Klára Issová

Datum narození: 26.4.1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Už od dětství se věnuje herečka Klára Issová divadlu. Přivedl ji k tomu otec – syrský rodák Michel Issa, a bratr – fotograf Salim Issa. Přihlásili ji do dramatického kroužku. A byla to správná volba. Klára Issová se stala jednou z nejobsazovanějších hereček. Několikrát byla za své výkony nominována na Českého lva a jednoho si i odchytla. Mezi její bývalé milence patří režisér David Ondříček nebo výtvarník David Černý.

 

Už během studia pražské konzervatoře se Klára Issová objevila v několika filmech. Jejím startovním výstřelem byla černá komedie Indiánské léto režiséra Saši Gedeona, kdy byla za roli mladičké Kláry poprvé nominována na Českého lva.

A nebyla to nominace poslední. Druhou získala Klára Issová za vedlejší roli ve filmu Anděl exit, třetí pak za hlavní roli ve snímku Grandhotel režiséra Davida Ondříčka, se kterým pak i čtyři roky chodila. Ondříček má nyní dceru Františku s Klářinou sestřenicí, herečkou Marthou Issovou.

Průzračnou sošku českého krále zvířat si Klára Issová odnesla v roce 1997, kdy předvedla nejlepší herecký ve filmu Nejasná zpráva o konci světa od Juraje Jakubiska. Svůj potenciál předvedla i v pohádce Anděl páně, ve válečném dramatu Operace Silver A nebo v přítulné komedii Medvídek. Krom toho hrála v několika zahraničních filmech po boku těch největších hvězd. Objevila se i v netradičním snímku Jana Švankmajera Přežít svůj život. Zahrála si také v projektu Soukromé pasti.

V divadlech předvedla více než desítku rolí. S herečkou Kateřinou Velebovou pracovala na vlastní produkci hry Služky, kterou uvedly v divadle Rubín. Issová exceluje také na každoročních Shakespearovských slavnostech pod otevřeným nebem.

Kromě herectví ji bavila keramika, vyšívání a focení. Fotoaparát si koupila za svůj první honorář.

 

 

Články o celebritě

Top 10 nejlepších podle Františky: Kdo v březnu zabodoval? Jaksepatří zaujal? Top 10 nejlepších podle Františky: Kdo v březnu zabodoval? Jaksepatří zaujal? Inventura stylingů měsíce března začala desítkou etiketu opomíjejících, cit pro věc postrádajících… číst článek
Klára Issová sbírá odpadky! Klára Issová sbírá odpadky! Nadšená ekoložka. Oblíbená herečka Klára Issová (37) se rozhodně nudit neumí. Místo víkendového polehávání… číst článek
Celebrity na pražském týdnu módy: Vrabčí hnízdo, banán kolem krku a krásky v plátnech Celebrity na pražském týdnu módy: Vrabčí hnízdo, banán kolem krku a krásky v plátnech Čím šílenější model české krásky z různých odvětví českého showbyznysu na týdnu módy Mercedes-Benz… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan