Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Proč ministr ulevil v EET drobným obchodníkům? Babiš: Zlomila mě babička Proč ministr ulevil v EET drobným obchodníkům? Babiš: Zlomila mě babička Otci zakladateli elektronické evidence tržeb (EET), ministru financí Andreji Babišovi (ANO, 62),… číst článek
Babiš vzteky ukázal na ČSSD. EET účtenka lidem nevystačí, tvrdí inspekce Babiš vzteky ukázal na ČSSD. EET účtenka lidem nevystačí, tvrdí inspekce Chystaná povinná účtenka pro elektronickou evidenci tržeb (EET) nemusí nahradit doklad o zakoupení.… číst článek
Solárníci se rozzáří: Podpora 40 miliard bude, potvrdil Mládek Solárníci se rozzáří: Podpora 40 miliard bude, potvrdil Mládek Evropská komise vydá povolení k podpoře většiny obnovitelných zdrojů energie (OZE) v Česku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jana  Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska