Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Elton John chytil smrtící infekci: Boj o život na jednotce intenzivní péče Elton John chytil smrtící infekci: Boj o život na jednotce intenzivní péče Britský zpěvák a skladatel Elton John strávil dva dny na jednotce intenzivní péče, protože ho postihla… číst článek
Satoranský jde na Atlantu: Na play off mě připravili blázniví fanoušci v Evropě Satoranský jde na Atlantu: Na play off mě připravili blázniví fanoušci v Evropě Vrchol premiérové sezony basketbalisty Tomáše Satoranského v NBA se blíží. Český vyslanec se v úterý… číst článek
Milan Peroutka (27): Kšefty díky »Tváři«! Nejdříve muzikál a teď... Milan Peroutka (27): Kšefty díky »Tváři«! Nejdříve muzikál a teď... Po roli v muzikále další pecka! Milan Peroutka (27) je díky show Tvoje tvář má známý hlas na roztrhání.… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš