Eva Samková

Datum narození: 28.4.1993
Místo narození: Vrchlabí
Profese: Snowboardistka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zranění (zlomeniny). V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

Ve zvolené kategorii Eva Samková sbírá jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně se umístila na 2. příčce na Světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům, než tréninku. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na Světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín - a hned to bylo zlato.

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, ráda jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle.

 

Články o celebritě

Samkové fintu už vidělo půl milionu lidí. Nešlo ale o ztrapnění holek, říká Samkové fintu už vidělo půl milionu lidí. Nešlo ale o ztrapnění holek, říká Před rozhodující fází sezony můžou snowboardkrosařku Evu Samkovou posilovat vzpomínky na nedávný… číst článek
První pokus o sprint. Samková se na pidi trať v Bansku těší První pokus o sprint. Samková se na pidi trať v Bansku těší Třetí závod Světového poháru v sezoně, ale první sprint čeká snowboardkrosařku Evu Samkovou o tomto… číst článek
Snowboardová šampionka Samková se vystěhovala z ubytovny: Můj první bejvák! Snowboardová šampionka Samková se vystěhovala z ubytovny: Můj první bejvák! Roky bydlela na ubytovně. Jenže soukromí je soukromí. A tak si snowboardová královna Eva Samková… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý