Josef Carda

Datum narození: 18.1.1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Žilková slaví 55! Ťukněte si s celebritou! Herečka Veronika Žilková slaví 55! 55. narozeniny dnes slaví herečka Veronika Žilková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Herec Carda versus policie: Tak co, sporťáku, schováváš něco pod autem? Herec Carda versus policie: Tak co, sporťáku, schováváš něco pod autem? Pohybovat se kolem Pražského hradu není v dnešní době jen tak. Všude jsou přítomné policejní kontroly,… číst článek
Dana Morávková prozradila, jak to bude dál v Ordinaci a koho si přivede Dana Morávková prozradila, jak to bude dál v Ordinaci a koho si přivede Dana Morávková a její Zdena Suchá z Ordinace v růžové zahradě jsou diváky nesmírně oblíbené. To dokázal… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová