Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Vedlejšák za miliardy, ale i milionové dluhy: Jak si žili loni politici? Vedlejšák za miliardy, ale i milionové dluhy: Jak si žili loni politici? Desetitisícové platy poslanců či senátorů jistě nejsou k zahození, ale ty opravdové peníze leží mimo… číst článek
Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5 miliardy Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5 miliardy Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí… číst článek
„Hrají s ČSSD modrou velrybu?“ Štěch po kanonádě za živnostníky bere zpátečku „Hrají s ČSSD modrou velrybu?“ Štěch po kanonádě za živnostníky bere zpátečku ČSSD si zasedla na živnostníky? Poté, co je před časem označil dnes už bývalý ministr průmyslu a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola