Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

To byl hlas: Ondřej Ruml zvítězil jako brýlatá Anastacia! To byl hlas: Ondřej Ruml zvítězil jako brýlatá Anastacia! Až v osmém díle show Tvoje tvář má známý hlas se dostal k lizu i Ondřej Ruml. Ztvárnil tehdy Anastaciu.… číst článek
Překvapivé finále Tvojí tváře: Musím dělat s netalentovanými lidmi, vyhodnotí Kohák Překvapivé finále Tvojí tváře: Musím dělat s netalentovanými lidmi, vyhodnotí Kohák Finále fenomenální show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas je tady! V neděli večer uvidíme bojovat… číst článek
Dcera Ledeckého o partnerech: Nejde mít jen jednoho, říká Ester Dcera Ledeckého o partnerech: Nejde mít jen jednoho, říká Ester Děti porotce show Tvoje tvář má známý hlas Janka Ledeckého (54) jsou ve svém oboru tak úspěšné, že… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser