Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Kdo je tajemný přítel zlaté šampionky Ester Ledecké? Dřevorubec ze Švýcarska! Kdo je tajemný přítel zlaté šampionky Ester Ledecké? Dřevorubec ze Švýcarska! Hraje v kapele jejího bratra Jonáše. To byla dosud jediná informace o příteli zlaté šampionky Ester… číst článek
Ledecká a letní olympiáda? Žádná legrace, otec mluví o jejích šancích Ledecká a letní olympiáda? Žádná legrace, otec mluví o jejích šancích PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Na olympiádě ohromila svět nejen zlatou medailí v super-G i svým obojživelnictvím.… číst článek
Janek Ledecký se pochlubil 13 let starým klipem se zlatou Ester Janek Ledecký se pochlubil 13 let starým klipem se zlatou Ester Ester Ledecká (22) svým vítězstvím v superobřím slalomu zaskočila nejenom celý svět, ale i své rodiče,… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek