Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

Janek Ledecký s holým zadkem: Do starého železa ještě nepatří! Janek Ledecký s holým zadkem: Do starého železa ještě nepatří! S hambatými PFkami se letos roztrhl pytel! Po kutilovi Láďovi Hruškovi (38), který s holým zadkem… číst článek
Zeman s chotí pořádají v lednu na Hradě ples. Lístek stojí osm tisíc Zeman s chotí pořádají v lednu na Hradě ples. Lístek stojí osm tisíc Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou uspořádá v roce 2017 na Pražském hradě charitativní ples.… číst článek
12 důvodů, proč Tvář vyhrál neznámý mladíček Cina: Rozhodla zloba fanoušků! 12 důvodů, proč Tvář vyhrál neznámý mladíček Cina: Rozhodla zloba fanoušků! Hned dva triumfy za sebou. Talentovaný Honza Cina (28) se v každém díle soutěže Tvoje tvář má známý… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Pavlíček
Michal Pavlíček
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch