Eva Samková

Datum narození: 28.4.1993
Místo narození: Vrchlabí
Profese: Snowboardistka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zranění (zlomeniny). V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

Ve zvolené kategorii Eva Samková sbírá jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně se umístila na 2. příčce na Světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům, než tréninku. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na Světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín - a hned to bylo zlato.

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, ráda jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle.

 

Články o celebritě

Samková, Ledecká a Strachová? I malé hory umějí stvořit velké závodnice Samková, Ledecká a Strachová? I malé hory umějí stvořit velké závodnice Tyto tři sněhové dámy dělaly v uplynulé sezoně českým fanouškům snowboardingu a lyžování radost,… číst článek
Skvělá Samková! Ovládla kvalifikaci a pojede o křišťálový glóbus Skvělá Samková! Ovládla kvalifikaci a pojede o křišťálový glóbus Snowboardcrossařka Eva Samková potvrdila, že je královnou kvalifikací. Olympijská vítězka ovládla… číst článek
Samková čerpá síly na MS. Trať si nejdřív sjede na lyžích z půjčovny Samková čerpá síly na MS. Trať si nejdřív sjede na lyžích z půjčovny Neobvyklý start bude mít světový šampionát v Sierra Nevadě pro snowboardkrosařku Evu Samkovou. Kvůli… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karel Augusta
Karel Augusta
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Tyson Fury
Tyson Fury
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec