Barbora Hrzánová

Datum narození: 22.4.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová, která za své výkony získala řadu ocenění, je patronkou projektu Koza pro Tibet.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád v výšky pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové, Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ – KOZA PRO TIBET

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila například seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003). Zde byly obsazeny hvězdy jako Táňa Pauhofová, Eva Holubová či Iva Janžurová.

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na cenu Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994) a Spiklenci slasti (1996).

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

BÁRA HRZÁNOVÁ - DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Šokující přiznání vdané Hrzánové! S Langerovou to začalo pohledem do očí Šokující přiznání vdané Hrzánové! S Langerovou to začalo pohledem do očí Bára Hrzánová se rozhodla veřejnosti prozradit její nejniternější tajemství. 22 let vdaná žena přiznala,… číst článek
Přiznání herečky Báry Hrzánové: Vzrušují ji ženy! Přiznání herečky Báry Hrzánové: Vzrušují ji ženy! Rozhodla se prozradit niterné tajemství. Bára Hrzánová (54), dcera herce Jiřího Hrzána (†41), se… číst článek
Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic V úterý jsou po celém Česku avizované demonstrace, na nichž se bude opět protestovat pro Andreji… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka