Josef Carda

Datum narození: 18.1.1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Josef Carda: Obvinění z krádeže! Josef Carda: Obvinění z krádeže! Josef Carda (62), známý především jako sporťák z nováckého Tele Tele, prožil velký stres a měl z ostudy… číst článek
Celebrity a jejich miláčkové: Jaký pes, takový Carda! Celebrity a jejich miláčkové: Jaký pes, takový Carda! Pro nic za nic se neříká, že pes se podobá svému páníčkovi nebo paničce. Dokonale to sedí i v případě… číst článek
Smrt Heleny Štáchové změní Lízu ze Simpsonových: Které další postavy už mluví jinak? Smrt Heleny Štáchové změní Lízu ze Simpsonových: Které další postavy už mluví jinak? Už tři postavičky ve žluté rodině Simpsonových musel nahradit nový hlas v českém dabingu. Nového… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová