Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Ovečkin byl úplně někdo jiný, říká Palát. Příběh Vegas? Super pro ligu Ovečkin byl úplně někdo jiný, říká Palát. Příběh Vegas? Super pro ligu Věřil, že Stanley Cup letos může po čtrnácti letech znovu vybojovat Tampa Bay. Ondřej Palát ovšem… číst článek
Říha u reprezentace není šťastné řešení, říká Erat. Koho by doporučil? Říha u reprezentace není šťastné řešení, říká Erat. Koho by doporučil? Ve svém osudovém sportu si prošel vším. Patnáct let válel v NHL, zahrál si na čtyřech olympiádách.… číst článek
Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma Zůstávají spolu. Oba se dočkali vysněného kontraktu v NHL. Navíc v jednom z nejhokejovějších měst… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Horák
Petr Horák
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey