Marek Ženíšek

Datum narození: 26.11.1978
Místo narození:  Plzeň
Profese: politik TOP 09, politolog, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik, politolog a pedagog Marek Ženíšek, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji.

Plzeňský rodák Marek Ženíšek vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Jako politolog a pedagog se zabývá politikou z akademické i praktické stránky. Je expertem TOP 09 na zahraniční politiku a přednáší na Filozofické fakultě Západočeské univerzity.

Do politiky Marek Ženíšek vstoupil v roce 2006, kdy se stal zastupitelem ve třetím městském obvodu města Plzeň. Roku 2009 byl členem Přípravného výboru TOP 09. V té době působil na ministerstvu spravedlnosti jako náměstek pro mezinárodní vztahy.

O MARKU ŽENÍŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Od začátku roku 2012 Marek Ženíšek zastával post 1. náměstka ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Stál u zrodu projektu Reformy psychiatrie v ČR. V souvislosti s nástupem vlády Jiřího Rusnoka k 1. srpnu 2013 na funkci rezignoval, protože si dle svých slov neuměl představit, že by na ministerstvu dále pokračoval, jelikož byl i místopředsedou TOP 09.

Ve volbách 2013 Marek Ženíšek kandidoval v Plzeňském kraji z pozice lídra TOP 09 a byl zvolen poslancem. Jako číslo jedna jej strana vyslala také do voleb 2017.

Marek Ženíšek je ženatý a má syna. Mezi jeho zájmy patří četba, sport a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Topolánek v duelu s Horáčkem: Ptejte se obou kandidátů v přímém přenosu Topolánek v duelu s Horáčkem: Ptejte se obou kandidátů v přímém přenosu Mirek Topolánek versus Michal Horáček. To je obsazení druhého duelu, který budou Blesk Zprávy vysílat… číst článek
Pospíšil přebral po Kalouskovi Topku. „Bojujme proti šmejdům v politice,“ znělo sněmem Pospíšil přebral po Kalouskovi Topku. „Bojujme proti šmejdům v politice,“ znělo sněmem TOP 09 si zvolila nové vedení. Souboj o předsednické křeslo, které neobhajoval Miroslav Kalousek,… číst článek
Mám ji Babišovi natáhnout? Ptal se Kalousek sněmu TOP 09 Mám ji Babišovi natáhnout? Ptal se Kalousek sněmu TOP 09 Žertovnou tečkou končil první den 5. sněmu TOP 09 v pražském hotelu Don Giovanni. Jeden z delegátů… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl