Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Sněmovny. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2018.

Do voleb 2017 strana Pavla Bělobrádka vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje. Mandát sice obhájil, ale rozhodl se ve volbách 2018 kandidovat do Senátu v obvodu č. 47 - Náchod. Avšak neuspěl. Ve druhém kole jej porazil Martin Červíček za ODS.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

 

 

 
 

Články o celebritě

Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Senátní volby zřejmě výrazně zamíchají nejvyššími funkcemi v horní parlamentní komoře. Z jejího čela… číst článek
Okamurův bratr ve Sněmovně? Šanci dává odchod Čižinského i Hermanův tvrdý boj o Senát Okamurův bratr ve Sněmovně? Šanci dává odchod Čižinského i Hermanův tvrdý boj o Senát „Okamura Hayato, pro EU i pro NATO, japonsky je výkonný a dbá na české zákony.“ Tenhle popěvek měl… číst článek
Komentář: Šéfové stran se ve volbách lekli vlastních kampaní. Je to masakr Komentář: Šéfové stran se ve volbách lekli vlastních kampaní. Je to masakr Letošní komunální volby pojí jedna věc: skoro všichni slibují úplně všechno. MHD zdarma i konec rozkopaných… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík