Daniela Drtinová

Datum narození: 1.7.1970
Místo narození: Olomouc
Profese: redaktorka, televizní moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Daniela Drtinová je česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička. Je známá především z pořadu Události, komentáře, z něhož po konfliktu s vedením ČT odešla.

V letech 1989–1993 vystudovala Daniela Drtinová Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul JUDr. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působila v České televizi v redakci zpravodajství, kde působila po boku Václava Moravce, Jakuba Železného, Martina Veselovského, Anety Savarové či Marcely Augustové a moderovala a spoluvytvářela několik pořadů jako například Zprávy, Debata nebo „21“.

Osm let byla také parlamentní zpravodajkou. Do srpna 2013 uváděla Interview ČT24 a také večerní zpravodajský pořad Události, komentáře. V srpnu 2013 vyvolalo mediální odezvu její odvolání z tohoto pořadu. Po odchodu přijala nabídku moderovat od 12. srpna téhož roku vlastní podvečerní pořad Interview Daniely Drtinové. Nakonec ale v ČT počátkem roku 2014 skončila úplně, hlavním důvodem byla její nespokojenost s vedením. Drtinová hovořila o manipulaci se zpravodajstvím a cenzurou.

Daniela Drtinová získala za svou novinářskou práci Cenu Karla Havlíčka Borovského. Ke sklonku roku 2013 usvědčila v Interview ČT 24 Michala Haška, hejtmana Jihočeského kraje a poslance za ČSSD, z veřejné politické lži.

Daniela Drtinová má dceru Natálii, která se narodila roku 2002. Dcera byla jedním z důvodů, proč Daniela Drtinová opustila Českou televizi, ve které pracovala 22 let. O dceru se musí starat a nemůže pracovat pět dní v týdnu. ČT po ní ale chtěla, aby své večerní pořady moderovala od pondělí do pátku.

 

Články o celebritě

Končící Hašek o víně se Sobotkou, odchodu od ženy i údajném návratu do Sněmovny Končící Hašek o víně se Sobotkou, odchodu od ženy i údajném návratu do Sněmovny Je dosluhující jihomoravský hejtman Michal Hašek (40, ČSSD) krysa? Potápí se sociální demokracie?… číst článek
Moderátorka Daniela Drtinová se odvázala a nechala nahlédnout pod blůzku! Moderátorka Daniela Drtinová se odvázala a nechala nahlédnout pod blůzku! Bývalá moderátorka Daniela Drtinová (46) zavítala do společnosti v odvážném modelu. Výběrem oblečení… číst článek
Pěvkyně proti uprchlíkům Žižková: Prodávají se tu ty korány, cítím strach! Pěvkyně proti uprchlíkům Žižková: Prodávají se tu ty korány, cítím strach! Je to hlas lidu, brání se zpěvačka Olivie Žižková (42), která v posledních dnech nechvalně proslula… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková
zobrazit profil Hana Kousalová
Hana Kousalová
zobrazit profil Daniel Stach
Daniel Stach
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel