Emma Watson

Datum narození: 15.4.1990
Místo narození: Paříž, Francie
Výška: 171 cm
Profese: Herečka, modelka, návrhářka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Emma Watson je britská herečka a modelka, kterou proslavila především role Hermiony Grangerové ve filmovém zpracování příběhů kouzelnického učně Harryho Pottera.

Emma Watson se narodila ve Francii, ale v jejích pěti letech se rodiče Jacquelin a Chris rozvedli a Emma se s matkou a o tři roky mladším bratrem Alexem přestěhovala do britského Oxfordshire. Její jazyková výbava tak zahrnuje plynulou angličtinu i francouzštinu. Bylo jí teprve devět let, když ji vybrali pro představitelku Hermiony Grangerové pro filmové zpracování Harryho Pottera. Tato role jí od základu změnila život.

Emma Watson ale o herectví projevovala zájem už dříve a ještě před svou zásadní filmovou rolí vystupovala v divadelních představeních. V roce 2001 byla kritikou za své první herecké výkony velmi chválena a kritika jí znovu a znovu oceňovala s každým dalším natočeným dílem ze ságy o Harrym Potterovi. Tato životní kapitola skončila rokem 2011, kdy vešel do kin poslední díl. Už v roce 2009 však byla Emma Watson nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu.

Potterovské období ukončila velice ráda. I když byla roli za mnohé vděčná, okamžitě šokovala svět, když si ostříhala vlasy na krátký klukovský sestřih. Byla to právě role Hermiony, která jí v tomto ohledu po dlouhá léta velmi svazovala a teď Emma Watson konečně mohla měnit svou image. V roce 2012 ji tak už můžeme spatřit v zajímavém filmu Charlieho malá tajemství ostříhanou na krátko.

Kromě aktivní herecké kariéry, kterou plní zajímavými filmy a spoluprácí s rozmanitými filmovými ikonami, se Emma Watson věnuje mnoha dalším odvětvím. Móda je pro ni velmi důležitá. Vystudovala umění na prestižní univerzitě Brown na Rhode Islandu a sama říká, že umění a móda spolu úzce souvisí. Snad i proto se věnuje modelingu a stala se tváří značky Burberry. Kromě modelingu se věnuje i návrhářství a spolupracuje s neziskovými organizacemi a charitou.

Pro herectví a studium však Emma Watson zanedbává soukromý život. S posledním přítelem Willem Adamowiczem, kterého poznala při studiích anglické literatury na Oxfordu, se rozešla v létě roku 2013.

 

Články o celebritě

Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Máte štíhlou postavu, ale někdy když se obléknete, připadáte si silnější, než jste? Možná je na vině… číst článek
50 ikonických šatů filmového plátna: Od Marilyn Monroe až po Emmu Watson 50 ikonických šatů filmového plátna: Od Marilyn Monroe až po Emmu Watson Co k filmům neodmyslitelně patří, jsou rozhodně krásné kostýmy. Na které filmové šaty jen tak nezapomeneme?… číst článek
Aktivistka s Nobelovkou „řádí“ na univerzitě: Party, fastfoody a bodyguardi Aktivistka s Nobelovkou „řádí“ na univerzitě: Party, fastfoody a bodyguardi Bojovnice za lidská práva a současně nejmladší držitelka Nobelovy ceny míru Malala Júsufzajová (20)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová