Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL, od ledna 2014 místopředseda vlády

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum. Do voleb 2017 jej strana vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 
 

Články o celebritě

Naštvaný Babiš: Zeman mi nemusí radit. S ČSSD chci do týdne vyřešit posty Naštvaný Babiš: Zeman mi nemusí radit. S ČSSD chci do týdne vyřešit posty Podruhé v jednom týdnu přijel premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na lánský zámek za prezidentem… číst článek
Babiš přijel po vládním přemetu do Lán. Zeman mu oběd ani večeři už nedopřál Babiš přijel po vládním přemetu do Lán. Zeman mu oběd ani večeři už nedopřál Prezident Miloš Zeman přijal v neděli odpoledne v Lánech premiéra v demisi Andreje Babiše. Předseda… číst článek
„Babiš selhal a nemluví pravdu,“ útočí Pirát Bartoš. Kvůli Okamurovi „Babiš selhal a nemluví pravdu,“ útočí Pirát Bartoš. Kvůli Okamurovi Premiér v demisi Andrej Babiš nyní tvrdí, že vláda s podporou KSČM a SPD je jedinou možností na stole.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová