Július Satinský

Datum narození: 20.8.1941
Datum úmrtí: 29.12.2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

15 let od smrti Satinského (†61): Rakovinu zkoušel porazit čajem za tisíc dolarů 15 let od smrti Satinského (†61): Rakovinu zkoušel porazit čajem za tisíc dolarů Hvězda komedie století S tebou mě baví svět na zákeřné onemocnění přišla zcela náhodou. Na vyšetření… číst článek
Chyby v komedii S tebou mě baví svět: Tohle se filmařům nepovedlo! Chyby v komedii S tebou mě baví svět: Tohle se filmařům nepovedlo! První klapka a hned první chyba. Představitelka Dášenky si totiž první natáčecí den zlomila ruku,… číst článek
Miro Noga (57): Z dcery mu dělají vnučku! Miro Noga (57): Z dcery mu dělají vnučku! Slovenský herec Miroslav Noga (57) v současnosti žije s o dvacet let mladší přítelkyní Janou. Těm… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty