Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Miss Budková přiznala: České modelky v Itálii obírají o půlku výdělku! Miss Budková přiznala: České modelky v Itálii obírají o půlku výdělku! V Čechách se příliš neproslavila, zato I. česká vicemiss 2009 Tereza Budková (28) boduje v sousedních… číst článek
Missky a jejich vnady uvězněné v černé krajce! Přítelkyně Pavelce vystavila své silikony Missky a jejich vnady uvězněné v černé krajce! Přítelkyně Pavelce vystavila své silikony Dresscode na kosmetickou party zněl jasně - rock & chic, a to se většině podařilo… číst článek
Hašek o Pavelcovi: V jeho věku jsem měl před Naganem. Co říká na Jágra? Hašek o Pavelcovi: V jeho věku jsem měl před Naganem. Co říká na Jágra? Když se řekne Nagano, jako první se vám vybaví jména Dominika Haška a Jaromíra Jágra. Největší dvě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Holuša
Jakub Holuša
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Iveta Luzumová
Iveta Luzumová
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek