Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Zpěvák z No Name se postavil Klusovu tažení proti Babišovi: Nikdo není čistý! Zpěvák z No Name se postavil Klusovu tažení proti Babišovi: Nikdo není čistý! Tomáš Klus (32) vyhlásil bojkot veškerých akcí i médií, které podporuje či přímo vlastní premiér… číst článek
Klus už není sám! Proti Babišovi vystoupili i Macháček a Ruppert Klus už není sám! Proti Babišovi vystoupili i Macháček a Ruppert Zpěvák Tomáš Klus (32) se pustil do války proti všemu, co vlastní či podporuje premiér Andrej Babiš… číst článek
Drsný útok na Kluse! Konec v televizi a rádiu, pak dostal čočku Drsný útok na Kluse! Konec v televizi a rádiu, pak dostal čočku Tisíce lidí se zapojují do diskuze na sociálních sítích pod příspěvkem, v němž Tomáš Klus (32) vyhlásil… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Igor Timko
Igor Timko
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený