Andor Šándor

Datum narození: 9.7.1957
Profese: bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Generál Andor Šándor působil v nejvyšším velení československé armády, pak byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi.

Andor Šándor slyšitelně podporoval v prezidentské kampani Jana Fischera. Vystupoval také jako blízký kamarád Miroslava Topolánka, kterého dokonce vyučoval angličtinu. Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v komunistickém Československu, tak později i v USA a v Itálii. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Z postu člena nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády se stal hlavou vojenské zpravodajské služby České republiky.

V ohrožení života se Andor Šándor octl díky své známosti z charitativního Lions Clubu, kde spolupracoval s Jaroslavem Bartákem. Ten si jej vybral jako jednoho ze tří osob, které chtěl nechat zavraždit v souvislosti se svým odsouzením k dlouholetému vězení za brutální chování k ženám.

V současné době působí Andor Šándor jako soukromý analytik a poradce v oblasti bezpečnosti, mezi jeho klienty patřili či patří podniky jako např. Dopravní podnik hl. m. Prahy, Letiště Ruzyně, České dráhy, Státní fond dopravní infrastruktury, ČEZ, ČEPRO, Ředitelství silnic a dálnic, ČEPRO, Pražská energetika a Západočeská univerzita v Plzni. Volné chvíle si Andor Šándor krátí hrou na bubny a komentáři všeho, s čím se na něj obrátí média.

 

Články o celebritě

Šándor kritizuje Němce: Chybný pachatel? „To by nezvoral ani policajt z Libně“ Šándor kritizuje Němce: Chybný pachatel? „To by nezvoral ani policajt z Libně“ Německá policie dlouhou dobu po útoku na vánoční trhy v Berlíně uváděla, že zadržela pachatele –… číst článek
Manželka expremiéra Petra Nečase: Je nevinná! Kvůli lásce... Manželka expremiéra Petra Nečase: Je nevinná! Kvůli lásce... Láska expremiéra k ní jako argument osvobozujícího rozsudku! Právě takový unikát dostala včera od… číst článek
Nečesaný, Barták a tři další: Za mříže je poslali vrazi, zloději a násilníci Nečesaný, Barták a tři další: Za mříže je poslali vrazi, zloději a násilníci Když k soudu s Lukášem Nečesaným přivedla ozbrojená eskorta jako korunního svědka vraha Jiřího Fundu,… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil František Ringo Čech
František Ringo Čech
zobrazit profil Eva Lilian Vlachová
Eva Lilian Vlachová
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka
zobrazit profil Kateřina Zemanová
Kateřina Zemanová
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd