Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák a skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Autor hitů jako Proklínám či Právě teď, zpěvák Janek Ledecký, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je česká olympijská reprezentantka ve snowboardu Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nicméně se rozhodl kariéru právníka zahodit a vrhl se na muziku. Od počátku 80. let 20. století  vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour jako zpěvák a kytarista (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (tak třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

Od 90. let vystupuje Janek Ledecký také sólově (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také hraje v muzikálech, jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

Česká sportovkyně, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 a reprezentantka na ZOH 2014 v Soči je dcerou Janka Ledeckého. 

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Linda Finková slaví 49 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Linda Finková slaví 49 49. narozeniny dnes slaví zpěvačka Linda Finková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a… číst článek
Ledecký si z Tváře udělal výnosný byznys! Ledecký si z Tváře udělal výnosný byznys! Nový kšeft rozjíždí Janek Ledecký (54). Teď mu budou vydělávat hvězdy Tváře! Porotce novácké show… číst článek
Nestyda Ledecký: Proč si na tiskovce svlékal kalhoty a ukazoval trenky? Nestyda Ledecký: Proč si na tiskovce svlékal kalhoty a ukazoval trenky? To, co přítomní viděli na tiskové konferenci k novému muzikálu IAGO, všechny překvapilo. Autor muzikálu… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Vítězslav Vávra
Vítězslav Vávra