Tomáš Hanák

Datum narození: 27.3.1957
Přezdívka: český G. Clooney
Místo narození: Kremnica
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Získal dvakrát ohodnocení Nejvíce sexy muž roku. Nyní je tvář Tomáše Hanáka spojována především s charitativním projektem Pomozte dětem. A stále i s divadlem Sklep.

Už jako kluk sbíral zkušenosti, především ty zahraniční. Když se po dvou letech vrátil z Kuby, byl rozhodnutý se po dostudování gymnázia dostat na DAMU. Sen se mu však nesplnil, tak se rozhodl pro VŠE, obor zahraniční obchod. Z politických důvodů byl ale Tomáš Hanák vyloučen (neoficiálně kvůli rozšiřování protisocialistických myšlenek). Věnoval se také veslování – často jako reprezentant ČSSR vyjížděl do nesocialistických zemí.

V době totality pracoval Tomáš Hanák jako skladník, číšník, loutkoherec, asistent režie – avšak byly to prý hlavně zkušenosti s rybářstvím, které využil: tvářil se jako návnada a nechal se v 70. letetch chytit na udičku divadla Sklep (vedle Davida Vávry a Milana Šteindlera patřil spolu s Tomášem Vorlem a Evou Holubovou k zakládajícím členům a hlavním tvářím). Nakonec všechny přesvědčil, že je to právě on, kdo chytá diváky. V divadle působí dodnes nejen jako herec, ale i jako autor a režisér.

Svým ksichtem, jak sám Tomáš Hanák rád říká, dokázal upoutat i televizní producenty. Vidět ho můžete ve filmech Bony a klid, Kopytem sem, kopytem tam, Díky za každé nové ráno, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města, Rebelové a v mnoha dalších. V roce 2005 si mimo jiné i zahrál v holywoodském fantasy trháku Kletba bratří Grimmů.

Tomáš Hanák se snažil proniknout do povědomí lidí i jako muzikant. Napsal úvodní píseň k filmu Český sen a hraje s kapelou MTO Univerzál Praha.

Je tatínkem tří dětí. S dcerou režisérky Věry Chytilové, Terezou Kučerovou, má dceru Aničku. Kromě toho má ještě dceru Rozálii a syna Tomáše. Ačkoli měl známý herec problémy s alkoholem, založil svou vlastní „nádražní hospůdku“ v Nižboru u Berouna.

 

Články o celebritě

Pět let od smrti Havla: Havlovou doprovodila na Dukovu mši dcera Nina Pět let od smrti Havla: Havlovou doprovodila na Dukovu mši dcera Nina Smrt prezidenta Václava Havla z 18. prosince 2011 si Dagmar Havlová a řada dalších lidí připomenuli… číst článek
Milan Šteindler se pochlubil rukou v sádře! Kvůli konfliktu  Milan Šteindler se pochlubil rukou v sádře! Kvůli konfliktu Herec Milan Šteindler (59) si na svátky pořídil apartní ozdobu. Už několik dní mu pravou ruku zdobí… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Moderátorka Alena Zárybnická slaví 47 Ťukněte si s celebritou! Moderátorka Alena Zárybnická slaví 47 47. narozeniny dnes slaví moderátorka Alena Zárybnická. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Jan Kanyza
Jan Kanyza
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková