Andor Šándor

Datum narození: 9.7.1957
Profese: bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Generál Andor Šándor působil v nejvyšším velení československé armády, pak byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi.

Andor Šándor slyšitelně podporoval v prezidentské kampani Jana Fischera. Vystupoval také jako blízký kamarád Miroslava Topolánka, kterého dokonce vyučoval angličtinu. Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v komunistickém Československu, tak později i v USA a v Itálii. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Z postu člena nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády se stal hlavou vojenské zpravodajské služby České republiky.

V ohrožení života se Andor Šándor octl díky své známosti z charitativního Lions Clubu, kde spolupracoval s Jaroslavem Bartákem. Ten si jej vybral jako jednoho ze tří osob, které chtěl nechat zavraždit v souvislosti se svým odsouzením k dlouholetému vězení za brutální chování k ženám.

V současné době působí Andor Šándor jako soukromý analytik a poradce v oblasti bezpečnosti, mezi jeho klienty patřili či patří podniky jako např. Dopravní podnik hl. m. Prahy, Letiště Ruzyně, České dráhy, Státní fond dopravní infrastruktury, ČEZ, ČEPRO, Ředitelství silnic a dálnic, ČEPRO, Pražská energetika a Západočeská univerzita v Plzni. Volné chvíle si Andor Šándor krátí hrou na bubny a komentáři všeho, s čím se na něj obrátí média.

 

Články o celebritě

Šla po Zemanovi, už sedí v cele: Za útok bradavkami dva roky? Šla po Zemanovi, už sedí v cele: Za útok bradavkami dva roky? Žena, jejíž nahá prsa si kromě většiny evropských politiků zblízka prohlédl i Miloš Zeman (72), stále… číst článek
Volby 2018: Drahoš vyhrál Prahu, Zeman zbytek Česka a utkají se v duelech Volby 2018: Drahoš vyhrál Prahu, Zeman zbytek Česka a utkají se v duelech První kolo volby prezidenta v sobotu nerozhodlo o vítězi voleb, prezident Miloš Zeman se za 14 dní… číst článek
„Zeman o nás šíří nebezpečné nepravdy.“ Lídr muslimů z Bosny se čertí kvůli spojení s ISIS „Zeman o nás šíří nebezpečné nepravdy.“ Lídr muslimů z Bosny se čertí kvůli spojení s ISIS Arabisté tvrdí, že pokud bude tzv. Islámský stát (IS) poražen v Sýrii a Iráku, začnou se jeho lidé… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Bohumil Šimek
Bohumil Šimek
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Herbert Slavík
Herbert Slavík
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka