Absolvoval učební obor s maturitou. Poté, co Karel Sládeček čtyři roky zpíval v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého v Praze, se vrátil do rodné Ostravy, kde začal pracovat jako lektor v autoškole.
Po Sametové revoluci 1989 Karel Sládeček vystudoval obor sociální práce s poradenským zaměřením na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Posléze působil mj. na vedoucí pozici ve zdravotní pojišťovně, než si roku 2008 založil firmu, která se zabývá lektorskou činností.
Do politiky Karel Sedláček vkročil roku 2010. Stál u zrodu hnutí Ostravak, za které v komunálních volbách usedl do Zastupitelstva města Ostravy. V něm setrval do ledna 2013, kdy na post rezignoval.
Coby člen SPOZ (Strana Práv Občanů ZEMANOVCI) Karel Sládeček neuspěl v parlamentních volbách 2013 a v komunálních 2014. V letech 2016 až 2020 byl zastupitelem Moravskoslezského kraje za Stranu práv občanů (SPO), za niž pohořel v parlamentních volbách 2017.
Do krajských voleb 2020, ve kterých mu také štěstí nepřálo, Karel Sedláček šel již v barvách hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
Úspěch Karel Sedláček slavil až ve volbách 2021, kdy získal poslanecký mandát, a to z třetí příčky moravskoslezské kandidátky SPD. Do Sněmovny se společně s ním dostali lídr Tomio Okamura a tamní dvojka, neurochirurg Jan Síla.
Mezi koníčky Karla Sedláčka patří cestování, kultura a sport.