Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Kritiku prý očekávali. Tak drtivou lavinu tvrdých komentářů ale zástupci Českého hokeje tušit nemohli.… číst článek
Překvapivá hysterie kolem dresů. Avšak lepší než žádná Překvapivá hysterie kolem dresů. Avšak lepší než žádná Když Slavomír Lener v posledním zlatém roce 2010 obsadil pozici šéftrenéra svazu, jednou z jeho ústředních… číst článek
Král o kritice dresů: Chápu ji, Pavelec to ale přehnal. Co Pastrňák? Král o kritice dresů: Chápu ji, Pavelec to ale přehnal. Co Pastrňák? Nové dresy vzbudily okamžitě po oficiálním představení vzrušenou debatu. Většina hlasů veřejnosti… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt