Janek Ledecký

Datum narození: 27.7.1962
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, porotce, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký, autor hitů jako Proklínám či Právě teď, neobohatil svět pouze o oblíbené melodie. Jeho dcerou je dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Janek Ledecký sice vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, nicméně se rozhodl kariéru právníka vyměnit za muziku. Od počátku 80. let 20. století vystupoval s vokálním septetem Jany Koubkové Horečka Band, pak začal koncertovat se skupinou Žentour (jejich alba nesla název Žentour 001Žentour 007). Mnohé písně z tohoto období se staly hity (třeba Všechno bude fajn nebo Promilujem celou noc).

JANEK LEDECKÝ - CO PROZRADIL O TVOJÍ TVÁŘI

v 90. letech se Janek Ledecký pustil na sólovou dráhu (známá jsou alba Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak, Některý věci jsou jenom jednou, Sliby se maj plnit o Vánocích, Na chvíli měj rád, či Ikaros).

Janek Ledecký také začal věnovat muzikálu. Jeho prvním byla Pěna dní v divadle ABC. U muzikálů Galileo a Hamlet je dokonce autorem hudby i libreta.

V roce 1994 získal zpěvák, skladatel a kytarista Janek Ledecký Zlatou desku, v roce 1997 cenu Gramy.

O JANKOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou ZuzanouJanek Ledecký dvě děti. Syn Jonáš se stal výtvarníkem a muzikantem, dcera Ester úspěšnou sportovkyní. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká je dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013, reprezentantka ze ZOH 2014 v Soči, mistryně světa 2015 v kategorii dospělých a dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018.

 

Články o celebritě

Žbirka a jeho žena Katka slaví 30 let: Dohazoval ji jinému! Žbirka a jeho žena Katka slaví 30 let: Dohazoval ji jinému! Po třiceti letech se slaví perlová svatba. A právě tu za dva dny oslaví zpěvák Miro Žbirka (65) se… číst článek
Ledecká poprvé o sporu: Manažeři to vybojují, já můžu jezdit z kopce Ledecká poprvé o sporu: Manažeři to vybojují, já můžu jezdit z kopce Vydařené řecké léto i sjezdařský kemp v Chile má za sebou dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.… číst článek
Luxusní bydlení Slováčkové: Táta Felix jí koupil byt za 7 milionů Luxusní bydlení Slováčkové: Táta Felix jí koupil byt za 7 milionů Pro Aničku Slováčkovou (23) jsou vztahy s rodinou velmi důležité. Rozumí si s maminkou Dádou (62),… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička