Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

SE SIMONOU: Tlustý o roli experta. Pavelec se na mě už těší, směje se SE SIMONOU: Tlustý o roli experta. Pavelec se na mě už těší, směje se Kvůli těžkému zranění zápěstí musel ukončit kariéru v nejlepší hokejové lize světa. Teď před ním… číst článek
Pavelec nevzal KHL ani Plzeň a končí kariéru: Nastal správný čas Pavelec nevzal KHL ani Plzeň a končí kariéru: Nastal správný čas Čekal, jestli nepřijde nabídka ze zámoří. Ty z KHL nebo extraligy s díky odmítl. Dopředu měl jasně… číst článek
Sešněrovaná Tereza Budková: Smyslné vodní hrátky! Sešněrovaná Tereza Budková: Smyslné vodní hrátky! Silikonem vylepšená ňadra dávkuje fanouškům kousek po kousku. Svůj plný dekolt Tereza Budková (27)… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Tomáš Mertl
Tomáš Mertl
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok