Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herec Miroslav Krobot slaví 65! Ťukněte si s celebritou! Herec Miroslav Krobot slaví 65! Miroslav Krobot je umělecký vedoucí Dejvického divadla, divadelní režisér,… číst článek
Macháček ukázal rozkošnou rodinku: Proč ten znuděný výraz, Jiří? Macháček ukázal rozkošnou rodinku: Proč ten znuděný výraz, Jiří? Herec Jiří Macháček (50) se po dlouhé době pochlubil rodinou. S manželkou, synem a dcerou zašel do… číst článek
Menzelová s Brabcem a jejich dcerou v kině: Jako spokojená rodina! Menzelová s Brabcem a jejich dcerou v kině: Jako spokojená rodina! Jen málokdo má takové štěstí, že si vytvoří dvě rodiny jako Olga Menzelová (38). Když chce její dcera… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza