Marek Ženíšek

Datum narození: 26.11.1978
Místo narození:  Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Pospíšil chce šéfovat TOP 09 i navzdory Kalouskovi.  Jiný kandidát do čela strany není Pospíšil chce šéfovat TOP 09 i navzdory Kalouskovi. Jiný kandidát do čela strany není Miroslav Kalousek zatahuje oponu ve vedení TOP 09. Po osmi letech, kdy stranu zakládal s Karlem Schwarzenbergem,… číst článek
Topce bude šéfovat dál, ale jen ve Sněmovně. Kdo z „věrných“ tam bude Kalouskovi chybět? Topce bude šéfovat dál, ale jen ve Sněmovně. Kdo z „věrných“ tam bude Kalouskovi chybět? Z čela TOP 09 sice v listopadu odejde, jejím poslancům ale bude šéfovat Miroslav Kalousek dál. Členové… číst článek
Kalousek skončí jako šéf TOP 09. „Pospíšil má ty samé limity co já,“ varuje Kalousek skončí jako šéf TOP 09. „Pospíšil má ty samé limity co já,“ varuje Volební propadák dohnal dalšího lídra. Miroslav Kalousek nebude znovu kandidovat na předsedu TOP… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Leo Luzar
Leo Luzar
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák