Petr Krčál

Datum narození: 20.8.1964
Místo narození: Velké Meziříčí
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD, strojař Petr Krčál, někdejší náměstek ministryně práce a sociálních věcí, byl v červnu 2018 Milošem Zemanem ministrem tohoto resortu, avšak měsíc poté na tento post rezignoval.

Po absolvování strojírenského učiliště a práci v oboru si Petr Krčál krátce před Sametovou revolucí udělal maturitu a poté ještě zvládl kurz psychologie, sociologie, politologie a řízení podniku. V 21. století získal i vysokoškolské vzdělání.

PETR KRČÁL - JEHO BRATR SE OBĚSIL NA STROMĚ 

Někdejší člen KSČ a od roku 1996 člen ČSSD Petr Krčál mj. předsedal Koordinačnímu centru Mládí Vysočiny Žďár nad Sázavou, podnikal a byl tajemníkem náměstka ministra obrany a poradcem ministra obrany.

Svou politickou kariéru Petr Krčál zahájil jako stranický funkcionář. Do komunální politiky vstoupil po volbách 2002 jako zastupitel Žďáru nad Sázavou, post ale neobhájil. Do té vyšší se mu podařilo dostat v krajských volbách v roce 2008, kdy byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva kraje Vysočina.

V září 2016 Petr Krčál rezignoval na mandát krajského radního a zastupitele v souvislosti se svým jmenováním náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. V květnu 2018 se stal kandidátem ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

Petr Krčál na post ministra rezignoval v červenci 2018, stejně jako Taťána Malá, ta kvůli plagiátorství části své diplomové práce, on bakalářské.

O PETRU KRČÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Krčál je ženatý a má tři dcery.

 

Články o celebritě

Šéf obrany: Zůstávám, plagiát to není! S Metnarem nevymetou Šéf obrany: Zůstávám, plagiát to není! S Metnarem nevymetou Už to vypadalo, že se z nové vlády Andreje Babiše (63, ANO) stává reality šou. Kvůli diplomové práci… číst článek
Metnar odmítl rezignovat. Ministrova diplomka není plagiát, tvrdí škola Metnar odmítl rezignovat. Ministrova diplomka není plagiát, tvrdí škola Šéf obrany Lubomír Metnar se dnes vyjádřil ke své diplomové práci, v které se podle České televize… číst článek
Ministr studuje svou diplomku: Babiš hájí Metnara! Ministr studuje svou diplomku: Babiš hájí Metnara! Prohřešek ministra obrany Lubomíra Metnara (50, za ANO) není takový jako dalších dvou ministrů-opisovačů… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Jana  Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová