel Američan z kůže Změna za změnou od rána do večera na poslední chvíli! Tak vypadaly přípravy před včerejší premiérou… číst článek
Jitka Boho v Tváři: Mrtvá nevěsta uhrane Ledeckého! Jitka Boho v Tváři: Mrtvá nevěsta uhrane Ledeckého! Minule byla za dámu na podpatcích, dnes večer se v show Tvoje tvář má známý hlas promění v mrtvou… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Jaroslav Filip
Jaroslav Filip
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský