Július Satinský

Datum narození: 20.8.1941
Datum úmrtí: 29.12.2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

Lasica se opřel do Gotta: Slavík viníkem? Lasica se opřel do Gotta: Slavík viníkem? V sobotu 4. února to bude už 40 let, co Karel Gott (77) v tehdejším Divadle hudby četl tzv. Antichartu.… číst článek
Ze zákulisí S tebou mě baví svět: Děti zneužité kvůli chlastu! Ze zákulisí S tebou mě baví svět: Děti zneužité kvůli chlastu! Při natáčení legendární komedie herci pořádně vymrzli. Není… číst článek
S tebou mě baví svět: Šulcová o zákulisí natáčení komedie století! S tebou mě baví svět: Šulcová o zákulisí natáčení komedie století! Tenhle biják, který byl vyhlášen Komedií století, znají diváci jistě už nazpaměť. A díky hercům se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská