Josef Carda

Datum narození: 18.1.1956
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Josef Carda je známý český herec, dabér a moderátor. Přestože vystupoval v mnoha divadlech, nejvíce ho proslavil satirický pořad TV Nova Tele Tele.

Josef Carda hrál po absolvování brněnské JAMU v několika českých divadlech. Diváci ho mohli vidět například v Divadle Rokoko či v Divadle Bez zábradlí. Televizním divákům se poprvé představil v nepříliš povedeném seriálu Policajti z předměstí.

Josef Carda se ovšem nejvíce proslavil v recesistickém a satirickém pořadu TV Nova Tele Tele, kde vystupoval společně se známou bavičskou dvojicí Richard Genzer a Michal Suchánek. Mužské trio doplnila Veronika Žilková. Tele Tele nenechalo nikoho chladným. Jedni ho milovali, druzí odsuzovali.

Postava Josefa Cardy byla nejvíce známa pod přezdívkou „Carda Retarda“, která se s hercem táhne doteď. Po jeho odchodu se většina pravidelných diváků shodovala, že kvalita Tele Tele upadla. Oblíbený pořad nedlouho poté skončil.

Josef Carda si mimo Tele Tele zahrál v několika filmech a seriálech. Mezi nejslavnější patří filmová série Kameňák či seriály Letiště, Vyprávěj nebo Doktoři z počátků. Na komediální pořady už se necítí. „Na pořady typu Partičky už jsem starý,“ objasnil nedávno Josef Carda.

Kromě herectví se Josef Carda věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčil například Alanovi, jednomu ze dvou bratrů v populárním americkém seriálu Dva a půl chlapa. Slyšet ho můžeme i v Simpsonech, kde dabuje Lennyho Leonarda.

Josef Carda žije s manželkou Radkou, se kterou má syna Adama.

VŠE O CARDOVI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Vážná nemoc? Herec Carda prochází sérií vyšetření Vážná nemoc? Herec Carda prochází sérií vyšetření Český herec a bavič Josef Carda (62) se rozpovídal o svém zdraví. Přiznal, že trpí jistou formou… číst článek
Libuše Švormová (82): Opuštěná důchodkyně z LDN! Libuše Švormová (82): Opuštěná důchodkyně z LDN! Začátkem ledna padla v ateliéru první klapka dalšího projektu TV Barrandov. Tentokrát jde o pořad… číst článek
Nový muzikál Trhák: Utekl sem Etzler ze zkrachovalého Robinsona! Nový muzikál Trhák: Utekl sem Etzler ze zkrachovalého Robinsona! Tolik hvězdných tváří pohromadě se jen tak nevidí. Aby také ne, když se chystá nová hudební komedie… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil