Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL, od ledna 2014 místopředseda vlády

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum. Do voleb 2017 jej strana vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 
 

Články o celebritě

„Mirek skočil ze skály a vzal mě s sebou.“ Kdo stojí za Topolánkem, Drahošem a spol.? „Mirek skočil ze skály a vzal mě s sebou.“ Kdo stojí za Topolánkem, Drahošem a spol.? Necelé dva měsíce před prvním kolem prezidentských voleb se krystalizuje čtveřice favoritů. Vedle… číst článek
Drahoš na Hrad, volají lidovci. Exšéf akademiků získal zřejmě nejvíc podpisů Drahoš na Hrad, volají lidovci. Exšéf akademiků získal zřejmě nejvíc podpisů Celostátní výbor KDU-ČSL doporučil voličům strany, aby v prezidentské volbě podpořili bývalého předsedu… číst článek
Okamura se chlubí dopisem od Duky. „Spojuje nás péče o bezpečí lidí,“ napsal kardinál Okamura se chlubí dopisem od Duky. „Spojuje nás péče o bezpečí lidí,“ napsal kardinál Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a kardinál Dominik Duka toho na první pohled nemají moc společného.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová