Michal Kempný

Datum narození: 8.9.1990
Přezdívka: Kempas
Místo narození: Hodonín
Váha: 90 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zatímco se všichni snažili dostat do NHL, hokejový obránce Michal Kempný zamířil z české extraligy do Ruska, do KHL. Zde se odehrával hokejový šampionát 2016, na nějž byl Michal Kempný v českých barvách nominován.

Ač je Michal Kempný jednou z opor české reprezentace, hokejové mládí strávil na Slovensku. Tři roky hrál za Skalici. Pak zamířil do Komety Brno. Vydržel v ní šest sezón, k tomu  jeden extraligový ročník sloužil pražské Slavii. S Kometou i se Slávií získal extraligové stříbro.

Michala Kempného pro sezónu 2015/2016 angažoval Avantgard Omsk.V Omsku se potkal s Vladimírem Sobotkou, Dominikem Furchem a Martinem Eratem. Michal Kempný byl vyhlášen nejlepším obráncem čtvrtfinále KHL, v němž Omsk prohrál na zápasy s Ufou 3:4.

Logicky nemohl uniknout z hledáčku reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka. Za reprezentaci Michal Kempný nastupuje pravidelně od sezóny 2014/15. V dubnu 2016 dal za seniorské reprezentační áčko první gól. Byla to trefa dost důležitá, bez ní by Česko v Oulu neporazilo Finsko 3:2. Michal Kempný si schoval puk a na opatrování ho svěřil své setře.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ 2016 V RUSKU JE ZDE

Protože si Michal Kempný v Rusku udělal dobré jméno, nelze vyloučit, že v KHL neustrne. Leccos si vytrpěl. Má na to, aby po Kometě Brno a Avantgardu Omsk zářil i v NHL. V Carolině Hurricanes by se nejspíš doplňoval s Michalem Jordánem.

 

Články o celebritě

Rutta o zájmu z NHL: Jsem připraven jít i na farmu, nebojím se toho Rutta o zájmu z NHL: Jsem připraven jít i na farmu, nebojím se toho Tři obránci národního týmu, kteří si zahráli na mistrovství světa v Paříži, mají v kapse smlouvu… číst článek
Rituály české reprezentace? Nechybí Gott, Plekanec chodí poslední Rituály české reprezentace? Nechybí Gott, Plekanec chodí poslední V kabině před zápasem nabudí české hokejisty Karel Gott nebo kapela Kabát. V šatně mají za maskota… číst článek
Sestava na Finsko: Češi nastoupí s Mrázkem a útokem hvězd NHL Sestava na Finsko: Češi nastoupí s Mrázkem a útokem hvězd NHL Česká hokejová reprezentace nastoupí do dnešního večerního zápasu na mistrovství světa v Paříži proti… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar