Pierce Brosnan

Datum narození: 16.5.1953
Místo narození: Drogheda, Irsko
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Pierce Brosnan byl možná nejlepším Jamesem Bondem všech dob. Vrátil slavné roli agenta 007 britský šarm, vtip i elegantní a dravou akčnost.

První zkušenosti s hraním získal Pierce Brosnan s experimentální divadelní skupinou. Na hereckou školu v Londýně se zapsal, až když mu bylo dvacet let. Po třech letech studií pokračoval s herectvím v londýnských divadlech, kde se seznámil i se svou první manželkou.

Cassandra Harris byla dívkou Jamese Bonda ve snímku Jen pro tvé oči. Film měl premiéru jen rok poté, co si za manžela vzala právě Pierce Brosnana. A byla to právě ona, kdo také Pierce Brosnana představil producentovi slavné filmové série, což bylo, jak se později ukázalo, nesmírně užitečné.

Nejprve si zahrál v televizním seriálu Remington Steel a následoval seriál Nancy Astor. Po několik obdržených hereckých oceněních nastalo období menších filmových rolí a v té době ho postihla velká životní tragédie. V roce 1991 jeho žena zemřela na rakovinu vaječníků. Přesto Pierce Brosnan pokračoval v hraní.

V roce 1995 se to konečně podařilo a Pierce Brosnan se ukázal v bondovce Zlaté oko, která sklidila velký divácký úspěch. Roli Jamese Bonda, slavného agenta 007, si nakonec střihnul celkem čtyřikrát a po jeho boku stanula jako bond girl třeba i herečka Halle Berry. V roce 2001 se nakonec znovu oženil s Keely Shaye Smith. Ke dvěma dříve adoptovaným dětem přidal dvě vlastní. V roce 2013 však jeho nevlastní dcera Charlotte také podlehla rakovině.

 

Články o celebritě

Hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká? Mrkněte na trailer! Hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká? Mrkněte na trailer! Hudební hit poskládaný z nejúspěšnějších skladeb skupiny ABBA byl v roce 2008 trhákem. Příští léto… číst článek
Velkolepý letní hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká odhaluje první trailer Velkolepý letní hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká odhaluje první trailer Hudební hit poskládaný z nejúspěšnějších skladeb skupiny ABBA byl v roce 2008 trhákem. Filmová i… číst článek
Přehlídková mola jsou plná potomků slavných: Zřejmě slušné geny! Přehlídková mola jsou plná potomků slavných: Zřejmě slušné geny! Mít slavného rodiče a žít s jeho známým jménem může pro mnohé »prominentní« potomky představovat… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr