Petra Janů

Datum narození: 19.11.1952
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Petra Janů, trojnásobná Zlatá slavice, vystřídala několik skupin, s nimiž nazpívala víc než dvě desítky alb. Slávu si užívala po boku producenta Michala Zelenky.

Při studiu ekonomky se Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, věnovala zpěvu. Chodila do sboru a hrála s amatérskými kapelami. Jako druhá skončila v soutěži Mladá píseň. Vyhrála také konkurz do Divadla Semafor, kde Jiří Suchý hledal náhradu za zpěvačku Hanu Zagorovou. V divadle si jí všimli i skladatelé Zdeněk Rytíř a Ota Petřina.

PETRA JANŮ - PROČ SI ZMĚNILA JMÉNO?

Rockové pecky i balady debutového alba Motorest Petra Janů nahrála se skupinou Pop-Rock. Druhou desku Exploduj skládala už v kapele Bumerang, se kterou si zahrála i ve snímku Koncert. V 80. letech 20. století pro ni Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda vytvořili alba Jedeme dál a S láskou.

Se songy To máme mládež, Už nejsem volná nebo Říkej mi se Petra Janů stala trojnásobnou Zlatou slavicí. Bylo to v letech 1987 až 1989. To už spolupracovala se skupinou Golem.

Posléze excelovala v muzikálech Sny nocí svatojánských, Někdo to rád horké nebo Krysař. V roli královny Gertrudy v Shakespearově muzikálu Hamlet odehrála Petra Janů na pět set repríz. V roce 2010 jela zpívat i pro své krajany do amerického Chicaga.

Kromě Zlatých slavíků Petra Janů obdržela v roce Sametové revoluce titul zasloužilá umělkyně.

Petra Janů podstoupila několik plastických operací, aby byla pro své publikum stále přitažlivá.

O PETŘE JANŮ ČTĚTE ZDE>>

Producenta Michala Zelenku, který byl i jejím manažerem, si Petra Janů vzala roku 1978. Michal Zelenka v prosinci 2011 podlehl rakovině. Bylo mu 63 let.

 

 

 

Články o celebritě

Petra Janů po operaci nemůže zpívat! Plánuje přesun na chalupu Petra Janů po operaci nemůže zpívat! Plánuje přesun na chalupu Zpěvačka Petra Janů (65) musela podstoupit operaci žlučníku, který jí už nějaký ten pátek komplikoval… číst článek
Petra Janů (65) po operaci: Nemůže zpívat! Petra Janů (65) po operaci: Nemůže zpívat! Do konce měsíce zrušila veškeré své pracovní povinnosti. Petra Janů (65) smí jen kašovitou stravu,… číst článek
Kolaps na vzpomínkovém koncertě pro Špinarovou: Byl to mrazivý vzkaz, řekla Janků Kolaps na vzpomínkovém koncertě pro Špinarovou: Byl to mrazivý vzkaz, řekla Janků Pěkně horké chvilky si zažili účastníci vzpomínkového koncertu na Věru Špinarovou (†65) v Ostravě.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion