Pavla Golasowská

Pavla Golasowská

Datum narození: 18.5.1964
Místo narození: Třinec
Profese: politička, sociální pracovnice
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Poslankyně KDU-ČSL Pavla Golasowská se v říjnu 2016 zkusila pokusila o senát v obvodě Frýdek-Místek. Pavla Golasowská k tomu působila v Třinci v komunální politice.

Pavla Golasowská vystudovala na teologické fakultě olomoucké Univerzity Palackého obor křesťanská výchova, vzdělala se k tomu v charitativní a sociální práci. Nejprve učila náboženství, od roku 2004 vedla v Třinci poradnu pro oběti domácího násilí. Na ochranu těchto obětí se specializovala vedle rodinné a sociální politiky.

V životopise Pavla Golasowská uvedla, že se od 2. poloviny 80. let 20. století do roku 2004 věnovala výchově svých dětí. Je vdaná a dětí má celkem šest, k tomu už přibývají vnoučata.

V roce 2009 Pavla Golasowská vstoupila do KDU-ČSL. Ač se do komunální politiky pokoušela dostat dříve, podařilo se jí to v Třinci v roce 2010 a v roce 2014 mandát třinecké zastupitelky obhájila. Rovněž v roce 2014 se dostala do sněmovny jako poslankyně. Byla po volbách díky preferenčním hlasům první náhradnicí, a protože rezignoval lidovecký poslanec Tomáš Podivínský, stal se velvyslancem v Německu, Pavla Golasowská usedla na jeho místo v lavicích vládní koalice.

V říjnu 2016 byla Pavla Golasowská na Frýdecko-Místecku vyzývatelkou senátora ČSSD Petra Gawlase, který obhajoval mandát v horní komoře parlamentu. Soupeřem jim bylo bezpartijní Jiří Cieńciała, lékař Ivo Raška za ANO či zemědělec Gustav Pilch za KSČM.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda