Július Satinský

Datum narození: 20.8.1941
Datum úmrtí: 29.12.2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

Václav Postránecký o největším přání: Kéž by se nemocní uzdravili Václav Postránecký o největším přání: Kéž by se nemocní uzdravili Diváci ho co nevidět uvidí na filmovém plátně! I když nyní statečně bojuje se zákeřnou nemocí, tak… číst článek
Marie Poledňáková, režisérka S tebou mě baví svět: Můj život? Žádná komedie, ale drama! Marie Poledňáková, režisérka S tebou mě baví svět: Můj život? Žádná komedie, ale drama! Bývá označována za královnu komedií, a rozhodně právem. Její život má ale k pohodovosti filmů, které… číst článek
Zemřela klíčová žena Gottovy minulosti: Janu Kocianovou (†72) miloval, ona ho odmítla! Zemřela klíčová žena Gottovy minulosti: Janu Kocianovou (†72) miloval, ona ho odmítla! Ve věku 72 zemřela populární slovenská zpěvačka Jana Kocianová, bývalá dlouholetá vokalistka Karla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka