Elton John

Datum narození: 25.3.1947
Místo narození: Londýn, Spojené království
Profese: zpěvák, skladatel a hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sir Elton John, zpěvák, textař, klavírista, producent, držitel Oscara a komandér Řádu britského impéria, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby.

Brit Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, vstoupil na hudební scénu roku 1964. Za pět let spatřilo světlo světa jeho první studiové album Empty Sky. Od té doby jich vydal několik desítek. Proslavil se baladou Your Song, které vyšla jako singl a stala se součástí jeho druhého alba s názvem Elton John (1970). K zpěvákovým největším hitům patří sklady Daniel, I'm Still Standing a Candle In the Wind, jíž uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži 31. srpna 1997. Velký úspěch sklidila Oscarem oceněná píseň Can You Feel the Love Tonight, která zazněla v animovaném filmu Lví král. Z duetů jmenujme Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee a Don't Let the Sun Go Down on Me s Georgem Michaelem.

Zpěvák, textař, klavírista, producent Elton John, který začínal v šestnácti hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách, se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. 

ELTON JOHN – NAPÁLILI HO VTIPÁLCI

Kromě Oscara získal Elton John řadu dalších ocenění, jako jsou např. Rock and Roll Hall of Fame (1994), Grammy Legend Award (1999), MusiCares Person of the Year (2000), důstojník Řádu umění a literatury, komandér Řádu britského impéria. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

O ELTONU JOHNOVI ČTĚTE ZDE 

Elton John nikdy neskrýval své homosexuální založení. Stal se světovou gay ikonou a bojovníkem proti AIDS. 21. prosince 2014 se oženil s režisérem a producentem Davidem Furnishem, s nímž již dříve vstoupil do registrovaného partnerství (2005). Díky náhradnímu mateřství se jim narodili synové Zachary (2010) a Elijah Joseph Daniel (2013). 

Články o celebritě

Divoký mejdan po svatbě Harryho a Meghan: Drzé proslovy, okázalý ohňostroj a "prasácké" hamburgery na stolech! Divoký mejdan po svatbě Harryho a Meghan: Drzé proslovy, okázalý ohňostroj a "prasácké" hamburgery na stolech! Nové šaty krásné nevěsty Meghan (36), vtípky během proslovů, vystoupení slavných zpěváků, první novomanželský… číst článek
VIP hosté na královské svatbě: Kdo dorazil na událost roku? VIP hosté na královské svatbě: Kdo dorazil na událost roku? Právě dnes si princ Harry z Walesu (33) bere za manželku americkou herečku Meghan Markle (36). Mnoho… číst článek
Hvězdná svatba prince Harryho. Kteří slavní sportovci dorazí na obřad? Hvězdná svatba prince Harryho. Kteří slavní sportovci dorazí na obřad? Je to jedna z největších událostí roku. Britský princ Harry si dnes vezme za ženu americkou herečku… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina