Daniela Drtinová

Datum narození: 1.7.1970
Místo narození: Olomouc
Profese: redaktorka, televizní moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Daniela Drtinová je česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička. Je známá především z pořadu Události, komentáře, z něhož po konfliktu s vedením ČT odešla.

V letech 1989–1993 vystudovala Daniela Drtinová Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul JUDr. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působila v České televizi v redakci zpravodajství, kde působila po boku Václava Moravce, Jakuba Železného, Martina Veselovského, Anety Savarové či Marcely Augustové a moderovala a spoluvytvářela několik pořadů jako například Zprávy, Debata nebo „21“.

Osm let byla také parlamentní zpravodajkou. Do srpna 2013 uváděla Interview ČT24 a také večerní zpravodajský pořad Události, komentáře. V srpnu 2013 vyvolalo mediální odezvu její odvolání z tohoto pořadu. Po odchodu přijala nabídku moderovat od 12. srpna téhož roku vlastní podvečerní pořad Interview Daniely Drtinové. Nakonec ale v ČT počátkem roku 2014 skončila úplně, hlavním důvodem byla její nespokojenost s vedením. Drtinová hovořila o manipulaci se zpravodajstvím a cenzurou.

Daniela Drtinová získala za svou novinářskou práci Cenu Karla Havlíčka Borovského. Ke sklonku roku 2013 usvědčila v Interview ČT 24 Michala Haška, hejtmana Jihočeského kraje a poslance za ČSSD, z veřejné politické lži.

Daniela Drtinová má dceru Natálii, která se narodila roku 2002. Dcera byla jedním z důvodů, proč Daniela Drtinová opustila Českou televizi, ve které pracovala 22 let. O dceru se musí starat a nemůže pracovat pět dní v týdnu. ČT po ní ale chtěla, aby své večerní pořady moderovala od pondělí do pátku.

 

Články o celebritě

Moderátorka Daniela Drtinová se odvázala a nechala nahlédnout pod blůzku! Moderátorka Daniela Drtinová se odvázala a nechala nahlédnout pod blůzku! Bývalá moderátorka Daniela Drtinová (46) zavítala do společnosti v odvážném modelu. Výběrem oblečení… číst článek
Pěvkyně proti uprchlíkům Žižková: Prodávají se tu ty korány, cítím strach! Pěvkyně proti uprchlíkům Žižková: Prodávají se tu ty korány, cítím strach! Je to hlas lidu, brání se zpěvačka Olivie Žižková (42), která v posledních dnech nechvalně proslula… číst článek
Mrazivá zpověď Drtinové: Chodí k exorcistovi! Vymítá z ní snad ďábla? Mrazivá zpověď Drtinové: Chodí k exorcistovi! Vymítá z ní snad ďábla? Kdo by to byl do ní řekl? Daniela Drtinová se v pořadu Show Jana Krause přiznala, že má v sobě víc… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová