Milan Brázdil

Datum narození: 5.11.1962
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: lékař, záchranář, poslanec za hnutí ANO
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Poslanec Milan Brázdil byl ve volbách 2016 vyslán hnutím ANO do boje o senátorské křeslo. V horní komoře by chtěl uhlídat, aby zákony byly pro lidi a ne proti nim.

Lékař Milan Brázdil se do politiky pokoušel vstoupit ve volbách 2006, a to jak v komunálních, tak parlamentních. Neúspěšně. Cesta do dolní komory se mu otevřela roku 2013, kdy byl jako nestraník zvolen za hnutí ANO. Stalo se to díky preferenčním hlasům, s nimiž přeskočil i olomouckého lídra Jaroslava Faltýnka. O rok později se opět pod křídly hnutí Andreje Babiše dostal do Zastupitelstva města Olomouc. Bodoval zase díky preferenčním hlasům. Ve volbách do Senátu PČR 2016 se stal kandidátem hnutí ANO v obvodu č. 61 – Olomouc. „Zachraňování lidských životů a pomáhání lidem v nouzi mám již 25 let v krvi a nyní chci pomáhat všem lidem na Olomoucku i tím, že budu hlídat, aby zákony byly pro lidi a ne proti nim. Aby se neztratil zdravý rozum a lidský přístup. Přeji si, aby v politice byli lidé slušní, čestní, pracovití, úspěšní ve svých profesích i mimo politiku,“ uvedl Milan Brázdil na webu hnutí.

Po absolvování všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové Milan Brázdil získal atestace v oborech všeobecná medicína a urgentní medicína. Působil jako náčelník zdravotnické služby výsadkové brigády speciálního určení Prostějov. Od roku 1991 pracuje jako samostatný lékař Letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouci. V letech 2004 až 2005 vykonával ještě funkci ředitele olomouckého územního odboru Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. Je držitelem několika licencí a certifikátů. V roce 2010 mu tehdejší prezident Václav Klaus předal Zlatý záchranářský kříž za to, že zachránil život muži, kterého do srdce zasáhla metr a půl dlouhá tříska z pily.

Rodák z Uherského Hradiště Milan Brázdil je ženatý.

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek