Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: předseda KDU-ČSL

Související celebrity

Životopis

Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Poslanecké sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995-2001 MVDr. a 2004-2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009-2010) a získal postgraduální MPA program – Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek v letech 2001-2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009-2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum. Do voleb 2017 jej strana vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 
 

Články o celebritě

Opozice se zlobí: Je to Zemanův nátlak! Opozice se zlobí: Je to Zemanův nátlak! Jako nátlak na sociální demokracii vnímají opoziční strany rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana (73)… číst článek
Zeman tlačí Babišem na ČSSD a chce „vládu snů“, míní opozice. Pro Kalouska je spoluviník Zeman tlačí Babišem na ČSSD a chce „vládu snů“, míní opozice. Pro Kalouska je spoluviník Přeje si svou „vládu snů“ ANO s SPD a komunisty. Tlačí na ČSSD, měl počkat. Tak hodnotí politici… číst článek
Okamurové mají strach o otce, hádají se však dál: „Bratr je proislámský radikál“ Okamurové mají strach o otce, hádají se však dál: „Bratr je proislámský radikál“ Hayato Okamura cítí druhou šanci. Poté, co dostal loni na podzim ve sněmovních volbách přes pět tisíc… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer