Jan Antonín Duchoslav

Datum narození: 1.5.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jan Antonín Duchoslav je populární český moderátor a herec, známý především díky roli Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři z roku 1982.

Jan Antonín Duchoslav nežil úplně podle pravidel, vedl spíše bohémský život. Ve čtvrtém ročníku gymnázia byl vyloučen a dlouho se pokoušel vyhnout vojně. V té době hrál v seriálu Třetí patro, ale byl spojen především s rolí Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Tam si zahrál třeba s Radoslavem Brzobohatým nebo Michalem Suchánkem. Nakonec Duchoslav  na vojnu nastoupit musel a po návratu se k herectví už nevrátil.

Jan Antonín Duchoslav začal podnikat a věnoval se sportu. Dlouhodobě spolupracuje Jan Antonín Duchoslav s Divadlem Radka Brzobohatého. Živil se jako rekvizitář, produkční a osvětlovač. Žil pět let ve Špindlerově Mlýně a pracoval jako instruktor lyžování, zde také poznal svou ženu Kláru.

Přestože se Jan Antonín Duchoslav k hraní vracet nechtěl, mohli jsme ho vidět ve filmech Rafťáci (2006), 2Bobule (2009) nebo v pokračování legendárních Sněženek. Dále vystupoval v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde přijal jednu z vedlejších rolí.

Jan Antonín Duchoslav se v poslední době zviditelnil moderováním pořadu Iveta na TV Pětka, kde s Ivetou Bartošovou probírali psychický stav a život zpěvačky. Nicméně televizi tah s pěnicí nevyšel a po třech měsících ohlásila konec vysílání. V relacích vystupovali třeba i partner zpěvačky Josef Rychtář nebo hudebník Felix Slováček.

Jedním z předků Jana Antonína Duchoslava je slavný spisovatel Alois Jirásek. S manželkou, advokátkou Klárou Stibůrkovou má dva syny – staršího Antonína a mladšího Jana.

 

Články o celebritě

Zadaná kráska Bára Mottlová: Laškuje s ní slavný kolega! Zadaná kráska Bára Mottlová: Laškuje s ní slavný kolega! Herečka Bára Mottlová (31) je čerstvě zadaná a zamilovaná, ovšem její nový přítel by si na ni měl… číst článek
Hana Gregorová prolomila mlčení: Chci zase někoho mladšího! Hana Gregorová prolomila mlčení: Chci zase někoho mladšího! Herečka Hana Gregorová (65) má za sebou těžké období a dlouho se stranila veřejnosti. Teď už je ale… číst článek
Policie vyšetřuje údajný Maxův útok na ženu a důchodce: Nestalo se to, tvrdí zpěvák Policie vyšetřuje údajný Maxův útok na ženu a důchodce: Nestalo se to, tvrdí zpěvák Incident ze svatomartinských slavnostní v Moravské Třebové, jehož se měl účastnit Martin Maxa (56),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth