Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Valachová jako exministryně ujela 25 tisíc km služebním autem. Kvůli kampani to nebylo, tvrdí Valachová jako exministryně ujela 25 tisíc km služebním autem. Kvůli kampani to nebylo, tvrdí Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) před volbami najezdila 25 tisíc km. Minimálně tedy… číst článek
Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá Andrej Babiš (ANO) se dnes zostra pustil kvůli kauze lithium do ČSSD, mluví o megatunelu. „Je potřeba,… číst článek
Exministryně táhnou na Sněmovnu. Do voleb jdou Džamila Stehlíková, Válková i Kuchtová Exministryně táhnou na Sněmovnu. Do voleb jdou Džamila Stehlíková, Válková i Kuchtová Kandidují, ale do Sněmovny se dostanou pouze tehdy, pokud přeskočí výše postavené kolegy z kandidátní… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová