Eva Samková

Datum narození: 28.4.1993
Místo narození: Vrchlabí
Profese: Snowboardistka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zranění (zlomeniny). V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

Ve zvolené kategorii Eva Samková sbírá jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně se umístila na 2. příčce na Světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům, než tréninku. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na Světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín - a hned to bylo zlato.

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, ráda jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle.

 

Články o celebritě

Snowboardistka Samková vyhrává o prsa. Soupeřky na ni nemají! Snowboardistka Samková vyhrává o prsa. Soupeřky na ni nemají! Na prknech obvykle sviští zahalené, že jsou sotva poznat. Jak ale Eva Samková… číst článek
Snowboarďačka a milovnice koní Samková: Rande s důchodcem! Snowboarďačka a milovnice koní Samková: Rande s důchodcem! Miluje koně a dokonce i sama jednoho vlastní. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková se… číst článek
Program olympiády: České vrcholy na ZOH 2018 v Koreji, co a kdy sledovat? Program olympiády: České vrcholy na ZOH 2018 v Koreji, co a kdy sledovat? Zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu odstartují v pátek 9. února 2018 slavnostním zahájením.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Kudlička
Jan Kudlička
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer