Pavla Golasowská

Pavla Golasowská

Datum narození: 18.5.1964
Místo narození: Třinec
Profese: politička, sociální pracovnice
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Poslankyně KDU-ČSL Pavla Golasowská se v říjnu 2016 zkusila pokusila o senát v obvodě Frýdek-Místek. Pavla Golasowská k tomu působila v Třinci v komunální politice.

Pavla Golasowská vystudovala na teologické fakultě olomoucké Univerzity Palackého obor křesťanská výchova, vzdělala se k tomu v charitativní a sociální práci. Nejprve učila náboženství, od roku 2004 vedla v Třinci poradnu pro oběti domácího násilí. Na ochranu těchto obětí se specializovala vedle rodinné a sociální politiky.

V životopise Pavla Golasowská uvedla, že se od 2. poloviny 80. let 20. století do roku 2004 věnovala výchově svých dětí. Je vdaná a dětí má celkem šest, k tomu už přibývají vnoučata.

V roce 2009 Pavla Golasowská vstoupila do KDU-ČSL. Ač se do komunální politiky pokoušela dostat dříve, podařilo se jí to v Třinci v roce 2010 a v roce 2014 mandát třinecké zastupitelky obhájila. Rovněž v roce 2014 se dostala do sněmovny jako poslankyně. Byla po volbách díky preferenčním hlasům první náhradnicí, a protože rezignoval lidovecký poslanec Tomáš Podivínský, stal se velvyslancem v Německu, Pavla Golasowská usedla na jeho místo v lavicích vládní koalice.

V říjnu 2016 byla Pavla Golasowská na Frýdecko-Místecku vyzývatelkou senátora ČSSD Petra Gawlase, který obhajoval mandát v horní komoře parlamentu. Soupeřem jim bylo bezpartijní Jiří Cieńciała, lékař Ivo Raška za ANO či zemědělec Gustav Pilch za KSČM.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček