Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Sobotka: Domácnosti platí za mobily stále moc. Situace s daty se ale zlepšuje Sobotka: Domácnosti platí za mobily stále moc. Situace s daty se ale zlepšuje Další výsledky tlaku na snížení cen mobilních dat pro spotřebitele by mohly být viditelné během několika… číst článek
Zaměstnanci připlácejí podnikatelům na důchody. Ekonom: Je to spravedlivé Zaměstnanci připlácejí podnikatelům na důchody. Ekonom: Je to spravedlivé Šéf Senátu Milan Štěch (63) i exministr Jan Mládek (57) se v minulosti vyjádřili ve smyslu, že živnostníci… číst článek
Vedlejšák za miliardy, ale i milionové dluhy: Jak si žili loni politici? Vedlejšák za miliardy, ale i milionové dluhy: Jak si žili loni politici? Desetitisícové platy poslanců či senátorů jistě nejsou k zahození, ale ty opravdové peníze leží mimo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík