Barbora Hrzánová

Datum narození: 22.4.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová, která za své výkony získala řadu ocenění, je patronkou projektu Koza pro Tibet.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád v výšky pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové, Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ – KOZA PRO TIBET

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila například seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003). Zde byly obsazeny hvězdy jako Táňa Pauhofová, Eva Holubová či Iva Janžurová.

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na cenu Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994) a Spiklenci slasti (1996).

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

BÁRA HRZÁNOVÁ - DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Setkání Anety Langerové s expartnerkou: Smích a polibky! Zatáhly do toho i Hrzánovou Setkání Anety Langerové s expartnerkou: Smích a polibky! Zatáhly do toho i Hrzánovou I když dávno netvoří pár, mají k sobě zřejmě stále velmi blízko. Na křtu nové audioknihy se totiž… číst článek
A je to tady! Langerová a Hrzánová to daly dohromady A je to tady! Langerová a Hrzánová to daly dohromady Barbora Hrzánová (54) je sice 22 let vdaná za Radka Holuba (50), i tak vyznala lásku Anetě Langerové… číst článek
Aneta Langerová a Bára Hrzánová: Už jsou zase spolu! Aneta Langerová a Bára Hrzánová: Už jsou zase spolu! Přiznala, že ji vzrušují i ženy. Hned nato vyznala lásku Anetě Langerové (31). Tím to ale celé neskončilo.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová
zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý