Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Češi bez smlouvy v NHL: Kaše by měl podepsat. Co Pavelec a Hemský? Češi bez smlouvy v NHL: Kaše by měl podepsat. Co Pavelec a Hemský? Česká stopa v NHL se postupem let začíná výrazně tenčit. V minulé sezoně jich do hry naskočilo 37.… číst článek
Kráska Tereza Budková slaví dva roky s Pavelcem! Ale proč ani jedna společná fotka? Kráska Tereza Budková slaví dva roky s Pavelcem! Ale proč ani jedna společná fotka? I když jejich společnou fotku na sociální síti nikdo nikdy neviděl, tak v pátek 20. července oslaví… číst článek
Sexy Misska Budková: V Rakousku z ní udělali selku Sexy Misska Budková: V Rakousku z ní udělali selku V Česku je Tereza Budková (27) modelka s titulem královny krásy,  u sousedů v Rakousku se z ní stala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Jakub Klepiš
Jakub Klepiš
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann