Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Účast hráčů z NHL na ZOH stále v nejistotě. Jak by Češi hráli bez nich? Účast hráčů z NHL na ZOH stále v nejistotě. Jak by Češi hráli bez nich? O tom, zda se mohou hvězdy z nejslavnější hokejové soutěže objevit na olympiádě v Pchjongčchangu… číst článek
Fischer: Jágr bez formy? Hokej potřebuje, aby ikony hrály co nejdéle Fischer: Jágr bez formy? Hokej potřebuje, aby ikony hrály co nejdéle PŘÍMO Z FINSKA | Říká se o něm, že je chodící databankou NHL. Že když ho ve tři ráno vzbudíte a bafnete… číst článek
Hadamczikův útok na reprezentaci? Žádné ego český hokej neposune Hadamczikův útok na reprezentaci? Žádné ego český hokej neposune Alois Hadamczik poskytl deníku Sport výživný rozhovor. Opírá se v něm především do Josefa Jandače,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek