Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Pavelec nesedí u telefonu, na farmě slyší chválu: Je tu jako velkej brácha Pavelec nesedí u telefonu, na farmě slyší chválu: Je tu jako velkej brácha Podzim roku 2016 asi nebude doba, na kterou Ondřej Pavelec jednou bude vzpomínat s úsměvem na tváři.… číst článek
Jak se žije Čechům v AHL? Tuhý boj, málo peněz a sobectví spoluhráčů Jak se žije Čechům v AHL? Tuhý boj, málo peněz a sobectví spoluhráčů PŘÍMO Z USA | Farma. Slovo, které hokejisté s ambicemi opravdu neslyší rádi. „Nikdo tady nechce hrát,… číst článek
Pavelec u hororu v AHL. Kapitánovi soupeře se zastavilo srdce při hymně Pavelec u hororu v AHL. Kapitánovi soupeře se zastavilo srdce při hymně Z těch záběrů mrazí. Brankář Manitoby Ondřej Pavelec musel před utkání nižší zámořské soutěže AHL… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková