Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Hvězdná svatba prince Harryho. Kteří slavní sportovci dorazí na obřad? Hvězdná svatba prince Harryho. Kteří slavní sportovci dorazí na obřad? Je to jedna z největších událostí roku. Britský princ Harry si dnes vezme za ženu americkou herečku… číst článek
Svatba Harryho & Megan: Obřad jako vzpomínka na Lady Dianu. Co všechno tam po ní bude… Svatba Harryho & Megan: Obřad jako vzpomínka na Lady Dianu. Co všechno tam po ní bude… Úderem hodiny po poledni českého času si na královském hradě Harry (33) a Meghan (36) řeknou »ano«.… číst článek
Na pohřbu Diany rozplakal Elton John celý svět: 21 let poté zazpívá na královské svatbě Na pohřbu Diany rozplakal Elton John celý svět: 21 let poté zazpívá na královské svatbě Svatba prince Harryho a Meghan Markle se koná již tento víkend a už nyní na světlo světa proniká… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Daddy Yenkee
Daddy Yenkee
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Ivan Král
Ivan Král
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Jiří Zmožek
Jiří Zmožek