Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Misska Tereza Budková: Smutek před Vánocemi. Trápí ji nemoc blízké osoby Misska Tereza Budková: Smutek před Vánocemi. Trápí ji nemoc blízké osoby I když se Tereza Budková (28) těší na první české Vánoce s přítelem Ondřejem Pavelcem (31), tak ji… číst článek
Miss Budková přiznala: České modelky v Itálii obírají o půlku výdělku! Miss Budková přiznala: České modelky v Itálii obírají o půlku výdělku! V Čechách se příliš neproslavila, zato I. česká vicemiss 2009 Tereza Budková (28) boduje v sousedních… číst článek
Missky a jejich vnady uvězněné v černé krajce! Přítelkyně Pavelce vystavila své silikony Missky a jejich vnady uvězněné v černé krajce! Přítelkyně Pavelce vystavila své silikony Dresscode na kosmetickou party zněl jasně - rock & chic, a to se většině podařilo… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Lukáš Brož
Lukáš Brož
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler