Marek Ženíšek

Datum narození: 26.11.1978
Místo narození:  Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Štětina o výhře Putina: Standardní podvody, bojkot mladých i „nesmrtelnost cara“  Štětina o výhře Putina: Standardní podvody, bojkot mladých i „nesmrtelnost cara“ Podvody v rámci ruských prezidentských voleb jsou standardem, překvapením byl bojkot mladých lidí,… číst článek
Zeman hry vynechává, Kiska fandil i Čechům. Ovčáček: „Důležité jsou nyní domácí úkoly“ Zeman hry vynechává, Kiska fandil i Čechům. Ovčáček: „Důležité jsou nyní domácí úkoly“ Miloš Zeman odpočívá v Lánech, Andrej Kiska křepčí v Pchjongčchangu a fandí Slovákům, ale i Čechům.… číst článek
Horáčka tepal Topolánek: Politická korupce kvůli dluhům a spor o kraje Horáčka tepal Topolánek: Politická korupce kvůli dluhům a spor o kraje Kandidáti na prezidenta Michal Horáček a Mirek Topolánek se pohádali v duelu Blesk Zpráv i kvůli… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová