Andor Šándor

Datum narození: 9.7.1957
Profese: bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Generál Andor Šándor působil v nejvyšším velení československé armády, pak byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi.

Andor Šándor slyšitelně podporoval v prezidentské kampani Jana Fischera. Vystupoval také jako blízký kamarád Miroslava Topolánka, kterého dokonce vyučoval angličtinu. Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v komunistickém Československu, tak později i v USA a v Itálii. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Z postu člena nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády se stal hlavou vojenské zpravodajské služby České republiky.

V ohrožení života se Andor Šándor octl díky své známosti z charitativního Lions Clubu, kde spolupracoval s Jaroslavem Bartákem. Ten si jej vybral jako jednoho ze tří osob, které chtěl nechat zavraždit v souvislosti se svým odsouzením k dlouholetému vězení za brutální chování k ženám.

V současné době působí Andor Šándor jako soukromý analytik a poradce v oblasti bezpečnosti, mezi jeho klienty patřili či patří podniky jako např. Dopravní podnik hl. m. Prahy, Letiště Ruzyně, České dráhy, Státní fond dopravní infrastruktury, ČEZ, ČEPRO, Ředitelství silnic a dálnic, ČEPRO, Pražská energetika a Západočeská univerzita v Plzni. Volné chvíle si Andor Šándor krátí hrou na bubny a komentáři všeho, s čím se na něj obrátí média.

 

Články o celebritě

Expert o napadení Kvitové: Útočník se může vrátit, nebo být inspirací pro jiné Expert o napadení Kvitové: Útočník se může vrátit, nebo být inspirací pro jiné Je to přesně týden, kdy se Petře Kvitové změnil život. V jejím prostějovském bytě ji napadl neznámý… číst článek
Šándor kritizuje Němce: Chybný pachatel? „To by nezvoral ani policajt z Libně“ Šándor kritizuje Němce: Chybný pachatel? „To by nezvoral ani policajt z Libně“ Německá policie dlouhou dobu po útoku na vánoční trhy v Berlíně uváděla, že zadržela pachatele –… číst článek
Manželka expremiéra Petra Nečase: Je nevinná! Kvůli lásce... Manželka expremiéra Petra Nečase: Je nevinná! Kvůli lásce... Láska expremiéra k ní jako argument osvobozujícího rozsudku! Právě takový unikát dostala včera od… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Aneta Znamenáčková
Aneta Znamenáčková
zobrazit profil Jaroslav Barták
Jaroslav Barták
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Zuzana Belohorcová
Zuzana Belohorcová
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň