Eva Děpoltová

Eva Děpoltová

Datum narození: 5.8.1945
Datum úmrtí: 16.7.2017
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: operní pěvkyně
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Operní pěvkyně Eva Děpoltová, sólistka Národního divadla, svým hlasem okouzlovala i na zahraničních scénách. Umělkyně zemřela v 71 letech.

Na pražské AMU pěveckou techniku Evy Děpoltové nejvíce ovlivnila profesorka Zdeňka Ziková. Již v době studia vystupovala nejen na mimopražských scénách, ale i v Národním divadle.

EVA DĚPOLTOVÁ ŽILA V HRŮZNÉM BYTĚ

Během působení v Ostravě a ve Slovenském národním divadle Eva Děpoltová vytvářela významné role světového i českého repertoáru, které jí brzy otevřely cestu na zahraniční scény. Hostovala v Německu, v Istanbulu a Teheránu. S Peterem Dvorským zazářila v Prodané nevěstě.

Sólistkou opery Národního divadla Eva Děpoltová byla od roku 1979. Působila zde do 31. prosince 2004. Svůj repertoár zde obohatila zejména o Manon Lescaut, Hraběnku ve Figarově svatbě, Beethovenovu Leonoru, Smetanovu Anežku a Krasavu. Jako host České filharmonie vystupovala na řadě koncertů doma i v zahraničí, a to v Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii či v Japonsku.

Spolupracovala s rozhlasem a televizí. Podílela se na řadě kompletních operních nahrávek, jako např. Šárka, Dalibor, Libuše, Hubička, Lucerna, Don Giovanni či Řecké pašije. Nahrávka opery Bedřicha Martinů Hry o Marii, v níž Eva Děpoltová ztvárnila roli Pascaliny, získala Prix Caecilia, jednu z mála cen, které Union de la Presse udělil nejvýznamnějším gramofonovým nahrávkám roku 1985.

Eva Děpoltová zemřela v 71 letech.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)