Klára Issová

Datum narození: 26.4.1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Už od dětství se věnuje herečka Klára Issová divadlu. Přivedl ji k tomu otec – syrský rodák Michel Issa, a bratr – fotograf Salim Issa. Přihlásili ji do dramatického kroužku. A byla to správná volba. Klára Issová se stala jednou z nejobsazovanějších hereček. Několikrát byla za své výkony nominována na Českého lva a jednoho si i odchytla. Mezi její bývalé milence patří režisér David Ondříček nebo výtvarník David Černý.

 

Už během studia pražské konzervatoře se Klára Issová objevila v několika filmech. Jejím startovním výstřelem byla černá komedie Indiánské léto režiséra Saši Gedeona, kdy byla za roli mladičké Kláry poprvé nominována na Českého lva.

A nebyla to nominace poslední. Druhou získala Klára Issová za vedlejší roli ve filmu Anděl exit, třetí pak za hlavní roli ve snímku Grandhotel režiséra Davida Ondříčka, se kterým pak i čtyři roky chodila. Ondříček má nyní dceru Františku s Klářinou sestřenicí, herečkou Marthou Issovou.

Průzračnou sošku českého krále zvířat si Klára Issová odnesla v roce 1997, kdy předvedla nejlepší herecký ve filmu Nejasná zpráva o konci světa od Juraje Jakubiska. Svůj potenciál předvedla i v pohádce Anděl páně, ve válečném dramatu Operace Silver A nebo v přítulné komedii Medvídek. Krom toho hrála v několika zahraničních filmech po boku těch největších hvězd. Objevila se i v netradičním snímku Jana Švankmajera Přežít svůj život. Zahrála si také v projektu Soukromé pasti.

V divadlech předvedla více než desítku rolí. S herečkou Kateřinou Velebovou pracovala na vlastní produkci hry Služky, kterou uvedly v divadle Rubín. Issová exceluje také na každoročních Shakespearovských slavnostech pod otevřeným nebem.

Kromě herectví ji bavila keramika, vyšívání a focení. Fotoaparát si koupila za svůj první honorář.

 

 

Články o celebritě

Tvoje tvář má známý hlas: Do show jde hvězda Loskutáka i známý moderátor!   Tvoje tvář má známý hlas: Do show jde hvězda Loskutáka i známý moderátor! Je temperamentní, nespoutaná, atraktivní a diváci ji milují. Před rokem byla Adéla… číst článek
Všechno nebo nic: Podívejte se na trailer nového romantického filmu o vztazích Všechno nebo nic: Podívejte se na trailer nového romantického filmu o vztazích Už příští čtvrtek má premiéru nová česká romantická komedie nazvaná Všechno nebo nic. Natočila… číst článek
Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Magická hranice milionu diváků je na spadnutí. Anděl Páně 2 vydělal přes 105 milionů korun a Jiřího… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich