Július Satinský

Datum narození: 20.8.1941
Datum úmrtí: 29.12.2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

Tajemství Juraje Kukury: Abrhám byl jeho sokem v lásce! Tajemství Juraje Kukury: Abrhám byl jeho sokem v lásce! Juraj Kukura (70) hraje v novém seriálu Inspektor Max sukničkáře. V mládí skutečně nejedno dívčí… číst článek
Lasica promluvil o zdravotním stavu Mariána Labudy (†73): Kašlal na to! Lasica promluvil o zdravotním stavu Mariána Labudy (†73): Kašlal na to! Herci Marián Labuda (†73) a Milan Lasica (77) byli velcí přátelé 50 let. Nyní už po… číst článek
15 let od smrti Satinského (†61): Rakovinu zkoušel porazit čajem za tisíc dolarů 15 let od smrti Satinského (†61): Rakovinu zkoušel porazit čajem za tisíc dolarů Hvězda komedie století S tebou mě baví svět na zákeřné onemocnění přišla zcela náhodou. Na vyšetření… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon