Pavel Řezníček

Datum narození: 11.10.1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V mládí tíhl Pavel Řezníček spíše k fotbalu, který hrál za Zbrojovku Brno závodně. V 18 letech, kdy viděl v brněnském Divadle na Provázku inscenaci Bratři Karamazovi, si ale uvědomil, že jeho směřování k divadlu je silnější.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

Profesor T.: Střelba v centru Prahy! Filmaři měli strach Profesor T.: Střelba v centru Prahy! Filmaři měli strach Noc, střelba, skřípění brzd, chaos, dva zavraždění. To všechno se dělo v centru Prahy jen proto,… číst článek
StarDance pomalu končí, ale diváky baví stále víc: Každý týden sledovanější StarDance pomalu končí, ale diváky baví stále víc: Každý týden sledovanější Už jen jedno kolo zbývá do úplného konce deváté řady StarDance, a zdá se, že pořad dosáhne své největší… číst článek
Seriál Profesor T. se natáčel ve skutečné pitevně! Herce podkládali igelity Seriál Profesor T. se natáčel ve skutečné pitevně! Herce podkládali igelity Herecká profese není jen o slávě a penězích. Své o tom vědí i herci z nového českého seriálu z detektivního… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová