Eva Samková

Datum narození: 28.4.1993
Místo narození: Vrchlabí
Váha: 68 kg
Výška: 171 cm
Profese: snowboardistka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato. Na ZOH v Jižní Koreji 2018 získala bronzovou medaili ve snowboardcrossu.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zlomenin. V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

EVA SAMKOVÁ - PROČ NECHALA KNÍREK DOMA?

Ve zvolené kategorii začala Eva Samková sbírat jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší, když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně skončila na 2. příčce na světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín. A hned to bylo zlato.

V sezóně před ZOH v Pchjongčchangu 2018 Eva Samková vyhrála světový pohár. Zabodovala i v Jižní Koreji, kde ve snowboardcrossu obsadila třetí místo a získala tak bronzovou medaili.

O EVĚ SAMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle, a to pořádně rychlé.

Tři týdny před ZOH v Koreji potkala Evu Samkovou tragédie, zemřel jí otec.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Oslava medailí z Koreje: Rozjásaný Staromák, mejdan ve Vrchlabí Oslava medailí z Koreje: Rozjásaný Staromák, mejdan ve Vrchlabí Zlatem v super-G zaskočila sebe i celý svět. A včera znovu zírala údivem. To když Ester Ledeckou… číst článek
Staromák? Ne, Vrchlabí! Krčmář a Samková navštívili fanoušky v Podkrkonoší Staromák? Ne, Vrchlabí! Krčmář a Samková navštívili fanoušky v Podkrkonoší Stovky lidí dnes odpoledne na hlavním náměstí ve Vrchlabí přivítaly olympioniky, kteří pocházejí… číst článek
VIDEO: Všechny medaile jsou doma! Ledecká a spol. přiletěli z Koreje VIDEO: Všechny medaile jsou doma! Ledecká a spol. přiletěli z Koreje Zimní olympijské hry v Koreji skončily a čeští sportovci se vrátili domů. V pondělí po obědě přiletěla… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil