Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Jak se zrodil Kempný? Impulsem bylo Nagana, progres přišel pod Růžičkou Jak se zrodil Kempný? Impulsem bylo Nagana, progres přišel pod Růžičkou Před dvaceti lety sloužil hodonínský zimní stadion jako vietnamská tržnice. Místo ledu pár prodejních… číst článek
Strážce Stanley Cupu: O Ovečkinovi, kaviáru i pravidlech pro smrtelníky Strážce Stanley Cupu: O Ovečkinovi, kaviáru i pravidlech pro smrtelníky Stanley Cup už je v Česku! V pondělí odpoledne přistál na Letišti Václava Havla v Praze a následující… číst článek
Odkud jdou Češi na draft NHL? Tři kluby vládnou, hlavu si s tím nelámou Odkud jdou Češi na draft NHL? Tři kluby vládnou, hlavu si s tím nelámou Jednička na české hokejové mapě je Kometa. Jasně, přeci, dvakrát za sebou vyhrála titul. Výjimečnost… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna