Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Petra Janů (65): Návrat legendárního účesu Petra Janů (65): Návrat legendárního účesu Naposledy měla něco podobného na hlavě, když se její šlágry hrály ještě z vinylových desek. Teď se… číst článek
Vyděšená Petra Janů: Nečekané následky po operaci! Vyděšená Petra Janů: Nečekané následky po operaci! Petra Janů (65) má za sebou velmi těžké období plné stresu. Neshody s manažerkou, její vyhazov a… číst článek
Petra Janů (65): DRASTICKÉ NÁSLEDKY PO OPERACI Petra Janů (65): DRASTICKÉ NÁSLEDKY PO OPERACI Hádky s manažerkou, její následný vyhazov a s tím spojené stresy! To všechno Petru Janů (65) donutilo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková