Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová neunesla premiéru Tomana: Skončila v slzách! Dagmar Havlová neunesla premiéru Tomana: Skončila v slzách! Krůpěje slz a rozmazaný make-up. V takovém stavu bylo ve středu večer možné spatřit jindy dokonale… číst článek
Fetišshow Jiřího Macháčka. Očichával dámské kalhotky a mlsně se olizoval! Fetišshow Jiřího Macháčka. Očichával dámské kalhotky a mlsně se olizoval! Každý muzikant na pódiu předvádí své oblíbené kousky, které vždy rozdovádí publikum. Frontman kapely… číst článek
Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Už na podzim se na obrazovkách České televize objeví třetí série kriminálního seriálu Labyrint. Při… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Michal David
Michal David