Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Nejbohatší Čech přišel na Hrad. Kellner se u Zemana prostřídal s Mládkem Nejbohatší Čech přišel na Hrad. Kellner se u Zemana prostřídal s Mládkem Prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě setkal s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem… číst článek
Přímá volba prezidenta dělí poslance. Kdo přiznal chybu? Velká anketa Přímá volba prezidenta dělí poslance. Kdo přiznal chybu? Velká anketa Svěřit lidem do rukou moc zvolit si přímo svým hlasováním hlavu státu byla chyba, myslí si někteří… číst článek
Sobotka šikuje Sněmovnu proti operátorům: Musí se zlepšit služby i ceny Sobotka šikuje Sněmovnu proti operátorům: Musí se zlepšit služby i ceny Ceny mobilních dat i služby pro české zákazníky se musí zlepšit, uvedl v pátek ve Sněmovně premiér… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa