Jan Antonín Duchoslav

Datum narození: 1.5.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jan Antonín Duchoslav je populární český moderátor a herec, známý především díky roli Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři z roku 1982.

Jan Antonín Duchoslav nežil úplně podle pravidel, vedl spíše bohémský život. Ve čtvrtém ročníku gymnázia byl vyloučen a dlouho se pokoušel vyhnout vojně. V té době hrál v seriálu Třetí patro, ale byl spojen především s rolí Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Tam si zahrál třeba s Radoslavem Brzobohatým nebo Michalem Suchánkem. Nakonec Duchoslav  na vojnu nastoupit musel a po návratu se k herectví už nevrátil.

Jan Antonín Duchoslav začal podnikat a věnoval se sportu. Dlouhodobě spolupracuje Jan Antonín Duchoslav s Divadlem Radka Brzobohatého. Živil se jako rekvizitář, produkční a osvětlovač. Žil pět let ve Špindlerově Mlýně a pracoval jako instruktor lyžování, zde také poznal svou ženu Kláru.

Přestože se Jan Antonín Duchoslav k hraní vracet nechtěl, mohli jsme ho vidět ve filmech Rafťáci (2006), 2Bobule (2009) nebo v pokračování legendárních Sněženek. Dále vystupoval v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde přijal jednu z vedlejších rolí.

Jan Antonín Duchoslav se v poslední době zviditelnil moderováním pořadu Iveta na TV Pětka, kde s Ivetou Bartošovou probírali psychický stav a život zpěvačky. Nicméně televizi tah s pěnicí nevyšel a po třech měsících ohlásila konec vysílání. V relacích vystupovali třeba i partner zpěvačky Josef Rychtář nebo hudebník Felix Slováček.

Jedním z předků Jana Antonína Duchoslava je slavný spisovatel Alois Jirásek. S manželkou, advokátkou Klárou Stibůrkovou má dva syny – staršího Antonína a mladšího Jana.

 

Články o celebritě

Jan Antonín Duchoslav po operaci srdce: Chtěl jsem ještě obejmout kluky Jan Antonín Duchoslav po operaci srdce: Chtěl jsem ještě obejmout kluky Už z dálky je vidět, že frajer Viky Cabadaj pohubl a trochu ztratil barvu ve tváři. Herec Jan Antonín… číst článek
Duchoslav alias Viki Cabadaj po operaci srdce: Už se pustil do piva! Duchoslav alias Viki Cabadaj po operaci srdce: Už se pustil do piva! První pivo po náročné rekonstrukci srdeční chlopně si poručil Jan Antonín Duchoslav (53). „Dám si… číst článek
Hvězda Sněženek a machrů Duchoslav: 6 hodin s rozříznutým srdcem! Hvězda Sněženek a machrů Duchoslav: 6 hodin s rozříznutým srdcem! Dal lékařům v pražském IKEM zabrat! Janu Antonínu Duchoslavovi (53) neboli Vikimu Cabadajovi ze Sněženek… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon