Barbora Hrzánová

Datum narození: 22.4.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová, která za své výkony získala řadu ocenění, je patronkou projektu Koza pro Tibet.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád v výšky pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové, Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ – KOZA PRO TIBET

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila například seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003). Zde byly obsazeny hvězdy jako Táňa Pauhofová, Eva Holubová či Iva Janžurová.

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na cenu Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994) a Spiklenci slasti (1996).

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

BÁRA HRZÁNOVÁ - DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Zamilovaná Hrzánová: Langerovou už si drze tahá domů. Chudák manžel... Zamilovaná Hrzánová: Langerovou už si drze tahá domů. Chudák manžel... Po veřejném vyznání lásky to herečka se zpěvačkou posunula ještě dál. Společný flám noční Prahou… číst článek
Hrzánová zamilovaná do zpěvačky Langerové: Anetu si vodí klidně až domů! Hrzánová zamilovaná do zpěvačky Langerové: Anetu si vodí klidně až domů! Nejdřív jí vyznala lásku a teď ji zve pozdě večer i do svého bytu. Fotoreportéři zastihli vdanou… číst článek
Setkání Anety Langerové s expartnerkou: Smích a polibky! Zatáhly do toho i Hrzánovou Setkání Anety Langerové s expartnerkou: Smích a polibky! Zatáhly do toho i Hrzánovou I když dávno netvoří pár, mají k sobě zřejmě stále velmi blízko. Na křtu nové audioknihy se totiž… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková