Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

„Výměna televizí vyjde na miliardy.“ Nového ministra grilovali i za ceny dat „Výměna televizí vyjde na miliardy.“ Nového ministra grilovali i za ceny dat Nejprve mu zatleskali, poté se do něj zostra pustili. Nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček… číst článek
Sněmovnu čeká boj o levnější mobilní data. Zákonodárci budou mít nakvap Sněmovnu čeká boj o levnější mobilní data. Zákonodárci budou mít nakvap Bitva o levnější mobilní data ve Sněmovně začíná. Poslanci mají totiž na programu schůze, která začíná… číst článek
Prezident si „oťuká“ nového ministra. Havlíčka jmenuje na začátku dubna Prezident si „oťuká“ nového ministra. Havlíčka jmenuje na začátku dubna Vláda by měla být opět kompletní na začátku dubna. Ještě před tím si ale zve prezident Miloš Zeman… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek