Milan Brázdil

Datum narození: 5.11.1962
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: lékař, záchranář, poslanec za hnutí ANO
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Poslanec Milan Brázdil byl ve volbách 2016 vyslán hnutím ANO do boje o senátorské křeslo. V horní komoře by chtěl uhlídat, aby zákony byly pro lidi a ne proti nim.

Lékař Milan Brázdil se do politiky pokoušel vstoupit ve volbách 2006, a to jak v komunálních, tak parlamentních. Neúspěšně. Cesta do dolní komory se mu otevřela roku 2013, kdy byl jako nestraník zvolen za hnutí ANO. Stalo se to díky preferenčním hlasům, s nimiž přeskočil i olomouckého lídra Jaroslava Faltýnka. O rok později se opět pod křídly hnutí Andreje Babiše dostal do Zastupitelstva města Olomouc. Bodoval zase díky preferenčním hlasům. Ve volbách do Senátu PČR 2016 se stal kandidátem hnutí ANO v obvodu č. 61 – Olomouc. „Zachraňování lidských životů a pomáhání lidem v nouzi mám již 25 let v krvi a nyní chci pomáhat všem lidem na Olomoucku i tím, že budu hlídat, aby zákony byly pro lidi a ne proti nim. Aby se neztratil zdravý rozum a lidský přístup. Přeji si, aby v politice byli lidé slušní, čestní, pracovití, úspěšní ve svých profesích i mimo politiku,“ uvedl Milan Brázdil na webu hnutí.

Po absolvování všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové Milan Brázdil získal atestace v oborech všeobecná medicína a urgentní medicína. Působil jako náčelník zdravotnické služby výsadkové brigády speciálního určení Prostějov. Od roku 1991 pracuje jako samostatný lékař Letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouci. V letech 2004 až 2005 vykonával ještě funkci ředitele olomouckého územního odboru Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. Je držitelem několika licencí a certifikátů. V roce 2010 mu tehdejší prezident Václav Klaus předal Zlatý záchranářský kříž za to, že zachránil život muži, kterého do srdce zasáhla metr a půl dlouhá tříska z pily.

Rodák z Uherského Hradiště Milan Brázdil je ženatý.