Pierce Brosnan

Datum narození: 16.5.1953
Místo narození: Drogheda, Irsko
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Pierce Brosnan byl možná nejlepším Jamesem Bondem všech dob. Vrátil slavné roli agenta 007 britský šarm, vtip i elegantní a dravou akčnost.

První zkušenosti s hraním získal Pierce Brosnan s experimentální divadelní skupinou. Na hereckou školu v Londýně se zapsal, až když mu bylo dvacet let. Po třech letech studií pokračoval s herectvím v londýnských divadlech, kde se seznámil i se svou první manželkou.

Cassandra Harris byla dívkou Jamese Bonda ve snímku Jen pro tvé oči. Film měl premiéru jen rok poté, co si za manžela vzala právě Pierce Brosnana. A byla to právě ona, kdo také Pierce Brosnana představil producentovi slavné filmové série, což bylo, jak se později ukázalo, nesmírně užitečné.

Nejprve si zahrál v televizním seriálu Remington Steel a následoval seriál Nancy Astor. Po několik obdržených hereckých oceněních nastalo období menších filmových rolí a v té době ho postihla velká životní tragédie. V roce 1991 jeho žena zemřela na rakovinu vaječníků. Přesto Pierce Brosnan pokračoval v hraní.

V roce 1995 se to konečně podařilo a Pierce Brosnan se ukázal v bondovce Zlaté oko, která sklidila velký divácký úspěch. Roli Jamese Bonda, slavného agenta 007, si nakonec střihnul celkem čtyřikrát a po jeho boku stanula jako bond girl třeba i herečka Halle Berry. V roce 2001 se nakonec znovu oženil s Keely Shaye Smith. Ke dvěma dříve adoptovaným dětem přidal dvě vlastní. V roce 2013 však jeho nevlastní dcera Charlotte také podlehla rakovině.

 

Články o celebritě

Dvojka filmu Mamma Mia! se už nenatočí v Řecku: Čechy v Chorvatsku vystřídá Meryl Streep! Dvojka filmu Mamma Mia! se už nenatočí v Řecku: Čechy v Chorvatsku vystřídá Meryl Streep! Fanoušci muzikálového filmu Mamma Mia! s hudbou švédské skupiny ABBA jásají: Natočí se druhý díl!… číst článek
Rosamund Pike (38): Ve filmu Smrtihlav hraje manželku nacisticky a říká… Rosamund Pike (38): Ve filmu Smrtihlav hraje manželku nacisticky a říká… Za svůj dosavadní život ztvárnila anglická herečka Rosamund Pike (38) řadu výrazných postav. Nyní… číst článek
Pierce Brosnan poprvé promluvil o rakovině! Pierce Brosnan poprvé promluvil o rakovině! Jeden z nejcharismatičtějších hollywoodských herců poprvé otevřel svou 13. komnatu. Pierce Brosnan… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová