Jan Antonín Duchoslav

Datum narození: 1.5.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jan Antonín Duchoslav je populární český moderátor a herec, známý především díky roli Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři z roku 1982.

Jan Antonín Duchoslav nežil úplně podle pravidel, vedl spíše bohémský život. Ve čtvrtém ročníku gymnázia byl vyloučen a dlouho se pokoušel vyhnout vojně. V té době hrál v seriálu Třetí patro, ale byl spojen především s rolí Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Tam si zahrál třeba s Radoslavem Brzobohatým nebo Michalem Suchánkem. Nakonec Duchoslav  na vojnu nastoupit musel a po návratu se k herectví už nevrátil.

Jan Antonín Duchoslav začal podnikat a věnoval se sportu. Dlouhodobě spolupracuje Jan Antonín Duchoslav s Divadlem Radka Brzobohatého. Živil se jako rekvizitář, produkční a osvětlovač. Žil pět let ve Špindlerově Mlýně a pracoval jako instruktor lyžování, zde také poznal svou ženu Kláru.

Přestože se Jan Antonín Duchoslav k hraní vracet nechtěl, mohli jsme ho vidět ve filmech Rafťáci (2006), 2Bobule (2009) nebo v pokračování legendárních Sněženek. Dále vystupoval v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde přijal jednu z vedlejších rolí.

Jan Antonín Duchoslav se v poslední době zviditelnil moderováním pořadu Iveta na TV Pětka, kde s Ivetou Bartošovou probírali psychický stav a život zpěvačky. Nicméně televizi tah s pěnicí nevyšel a po třech měsících ohlásila konec vysílání. V relacích vystupovali třeba i partner zpěvačky Josef Rychtář nebo hudebník Felix Slováček.

Jedním z předků Jana Antonína Duchoslava je slavný spisovatel Alois Jirásek. S manželkou, advokátkou Klárou Stibůrkovou má dva syny – staršího Antonína a mladšího Jana.

 

Články o celebritě

Triumf Hany Gregorové (65)! Teď se může smát Triumf Hany Gregorové (65)! Teď se může smát Odchod Hany Gregorové z Divadla Radka Brzobohatého se neobešel bez intrik. Nějaký čas to skoro vypadalo,… číst článek
Reakce slavných na smrt miláčků Anny K.: Každému je dáno tolik, kolik unese! Reakce slavných na smrt miláčků Anny K.: Každému je dáno tolik, kolik unese! Smrt milovaných pejsků Anny K. (53) zpěvačku naprosto zničilo. Poté, co sama dvakrát překonala boj… číst článek
Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Seriál Ordinace v růžové zahradě oslavil tísící díl pořádným mejdanem. Dorazila většina postav, které… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Rudolf Hrušínský ml.
Rudolf Hrušínský ml.
zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová