Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě. Alena Gajdůšková se mj. věnovala své profesi pedagožky nebo pracovala na personálním oddělení soukromé stavební firmy či jako šéfka odboru školství a kultury na zlínském magistrátu.
ALENA GAJDŮŠKOVÁ - PROČ MĚLA ZMĚNIT STYL?
Politickou kariéru Alena Gajdůšková nastartovala už před rokem 1989, kdy byla aktivní v Československém svazu žen. Chtěla se stát i členkou KSČ (byla tzv. kandidátkou členství), ale než rudou knížku získala, přišla Sametová revoluce.
Zkraje se Alena Gajdůšková angažovala v moravistické straně Hnutí za samosprávnou demokracii - Společnost pro Moravu a Slezsko. Roku 1997 vstoupila do ČSSD. To nastartovalo její politickou kariéru, když se spolu s Milanem Štěchem stala klíčovou oranžovou osobností Senátu (působila také jako zlínská zastupitelka).
Někdejší místopředsedkyně horní komory Alena Gajdůšková byla senátní stálicí (poprvé se tam dostala v roce 2002 a od té doby tamní křeslo neopustila až do roku 2014, kdy se jí postavil bývalý šéf JZD Slušovice František Čuba).
Do povědomí veřejnosti se Alena Gajdůšková zapsala svým strojeným vystupováním, které uživatelé sociálních sítí ohodnotili jako styl 70. a 80. let 20. století. Někdejší místopředsedkyni Senátu překřtili na Ženu za pultem.
V parlamentních volbách 2017 Alena Gajdůšková získala poslanecký mandát. V krajských volbách 2020 se stala zastupitelkou Zlínského kraje. Do voleb 2021 jí ČSSD vyslala jako svou jedničku zlínské kandidátky post ve Sněmovně obhájit, což se jí nepodařilo. Strana se totiž do dolní komory vůbec nedostala.
O ALENĚ GAJDŮŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>
Alena Gajdůšková je vdaná. Má dvě dcery.