Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Pavelcova náplast na špatnou sezonu? Koupil si sporťák za 5 milionů! Pavelcova náplast na špatnou sezonu? Koupil si sporťák za 5 milionů! Na poslední sezonu v NHL by nejraději zapomněl. Brankář Ondřej Pavelec (29) se stal z jedničky týmu… číst článek
Jsem rád, že je Neuvirth v pořádku. Na MS chci jet a udělat dobrý výsledek Jsem rád, že je Neuvirth v pořádku. Na MS chci jet a udělat dobrý výsledek Bylo hodně nepříjemné sledovat, co se teď stalo Michalu Neuvirthovi. Viděl jsem to v televizi, jak… číst článek
Utajovaná láska gólmana Pavelce a modelky Budkové: Provařili žhavé rande! Utajovaná láska gólmana Pavelce a modelky Budkové: Provařili žhavé rande! Dostaveníčko v ráji pod kokosovými palmami. Hokejový gólman Winnipegu Ondřej Pavelec (29) a česká… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Tůma
Martin Tůma
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Filip Kuba
Filip Kuba
zobrazit profil Floyd Mayweather Jr.
Floyd Mayweather Jr.