Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Osobnosti na filmovém festivalu Karlovy Vary 2017 Osobnosti na filmovém festivalu Karlovy Vary 2017 Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je rájem hvězd stříbrného plátna. Každoročně… číst článek
Předčasné úmrtí kytaristy Divadla Sklep Jiřího Podzimka (†52): Brečel i Macháček! Předčasné úmrtí kytaristy Divadla Sklep Jiřího Podzimka (†52): Brečel i Macháček! I když z duše nenávidí pohřby, musel se Jiří Macháček (50) překonat. S kamarády z Divadla Sklep vyprovodil… číst článek
Macháček, Šteindler a spol. se loučili s kolegou z divadla Sklep Macháček, Šteindler a spol. se loučili s kolegou z divadla Sklep Rodina a herci divadla Sklep se včera v slzách rozloučili s kytaristou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová