Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Sněmovny. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2018.

Do voleb 2017 strana Pavla Bělobrádka vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje. Mandát sice obhájil, ale rozhodl se ve volbách 2018 kandidovat do Senátu v obvodu č. 47 - Náchod.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 
 

Články o celebritě

„Kluci z plakátů Babiše“ jsou mimo jako Sobotka. Kdo naopak zavětřil návrat? „Kluci z plakátů Babiše“ jsou mimo jako Sobotka. Kdo naopak zavětřil návrat? Zatímco expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dobrovolně sekl s kariérou ve vysoké politice a vzdal se… číst článek
Exkluzivní anketa Aha!: Jak hubnou politici do plavek? Exkluzivní anketa Aha!: Jak hubnou politici do plavek?  Jsou samé schůze, výbory, žádný čas na pravidelnou stravu. Když pak přijde čas dovolených, politici… číst článek
Kalousek „neporodil“ Babiše, vláda je pátá kolona Ruska. A bude hůř, reaguje opozice Kalousek „neporodil“ Babiše, vláda je pátá kolona Ruska. A bude hůř, reaguje opozice Vznikem nové vlády s podporou komunistů skončila v České republice podle části opozice dosavadní… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka