Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL, od ledna 2014 místopředseda vlády

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum. Do voleb 2017 jej strana vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 
 

Články o celebritě

Babiš: Zrušme zbytečná ministerstva. Expert: Je to čistá „účelovka“ Babiš: Zrušme zbytečná ministerstva. Expert: Je to čistá „účelovka“ Z hnutí ANO jako lídra předvolebních průzkumů patrně nejhlasitěji zaznívá, že má Česko příliš ministerstev.… číst článek
Hrozba stávky zabrala: Učitelé dostanou přidáno, slíbila koalice. A co vysoké školy? Hrozba stávky zabrala: Učitelé dostanou přidáno, slíbila koalice. A co vysoké školy? Platy učitelů se od začátku listopadu zvýší o 15 procent, platy ostatních zaměstnanců ve státní správě… číst článek
Exkluzivní průzkum: ANO vede o „parník“, ČSSD předběhli komunisté. ODS dotahuje Exkluzivní průzkum: ANO vede o „parník“, ČSSD předběhli komunisté. ODS dotahuje Politické strany odstartovaly horkou fázi volebních kampaní a klíčová témata se chystají i během… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka