Kateřina Bártů

Datum narození: 12.10.1974
Místo narození: Jihlava
Profese: scénáristka, producentka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Scénáristka Kateřina Bártů vytvořila úspěšnou tvůrčí dvojici se svou sestrou Jitkou. Na kontě mají mj. seriály Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Bazén či Temný kraj.

Po gymnáziu odjela Kateřina Bártů společně se svou sestrou, jednovaječným dvojčetem Jitkou, do USA. V Los Angeles vystudovaly scenáristiku a film. Pracovaly v reklamních agenturách jako textařky.

SESTRY BÁRTŮ - VYKRADLY SERIÁL?

Na televizní obrazovce se jejich jména poprvé objevila roku 2004, kdy debutovaly komedií Milana Lasicy Nadměrné maličkosti: Duch modrého pokoje s Petrem Nárožným v hlavní roli a též seriálem Rodinná pouta, který se posléze kvůli právnímu sporu TV Prima přejmenoval na Velmi křehké vztahy.

O KATEŘINĚ BÁRTŮ ČTĚTE ZDE>>

Na svém kontě mají řadu dalších scénářů. Jmenujme např. oblíbené seriály Bazén, Gympl s (r)učením omezeným či Temný kraj, kde se Kateřina Bártů podílela na produkci a Jitka se ujala režie. Sestry se společně objevily i před kamerou, a to v Rodinných poutech, kde si zahrály doktorky Kačírkovou (Kateřina Bártů) a Drásalovou (Jitka Bártů). Rodinná pouta vydaly knižně.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský