Tomáš Hanák

Datum narození: 27.3.1957
Přezdívka: český G. Clooney
Místo narození: Kremnica
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Získal dvakrát ohodnocení Nejvíce sexy muž roku. Nyní je tvář Tomáše Hanáka spojována především s charitativním projektem Pomozte dětem. A stále i s divadlem Sklep.

Už jako kluk sbíral zkušenosti, především ty zahraniční. Když se po dvou letech vrátil z Kuby, byl rozhodnutý se po dostudování gymnázia dostat na DAMU. Sen se mu však nesplnil, tak se rozhodl pro VŠE, obor zahraniční obchod. Z politických důvodů byl ale Tomáš Hanák vyloučen (neoficiálně kvůli rozšiřování protisocialistických myšlenek). Věnoval se také veslování – často jako reprezentant ČSSR vyjížděl do nesocialistických zemí.

V době totality pracoval Tomáš Hanák jako skladník, číšník, loutkoherec, asistent režie – avšak byly to prý hlavně zkušenosti s rybářstvím, které využil: tvářil se jako návnada a nechal se v 70. letetch chytit na udičku divadla Sklep (vedle Davida Vávry a Milana Šteindlera patřil spolu s Tomášem Vorlem a Evou Holubovou k zakládajícím členům a hlavním tvářím). Nakonec všechny přesvědčil, že je to právě on, kdo chytá diváky. V divadle působí dodnes nejen jako herec, ale i jako autor a režisér.

Svým ksichtem, jak sám Tomáš Hanák rád říká, dokázal upoutat i televizní producenty. Vidět ho můžete ve filmech Bony a klid, Kopytem sem, kopytem tam, Díky za každé nové ráno, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města, Rebelové a v mnoha dalších. V roce 2005 si mimo jiné i zahrál v holywoodském fantasy trháku Kletba bratří Grimmů.

Tomáš Hanák se snažil proniknout do povědomí lidí i jako muzikant. Napsal úvodní píseň k filmu Český sen a hraje s kapelou MTO Univerzál Praha.

Je tatínkem tří dětí. S dcerou režisérky Věry Chytilové, Terezou Kučerovou, má dceru Aničku. Kromě toho má ještě dceru Rozálii a syna Tomáše. Ačkoli měl známý herec problémy s alkoholem, založil svou vlastní „nádražní hospůdku“ v Nižboru u Berouna.

 

Články o celebritě

Nový kanál v Česku JOJ Family: Tohle jsou jeho trumfy! Nový kanál v Česku JOJ Family: Tohle jsou jeho trumfy! Velkolepý začátek chystá nová bezplatná slovenská televize JOJ Family, která míří také do Česka.… číst článek
Soundtrack festival v Poděbradech: Lázeňské město se rozeznělo filmovými hity Soundtrack festival v Poděbradech: Lázeňské město se rozeznělo filmovými hity V sobotu večer se lázeňské město Poděbrady rozeznělo známými filmovými hity v podání českých umělců.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Soňa Norisová slaví 43! Ťukněte si s celebritou! Herečka Soňa Norisová slaví 43! 43. narozeniny dnes slaví slovenská herečka Soňa Norisová. Přejeme všechno… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen