Pavel Řezníček

Datum narození: 11.10.1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V mládí tíhl Pavel Řezníček spíše k fotbalu, který hrál za Zbrojovku Brno závodně. V 18 letech, kdy viděl v brněnském Divadle na Provázku inscenaci Bratři Karamazovi, si ale uvědomil, že jeho směřování k divadlu je silnější.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

Hvězda nového seriálu Profesor T. Pavel Řezníček: Hlídali ho kriminalisté! Kvůli znásilnění Hvězda nového seriálu Profesor T. Pavel Řezníček: Hlídali ho kriminalisté! Kvůli znásilnění Kriminalisté na place! Tak vypadalo natáčení nového krimiseriálu Profesor T. s Pavlem Řezníčkem (52)… číst článek
Válka v zákulisí StarDance: Pomsta za nevěru a vyhození z parketu?! Válka v zákulisí StarDance: Pomsta za nevěru a vyhození z parketu?! I když dřív patřila Lucie Hunčárová (32) ke stálicím StarDance, letos má smůlu a místo na parket… číst článek
Nový seriál Novy Profesor T.: Pavel Řezníček trpí strachem z bakterií Nový seriál Novy Profesor T.: Pavel Řezníček trpí strachem z bakterií Češi mají rádi detektivky a všechny televizní stanice jim proto pravidelně dávkují nejnovější pořady… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák