Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Pavelec u hororu v AHL. Kapitánovi soupeře se zastavilo srdce při hymně Pavelec u hororu v AHL. Kapitánovi soupeře se zastavilo srdce při hymně Z těch záběrů mrazí. Brankář Manitoby Ondřej Pavelec musel před utkání nižší zámořské soutěže AHL… číst článek
Fischer: Jágr bez formy? Hokej potřebuje, aby ikony hrály co nejdéle Fischer: Jágr bez formy? Hokej potřebuje, aby ikony hrály co nejdéle PŘÍMO Z FINSKA | Říká se o něm, že je chodící databankou NHL. Že když ho ve tři ráno vzbudíte a bafnete… číst článek
Hadamczik je OPAČNÍK: Zapomíná a připomíná lesní požár Hadamczik je OPAČNÍK: Zapomíná a připomíná lesní požár Vypráví se takový vtip. Fanoušci jednoho klubu říkají fanouškům jiného klubu: „Víte, co si o vás… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon