Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)

Datum narození: 13.6.1975
Místo narození: Český Těšín
Profese: herec, zpěvák a moderátor
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ruda z Ostravy, vlasním jménem Michal Kavalčík, je český herec, moderátor, bavič a zpěvák. Proslulé jsou jeho písničky, kterými paroduje slavné světové zpěváky.

Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy vystudoval Ostravskou konzervatoř a účinkoval v mnoha muzikálech, mezi něž patří například muzikály Krysař nebo Dracula.

Michal Kavalčík od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor a v současnosti je součástí týmu na radiu Frekvence 1, kde vysílá pořad s názvem Rubej s Rudou. Michal Kavalčík alis Ruda z Ostravy se dostal do povědomí veřejnosti až díky pořadům Na stojáka a především X Factor, kde vystupoval právě pod svým pseudonymem.

Michalu Kavalčíkovi alis Rudovi z Ostravy vynesl největší úspěch duet se zpěvačkou Martinou Pártlovou, který se jmenuje "Ostrava" a je parodií na píseň Empire State of Mind, kterou má na svědomí rapper Jay–Z se zpěvačkou Aliciou Keys. Hit "Ostrava" se ale po čase stáhl z televizí i rádií, a to z toho důvodu, že na něj údajně Ruda z Ostravy neměl práva.

Parodie písně rappera Jay–Z nebyla jediná, kterou měl Ruda z Ostravy na svědomí. Další parodií byla píseň s názvem "Veřejný nepřítel" na song rapera Rytmuse nebo "Táta zvrací" na song zpěvačky Lady Gaga Paparazzi. V listopadu roku 2010 obdržel Ruda z Ostravy Cenu Óčka v kategorii nejlepší zakázaný videoklip.

V roce 2011 zazpíval Ruda z Ostravy píseň pro Petru Kvitovou na oslavu jejího vítězství Wibledonu. Song se jmenoval Každý ti to Petro závidí a byl předělávkou písně od Michala DavidaKaždý mi tě lásko závidí. V roce 2015 nazpíval píseň Trénink u starýho Růžičky, kde narážel na korupční kauzu bývalého trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Jedná se o předělávku písně Richarda Müllera, Srdce jako kníže Rohan

Ruda z Ostravy také účinkuje v pořadu Vtip za stovku na TV Barrandov, kde se objevuje po boku herců Václava Vydry a Michala Novotného.

Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy byl v minulosti partnerem herečky Veroniky Nové, ale jejich vztah skončil po roce. Ta se po uzavření sňatku jmenuje Veronika Arichteva.

 

Články o celebritě

Michal Kavalčík zaválel: Po Rudovi z Ostravy přišel Oscar! Dostal ho od syna Michal Kavalčík zaválel: Po Rudovi z Ostravy přišel Oscar! Dostal ho od syna Má za sebou první představení muzikálu Adéla ještě nevečeřela a hned získal ocenění. Michal Kavalčík… číst článek
Ruda z Ostravy prohrál sázku a musel pod nůžky! Z umaštěnce je hezoun Ruda z Ostravy prohrál sázku a musel pod nůžky! Z umaštěnce je hezoun Naposledy seděl v kadeřnickém křesle v roce 1999. Od té doby si Michal Kavalčík (41) alias Ruda z… číst článek
Adéla ještě nevečeřela: Obnovená premiéra muzikálu za 7,5 milionu! Adéla ještě nevečeřela: Obnovená premiéra muzikálu za 7,5 milionu! Na divadelních prknech se už v říjnu opět objeví oblíbený muzikál Adéla ještě nevečeřela, jehož předlohou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Jessie J
Jessie J