Jan Antonín Duchoslav

Datum narození: 1.5.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jan Antonín Duchoslav je populární český moderátor a herec, známý především díky roli Vikiho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři z roku 1982.

Jan Antonín Duchoslav nežil úplně podle pravidel, vedl spíše bohémský život. Ve čtvrtém ročníku gymnázia byl vyloučen a dlouho se pokoušel vyhnout vojně. V té době hrál v seriálu Třetí patro, ale byl spojen především s rolí Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Tam si zahrál třeba s Radoslavem Brzobohatým nebo Michalem Suchánkem. Nakonec Duchoslav  na vojnu nastoupit musel a po návratu se k herectví už nevrátil.

Jan Antonín Duchoslav začal podnikat a věnoval se sportu. Dlouhodobě spolupracuje Jan Antonín Duchoslav s Divadlem Radka Brzobohatého. Živil se jako rekvizitář, produkční a osvětlovač. Žil pět let ve Špindlerově Mlýně a pracoval jako instruktor lyžování, zde také poznal svou ženu Kláru.

Přestože se Jan Antonín Duchoslav k hraní vracet nechtěl, mohli jsme ho vidět ve filmech Rafťáci (2006), 2Bobule (2009) nebo v pokračování legendárních Sněženek. Dále vystupoval v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde přijal jednu z vedlejších rolí.

Jan Antonín Duchoslav se v poslední době zviditelnil moderováním pořadu Iveta na TV Pětka, kde s Ivetou Bartošovou probírali psychický stav a život zpěvačky. Nicméně televizi tah s pěnicí nevyšel a po třech měsících ohlásila konec vysílání. V relacích vystupovali třeba i partner zpěvačky Josef Rychtář nebo hudebník Felix Slováček.

Jedním z předků Jana Antonína Duchoslava je slavný spisovatel Alois Jirásek. S manželkou, advokátkou Klárou Stibůrkovou má dva syny – staršího Antonína a mladšího Jana.

 

Články o celebritě

Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Zubajda večera! Duchoslav alias Cabadaj má po svém boku novou kost s hollywoodským úsměvem Herec, kterého proslavila role Vikiho Cabadaje ve snímku Sněženky a machři, se pochlubil zajímavým… číst článek
Duchoslav krátce po operaci srdce: V 54 stupních běhal po střeše! Duchoslav krátce po operaci srdce: V 54 stupních běhal po střeše! Někdo v těch vedrech sotva dýchá, Jana Antonína Duchoslava (53) jsme zastihli na běžecké dráze. Na… číst článek
Jan Antonín Duchoslav po operaci srdce: Chtěl jsem ještě obejmout kluky Jan Antonín Duchoslav po operaci srdce: Chtěl jsem ještě obejmout kluky Už z dálky je vidět, že frajer Viky Cabadaj pohubl a trochu ztratil barvu ve tváři. Herec Jan Antonín… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil