Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Sněmovny. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2018.

Do voleb 2017 strana Pavla Bělobrádka vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje. Mandát sice obhájil, ale rozhodl se ve volbách 2018 kandidovat do Senátu v obvodu č. 47 - Náchod. Avšak neuspěl. Ve druhém kole jej porazil Martin Červíček za ODS.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

 

 

 
 

Články o celebritě

Bartoš slaví 3 roky od svatby s „kněžkou chaosu“. Fiala seznámení s manželkou Janou Bartoš slaví 3 roky od svatby s „kněžkou chaosu“. Fiala seznámení s manželkou Janou 17. listopad, den boje za svobodu a demokracii, pro každého znamená něco trochu jiného. Zeptali jsme… číst článek
„Uzákoníme sňatky s dětmi?“ Poslanci se hádali o svatby homosexuálů a o změnu Ústavy „Uzákoníme sňatky s dětmi?“ Poslanci se hádali o svatby homosexuálů a o změnu Ústavy Poslanecké návrhy na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství… číst článek
Čižinský skončil u lidovců, poslancem zůstává: „O změně neuvažuji“. Herman má smůlu? Čižinský skončil u lidovců, poslancem zůstává: „O změně neuvažuji“. Herman má smůlu? Podáním kandidátky do voleb na pražský magistrát za konkurenční uskupení Praha Sobě zaniklo Janu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera