Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Trumfnou Harryho s Meghan? Další královská svatba za 57 milionů! Britové ale prskají Trumfnou Harryho s Meghan? Další královská svatba za 57 milionů! Britové ale prskají Po velkolepé svatbě prince Harryho (33) a vévodkyně Meghan (37) je další královská veselka na spadnutí… číst článek
Zemřela Aretha Franklin (†76): Královna soulu prohrála boj s rakovinou slinivky Zemřela Aretha Franklin (†76): Královna soulu prohrála boj s rakovinou slinivky Zemřela Aretha Franklin (†76), slavná americká soulová zpěvačka, skladatelka a pianistka. Podlehla… číst článek
Aretha Franklin prohrává boj s rakovinou slinivky: Rodina už jí dává sbohem! Aretha Franklin prohrává boj s rakovinou slinivky: Rodina už jí dává sbohem! Legenda soulu, zpěvačka, skladatelka a pianistka. To vše je Aretha Franklin (76). Bohužel hvězdu… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Jiří Zmožek
Jiří Zmožek
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš