Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Ledečtí se zlobí kvůli penězům a reklamám: Uteče Ester z Česka? Ledečtí se zlobí kvůli penězům a reklamám: Uteče Ester z Česka? Na milionové prémie za dvě olympijská zlata dál marně čeká, zatímco lyžařský svaz mlsně pokukuje… číst článek
Lyžaři chtějí reklamy na Ledecké, ta nedostala peníze za zlata. Otec se zlobí Lyžaři chtějí reklamy na Ledecké, ta nedostala peníze za zlata. Otec se zlobí Nové vedení českého alpského lyžování hodlá využít k naplnění rozpočtu potenciál olympijské šampionky… číst článek
Dědeček Ledecké promluvil: jaký je pravý důvod, proč v cíli nevěřila zlatu Dědeček Ledecké promluvil: jaký je pravý důvod, proč v cíli nevěřila zlatu Na zimní olympiádě v Pchjongčchangu napsala Ester Ledecká novou kapitolu sportovní historie. Jedinečná… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček