Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Už na podzim se na obrazovkách České televize objeví třetí série kriminálního seriálu Labyrint. Při… číst článek
Kuchařka Kamu, která píše pro Babiše, se přidala ke Klusovi! Tolik lidí dlouho nenaštvala Kuchařka Kamu, která píše pro Babiše, se přidala ke Klusovi! Tolik lidí dlouho nenaštvala Potetovaná kuchařka Kamila Rundusová (28) alias Kamu se připojila k výzvě Tomáše Kluse, který se… číst článek
Zpěvák z No Name se postavil Klusovu tažení proti Babišovi: Nikdo není čistý! Zpěvák z No Name se postavil Klusovu tažení proti Babišovi: Nikdo není čistý! Tomáš Klus (32) vyhlásil bojkot veškerých akcí i médií, které podporuje či přímo vlastní premiér… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Michaela Nosková Bábor
Michaela Nosková Bábor